стипендия за майки студентки редовно обу4ение???

  • 104 767
  • 696
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз не съм бременна, но съм Акушерка и съм студентка във Варна в Медицинския. При нас имаме 2 майки, които взимат по 120 лв за цял година! Мами погледнете и за Евростипендиите!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 364
аз уча в СУ и доколкото разбирам като родя живот и здраве януари месец,няма да имам право на стипендия понеже ще взимам майчинство,права ли съм?  newsm78

Стипендията за майки на деца до 6 годинки няма нищо общо с майчинството. Аз си взимах и майчинството, и стипендията. Условието е да си редовно обучение и детето ти да е до 6-годишна възраст. Така поне е в СУ.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 152
В постановлението пише, че става въпрос за стипендия, при отглеждане на дете до 6 г., но при изтекло майчинство!  Peace Момичетата са цитирали на първата страница!

Здравейте! Аз не съм бременна, но съм Акушерка и съм студентка във Варна в Медицинския. При нас имаме 2 майки, които взимат по 120 лв за цял година! Мами погледнете и за Евростипендиите!

Ако знаеш нещо за тези евростипендии пиши...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 555
Ето за евростипендиите - http://eurostipendii.mon.bg/. Кандидатстването обаче приключи. Те  са за успех и няма значение други фактори. За съжаление този семестър съм първи курс магистратура и не можах да кандидатствам.  Tired

# 19
  • Мнения: 1 317
Извинявам се, че изравям темата, но не исках да правя нова.
Та да попитам - студентка съм, редовно, 1 курс, имам дете на 3 години, не вземам майчинство, работя.
Успехът ми е през първия семестър е 5.50, та сега ще подам документи и за Европейска стипендия и за другата, която си се отпуска от университета. За тази втората обаче ми искат бележка за доходи, 6 месеца назад. Моята бележка не е проблем, обаче мъжа ми е безработен и не е регистриран в бюрото по труда, тоест бележка за неговите доходи не мога да представя.
Има ли някакъв друг вариант, друга бележка или знам ли и аз какво, която да може да се представи?
СТава въпрос за Русенския университет. Още един въпрос - тази стипендия, за която вие говорите, има ли условие майката да не работи? Ще попитам в канцеларията тия дни, но ако някой от вас знае подробности, ще съм благодарна да сподели.

# 20
  • Мнения: 7
стипендията не зависи от успеха, от доходите, от абсолютно нищо не зависи. подаваш молбата, която е с печат от инспекторката , личната карта и копие от акта за раждането на детето. дори да имаш само двойки пак ще я получаваш.

# 21
  • Мнения: 41
понеже едва сега разбирам за тази стипендия (месечната), а детето ми е на година и пет месеца имам следния въпрос, който може да звучи малко смешно, но с оглед на кризата е доста важен: възможно ли е да се получат парите за този период въпреки, че са испуснати сроковете. Все пак в правилника на Медицинския университет няма такова ограничение (времево). а щом няма значи...

# 22
  • Мнения: 1 317
Здравей Хриси,
понеже и аз разбрах за тази стипендия едва в началото на 2 семестър на 1 курс, започнах да вземам от тогава, но ми казаха, че няма
как да ми изплатят за предходния семестър, за който НЕ съм подала документи.
Разбира се, когато им казах, че не съм знаела и че никой не се е постарал да ми обясни (разбрах за тази стипендия точно от тук, поста ми е малко преди твоя), ми казаха, че те не са длъжни да ни уведомяват, да сме чели правилника.
Да, но в правилника на русенския университет никъде не беше посочено, че имам право да я получавам.
Както и да е, спестяват хората, криза е.
Хубавото е, че поне се изплаща 12 месеца, 5 месеца от първия семестър - майната им  Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И в Пловдивския не може за отминали периоди.

Право да взимат имат само студентките редовно обучение и то в бакалавърска степен.Така аз получавах за сина ми (около половин година),защото го родих в четвърти курс,а пък за дъщеричката ми нямах право да взимам,въпреки че карам магистратура редовно.

Интересно ми е защо така са решили при положение ,че таксата за магистратурата и без това е много висока. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 41
Ами защото живота е гаден и всички искат да ни прецакат затова и да не ми разправят че не сме били четяли правилниците зашото те самите  не го знаят поне при нас е така  Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Mirkam - Странно. Аз също взимах като бакалавър социална стипендия, сега пак взимам по време на магистратурата - уча в Софийския, държавна поръчка. Сигурно от университета зависи, но и на мен не ми се струва редно само за бакалавърска степен да отпускат стипендия.   Thinking


Както и да е, спестяват хората, криза е.


Ще каже човек, че директно от джобовете на служителките в университета ги вадят тези пари за стипендии.  Crazy
Много ми е странно наистина защо има такава липса на информация. В нашия факултет винаги на няколко места има информация - кога ще се приемат документи за стипендии, какви са сроковете, отделно има залепена информация какви са изискванията за социалните стипендии и т.н., включително тези неща се публикуват и на сайта, целта е възможно най-много хора да са запознати.

# 26
  • Мнения: 4 249
Хайде да се включа и аз.
Значи имам намерение да започна магистрaтурка преди да е завършило майчинството,но то реално ще преключи някъде в началото на втория семестър.
Та въпроса ми е кога трябва да подам документи за социалната стипендия ако не ме огрее за успех (не,че съм я пропускала някога де ,но с оглед две деца не е лесна работата и да си отличник  Laughing)
Да добавя,че става въпрос за СУ-то
Сърдечно благодаря !

# 27
  • Мнения: 550
по всяко време може да подадеш документи за стипендия, аз подадох веднага след като родих.

# 28
  • Мнения: 41
Във някои уиверситети не може когато си поискаш а има определени дати поне при нас е така аз ги попитах и те ме направиха на две стотинки.

# 29
  • Мнения: 550
аз съм в СУ и не ми казаха нищо, е не бяха много любезни, но те в тоя университет кога ли са били  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт