"Разбрах, че съм бременна, чак когато родих"

  • 50 999
  • 253
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 59
Познавам, да. Срещнах я преди седмица, децата са ни горе долу на една възраст и ходим на "бебешки" песнички в местната библиотека. Жената ми разказа, как 10 години са се опитвали да си имат деца, лекувала се е от хиляди неща. Но са и казали,че е стерилна. И тя се е примирила. 2 години, след като е прекратила ходенето по всякакви доктори, забелязала, че корема  и расте. Цикъл - идвал и веднъж в годината, така, че по него изобщо не се е усетила. Като видяла, че и расте корема, помислила си, че може да е бременна, но после ми каза- след всичките тези срещи с доктори, просто си помислих, че съм луда. Как да съм бременна, след като съм стерилна. И така, докато коремът и пораснал толкова много, че било ясно, че няма друго какво да е. Била в края на 6тия месец, като е разбрала. Сега се радва на 10 месечен разбойник. Жената е на 42 години, образована, съвсем наред. Не е някой тинейджър или хахавел. Та случват се такива неща.
А колко жени има тук, дето не мога да разбера бременни ли са или са просто дебели, не е истина...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 524
Мирама разбиха ме линковете които пусна. Още зяпам с отворена уста.
Особенно този
http://health.discovery.com/videos/ms-mom-i-didnt-know-i-was-pre … sodes-i-didn.html

Близнаци  Shocked Shocked Shocked Shocked и то от слабичка жена.............

# 47
  • Мнения: 2 474
Като ви чета и взех да се притеснявам.От цял месец ми се гади,даже тест си правих.Втори цикъл вече имам,откакто почна гаденето.Качих 4кг.Симптоми на бременност,а тест отрицателен.Нямам усещане,че съм бременна,но ще взема да отида на гинеколог.
По темата,не познавам такива жени,макар че втората жена на свекър ми,роди на 44г с оправданието,че имала миома и не разбрала,че е бременна.

# 48
  • Мнения: 9 460
Имам позната ,която разбра,че е бременна н 5-я месец,а роди в 7-я.
Друг е въпроса ,че може умишлено да е премълчавала. Whistling
Хич, пък не ми се вярва да не усетиш как бебето рита Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 354
Аз не познавам такива майки, само съм чувала и винаги ми е било странно.

# 50
  • Мнения: 149
Аз не познавам такива майки, само съм чувала и винаги ми е било странно.
На мен също ми е много странно newsm78

# 51
  • Мнения: 4 965
усетя - нямах никакви симптоми,

Аз не съм имала и двата пъти симптоми, с изключение на основния, разбира се - отсъствие на цикъл. ...


При мен точно цикълът си беше налице. Sunglasses

# 52
  • Мнения: 225
Моята сестра е подобен случай - разбра, че е бременна средата на ноември, а роди началото на февруари доносено бебе  Grinning. Постоянно се шегувам с нея, че е късметлийка и е имала тримесечна бременност.
Сега сериозно - тя има нередовен цикъл и през това време е имала цикъл веднъж, което я е успокоило. По принцип си е перде и понеже тогава беше доста слаба и нямаше корем, съответно въобще не й е дошло на ум, че може да е бременна. Причината да отиде на лекар беше, че има "стомашно" неразположение - много й къркорели червата и й се стягал корема. А то бебето ритало и имала леки контракции. Звучи невероятно, но е вярно.

# 53
  • Мнения: 61
А не е ли усещала бебето? Все си мисля че не може да носиш виво същество в себе си и да не го усетиш!

# 54
  • Мнения: 1 053
А не е ли усещала бебето? Все си мисля че не може да носиш виво същество в себе си и да не го усетиш!
И аз това се 4удя.4увала съм за такива слу4аи,но и се струва супер невероятно.Как така няма да усети бебето  newsm78.Та,нали колкото пове4е разте толкова тове4е се усещат движенията.

# 55
  • Мнения: 225
А не е ли усещала бебето?

Ако въпросът е за сестра ми - да, усещала е, но е мислела, че има газове и й къркорят червата. Като не е имала други причини да си мисли, че е бременна (а и както казах си е малко перде), въобще не й е хрумнало нещо подобно. Ако трябва да бъдем честни, в началото по-слабите движения наистина наподобяват газове, но все пак ми се струва странно, че не се е усъмнила по-рано. Аз например и двете си бременности знаех, че съм бременна преди да се потвърди официално, даже първият път имах отрицателен тест, но аз си знаех. Просто си познавам тялото и имам симптоми... но явно не всички жени са така Laughing

# 56
  • Мнения: 3 500
Имам една позната - кума на близка приятелка, която твърдеше, че е разбрала, че е бременна едва в 7-ми месец. Говорим за втора бременност.   Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3 929
Вече почти няма нещо, което да ме учуди.
Преди известно време, мисля, че беше по Дискавъри пак, даваха за една жена, която мислела, че има тумор, а се оказва бебе. Не помня кой месец беше, но беше определено след 5-я. Не помня подробности, но е факт, че има доста такива случаи. Дано не се очертае като тенденция.

# 58
  • София
  • Мнения: 30 206
е, това винаги ми е било чудно  ooooh! Останах изумена когато в "Пирогов" преди месеци родило някакво момиче и майка й обясняваше по БТВ, че тя и родителите й нямали идея, че е бременна  ooooh! Явно обаче от медицинска гледна точка може, но на мен ми се стори невероятно.
Преди години съм склонна да вярвам, че се е случвало поради липса на техника, специалисти и т.н., но сега ...... странна работа  newsm78
При тази напреднала медицина да сбъркаш тумор с бебе си е направо ужас, но..... явно има още какво да видим на този свят Wink

# 59
  • Мнения: 2 926
Зная за два такива случая - в единият познавам жената и детето, а другия се разказва като мит в града ни.

Първият случай - близка на свекърва ми не е могла да забременее 10 години и след много ходене по лекари и изследвания накрая се примиряват с диагнозата.Минават още две години и една вечер свекърва ми са на гости на въпросното семейство и жената се оплакала, че напоследък и е много отпаднало и видимо била напълняла.Тогава свекърва ми се усамнила и поискала да и види зърната на гърдите.Оказали се яко потъмняли както обикновено стават на бременните и свекърва ми и казала, че мисли, че е бременна.А тя жената направо се изсмяла и казала "Аз 12 години вече се мъча и всички светила казаха, че няма да забременея, абсурд е да съм бременна" Все пак явно някакво съмнение е останало в нея, защото на другия ден се обадила да каже, че е била на гинеколог и е бременна в края на 6-тия месец.Това става все пак преди 20 години де, в момента дъщеря и е студентка.

Втория случай е доста фрапиращ.Познавам момичето само по физиономия, лично - не, позната е на моята етърва.
Тя е доста едра и целият град разправяше как е разбрала, че е бременна като е започнала да ражда.Работеше в стол за хранене и последните месеци всички и казвали, че е напълняла значително, а тя се ядосвала, че заради работата в стола не спирала да се храни и качила 17 килограма.Един ден докато била на работа я хващат много силни болки в корема и колегите викат бърза помощ.Докато лекарите се лутали из диагнозите раждането си започнало и като и казали, че ражда, тя не повярвала.Сега я виждам много често с количката и с детенцето.Не зная кое и колко е истина в историята, но все пак те са приятелки с етърва ми и горе-долу информацията е от първа ръка.

Общи условия

Активация на акаунт