спешно въпросче за пътуване със самолет и багаж

  • 30 792
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 738
Сериозно ли? Ние точно с тях ще летим. Значи ще си платим он лайн.
Благодаря за инфото!  bouquet
Можете да заплатите допълнителни килограми регистриран багаж по време на процеса на резервация (или онлайн, или чрез Телефонния център) или след резервацията чрез Телефонния център (срещу същата такса).
Можете да спестите до 93%, когато платите онлайн или чрез Телефонния център преди отпътуването. Ако платите на летището допълнителни килограми багаж, прилага се по-висока такса багаж.
Тегло Цена на летището Цена онлайнe Отстъпка
0-5 kg                145 BGN                  10 BGN            93%
5-10 kg              290 BGN                  60 BGN            80%
10-20 kg            580 BGN                 160 BGN           73%
20-35 kg           1015 BGN                 280 BGN          73%
35-55 kg           1595 BGN                 400 BGN

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384251.105
 
 

# 46
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря много за разясненията   bouquet
Искам да попитам още нещо. Има ли проблем при пренасяне на самобръсначка? Да не би да се смята за опасност?

# 47
  • Мнения: 3 215
За опасност не знам, но със сигурност не бива да я носиш в ръчния багаж - това си е "хладно оръжие"  Laughing

# 48
  • Мнения: 541
Нямаше никакъв проблем  поне за нас да пренесем самобръсначката на мъжа ми. Преди седмица пътувахме за Единбург през Лондон- Лутън  и поради факта, че имахме малко време между двата полета трябваше да пътуваме само с ръчен багаж, съответно самобръсначката му беше в едната чанта. Минахме през всички летища с нея без никакъв проблем. И на варненското и на лутънското- 2 пъти и на връщане към Лондон на единбургското летище също беше в ръчния багаж. Така, че мина през 4 проверки без да ни се направи забележка и де се изземе.

# 49
  • Мнения: 3 215
Това е добре, но те знаеха ли, че ви е в багажа? Защото, ако не са я забелязали е разбираемо, но ми е странно, ако са ви пуснали и са знаели. За бг-летищата не говоря.
Аз лично не бих носила нещо подобно в ръчния си багаж, ако имам избор. Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 306
Предполагам, че има значение дали самобръсначката е електрическа или обикновена. По мое мнение електрическата по никакъв начин не може да се смята за опасна, ама...

# 51
  • Мнения: 3 215
И според мен електрическата едва ли би била проблем..И все пак, когато човек се колебае и има възможност да сложи предмета в чекирания багаж, по-добре е да го направи, за да си спести евентуални главоболия.

# 52
  • Мнения: 4
Всички вие, които се каните да пътувате с WIZZ AIR, имайте предвид, че нещата там не са много коректни. Да ви обясня какво ми се случи - закупих сам. билети за децата ми и още двама техни приятели. До Милано и обратно. Направих и резервация /платих/ RENT A CAR пак към тях /в сайта на WIZZ AIR има такава услуга - подменюто WIZZCARS. Естествено парите бяха веднага дръпнати от кредитната ми карта. При явяването на гишето на WIZZCARS в Милано се оказва, че трябва да се плати гаранция за наетия автомобил. До тук добре, но и двете карти на децата ми не се имат някакъв проблем и не могат да платят гаранцията. В кеш не се приема. Така децата остават без кола. И това не е проблем. Случват се такива неща. Оправни са - оправят се някак. 
Сега обаче, парите по кредитната карта трябва да бъдат възстановени! Дори и да има някаква удръжка. И започвам едно звънене в офиса на WIZZ AIR. Там ми казват, че трябва да напиша обяснение в менюто "оплакване" в техния сайт. Три или четири пъти го направих. Получих отговор, че услуга предоставена от трета страна, като например автомобил под наем, да се обръщам към доставчика на услугата. А той нали е пак WIZZ, макар и CARS. Добре. И там писах. На английски. Добре, че си знам. Иначе и на преводач трябваше да плащам. Минаха вече два месеца. И още чакам - какво ли? Ами сигурно от умрял писмо...... И всичко това за някакви 140 EUR. Да ама са си мои! А на тях да им приседнат, дано!!!!!!!

# 53
  • Мнения: 1 284
А някои да е плащал с бамков превод, как става операцията.  newsm78

# 54
  • Мнения: 3 215
Ами правиш си резервацията, отбелязваш, че ще плащаш по банков път и имаш определен срок, в който трябва да го направиш - да преведеш парите по съответната сметка. След това получаваш потвърждение или се обаждаш, за да си сигурна, че са получили парите. Единственият проблем е, че ако недай си Боже фалират, няма да можеш да си получиш парите обратно (нещо, от което си предпазен, ако си резервирал с кредитна карта)  Peace Мисля, че само Уиз го предлагат. Ние бяхме доволни, защото така таксата беше много по-малка  Peace

# 55
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ами правиш си резервацията, отбелязваш, че ще плащаш по банков път и имаш определен срок, в който трябва да го направиш - да преведеш парите по съответната сметка. След това получаваш потвърждение или се обаждаш, за да си сигурна, че са получили парите. Единственият проблем е, че ако недай си Боже фалират, няма да можеш да си получиш парите обратно (нещо, от което си предпазен, ако си резервирал с кредитна карта)  Peace Мисля, че само Уиз го предлагат. Ние бяхме доволни, защото така таксата беше много по-малка  Peace
Това не го знаех.Вече ще плащам само с кредитна карта,благодаря за инфото Peace

Общи условия

Активация на акаунт