"Разбрах, че съм бременна, чак когато родих"

  • 51 107
  • 253
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Моето мнение е, че ДА, може да си бременна без да знаеш и въобще да предполагаш за това.....Но......повечето са случаите, когато уж жената не знае по ред причини, че е бременна, като основание за лъжата са срам, изневяра, семейни причини и пр.

# 61
  • Мнения: 4 542

При мен точно цикълът си беше налице. Sunglasses

И искаш да кажеш, че ако не бяха ежеседмичните тестове, щеше да разбереш, че си бременна едва по време на родилните контракции??  Wink

П.П. Лелята на мъжа ми също беше с диагноза стерилитет и също се беше примирила. Когато забременя по съвсем естествен път и без да се старае да забременее, не ни каза до края на третия месец от чисто суеверие, но жената си знаеше от самото начало. Беше около 40-годишна, детето вече е в първи клас.

# 62
  • Мнения: 4 965

При мен точно цикълът си беше налице. Sunglasses

И искаш да кажеш, че ако не бяха ежеседмичните тестове, щеше да разбереш, че си бременна едва по време на родилните контракции??  Wink

...

Не знам. Възможно е. Още повече, че първия път родих в 6-тия месец, а преди това нямах особени промени в тялото - качих само 4-5 кг., коремът ми беше като бирен, всеки месец ми идваше...
Втория път нямаше какд да не усетя, защото повръщах постоянно, рано започнаха да мърдат, а коремът ми беше като бъчва. И пак си ми идваше на точните дати... Peace

Вярвай ми, зълва ми не е крила до 6-тия месец от суеверие, а усилено търсеше причините за неразположението си (усещаше втвърдявания на корема, подуване и т.н., но гинеколог категорично беше отхвърлил бременност - това, след като си направи отрицателния тест). Т.е. имаше съмнения през цялото време, че нещо не е наред... Crazy

# 63
  • Мнения: 75
Да познавам такава жена,роди на 44г.Разбра,че е бремена в края на 6м,отишла на лекар зареди кървене(1г преди това и е спрял цикъла).До този момент сваляше килограми,оставиха ч болницата за задържане почти до края.Аз много се радвам за тях.Но си представям какъв шок са изживеели.

# 64
  • Мнения: 3
Хеи момичета чували ли сте Приказката *баи бабо да не те срещне мечка*. Аз сьм на 41г.  Разбрах че сьм бремена в седмия месец. По принцип сем пьлничка сьс корем не ми се е гадило не сьм поврьщала и др. Идваше ми нередовно но го отдадох на климакс. И през ум нер ми е минало че може да сьм бремена докато нещо в мен не почна да рита яко. Направих си тест които се оказа положителен. Отидох на преглед оказа се че сьм бремена в седми месец бебенцето е момченце. Изпаднах в шок. Имам дьщеря по него време на 21г. и син на 19г.Но семеиството реши че ще се роди бебчето защото получих и друго предложение от лекаря (но това е друга тема). И така сега имам прекрасно момченце на 1г. и 6м. Да завьрша с още една поговорка *голям камьк хвьрли голяма дума не казваи* защото не знаеш какво ще ти доиде до главата.

# 65
  • Мнения: 4 542
Ама аз не мога да разбера - хем си казвате какви неразположения сте имали, напреднала възраст /за раждане имам предивд/, отсъствие на редовен цикъл и т.н. и пак твърдите, че едва ли не е най-нормалното нещо. Продължавам да твърдя, че на млада, здрава и образована жена е невъзможно да се случи! Не и да си живееш нормален живот до изтичането на водите!
azaf, сама казваш, че зълва ти е търсила причините за неразположението си. Значи е осъзнавала, че нещо не е наред. Това, че не е повярвала, че е бременна, си е съвсем друго. Предполагам, че всяка жена, която има някаква диагноза, в началото отказва да повярва на очите си при вида на теста с 2 черти, нали така?

# 66
  • Мнения: 4 965
Така е.  Hug

# 67
  • Мнения: 1 224
Предполагам, че всяка жена, която има някаква диагноза, в началото отказва да повярва на очите си при вида на теста с 2 черти, нали така?
Точно така, там е проблема. Казва се "отричане на бременността" и си е форма на психическо разстройство http://www.afrdg.info/spip.php?article62 . В статията се обяснява, че това е отхвърляне на факта на бременността на подсъзнателно ниво - т. е. мозъка отказва да повярва, че тялото е бременно.Малко познат и изследван феномен, но показва колко много сме "психика" и колко тя е свързана с физиката.До такава степен бременността се отхвърля от мозъка, че тялотпо не представя обичайните симптоми на бременността.Най-често жените си имат редовен цикъл, коремните мускули са силно стегнати и корема е малък, ритничетата също са ограничени.Как и защо се случва не е ясно, но виждате че и повечето примери тук са за жени, които не са вярвали че е възможна бременност.
А ако отидете в Проблемно забременяване и попитате за обратния вариант - дали някой си е въобразявал че е бременнна без да има такова нещо - почти всички ще кажат "да" на някакъв етап.Даже имам приятелка, която си беше внушила половин година че е бременна!Психиката е велико нещо!

# 68
  • Мнения: 3 456
Чувала съм за такива случаи.

# 69
  • Мнения: 329
Да познавам (българка е а не ромка) и буквално разбра в момента когато започна да ражда. Подробности няма да разяснявам, но да вярвам  Peace

# 70
  • Мнения: 4 303
Познавам две такива жени. Едната си имаше цикъл, нямаше почти никакъв корем и разбра, че е бременна когато тръгна да ражда, в края на шестия месец. Детенцето се роди 800 грама и днес е живо и здраво момиченца. Гаджето я заряза,  изкара я най-долната лъжкиня и така и не призна детето - не било негово.
Втората разбра в осмия месец, имаше съвсем малък корем, но май никой не предполагаше, че е от бременност. Цялото и семейство беше в шок и ужас, но тя твърдеше, че не е разбрала. Имала нередовен цикъл, по онова време беше последна година в гимназията. Набързо я омъжиха и така...

# 71
  • Мнения: 344
Брех кви работи прочетох и видях ....
Не познавам такава жена, но като си представя мойта палавница в корема кви ги върши и рита .. това нещо не може да остане незабелязано.. .усещането за газове беше мноооого отдавна ...

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не, мога да си го представя, чувала съм и все съм се чудила... възможно ли е!?

# 73
  • Мнения: 2 960
Само съм чувала такива"градски легенди"..но с очите си не съм виждала Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 391
Добре де, нещо не им ли е направило впечатление, като започне бебето да рита newsm78
Аз такива шутове съм получавала, че не знам как бих могла да не ги забележа:)

Общи условия

Активация на акаунт