стипендия за майки студентки редовно обу4ение???

  • 104 774
  • 696
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
Благодря ти Mirkam за отговор Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6
А някой може ли да ми каже за колко време се вади Акт за раждане и долко време след подаване на документите ти изплщат еднократната помощ?   newsm78

# 47
  • Мнения: 1 404
аз уча в СУ и доколкото разбирам като родя живот и здраве януари месец,няма да имам право на стипендия понеже ще взимам майчинство,права ли съм?  newsm78

Не, аз уЧа в СУ, взимам си майЧинсвто, взех еднократната помощ, взимм и стипенидия.

п.п Това е буквата "Ч", 4 не е нейн заместител!!!

# 48
  • Мнения: 4 250
И аз четох правилника,че може да се подават докумените след като започне учебната година.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 834
А някой може ли да ми каже за колко време се вади Акт за раждане и долко време след подаване на документите ти изплщат еднократната помощ?   newsm78
Май в различните общини за различно време.

При нас(в Тракия)-за около седмица.

Помощта- след около месец,месец и половина след подаване на документите.

# 50
  • на Земята
  • Мнения: 174
Аз съм 1ва година,1ви семестър.Кога се подава молба за стипентия ?

# 51
  • Мнения: 550
аз я подадох няколко дни след раждането, няма определен срок за тези молби или поне не и в университета, в който съм учила

# 52
  • Мнения: 1 317
Няма срок, така е.
В нашия университет, със заповед на ректора, всички стипендии са намалени от август до декември, съответно тази за майки студентки, която и аз получавам от 120, стана 50 лева. Бате Бойко каза да стискаме зъби, криза било  Tired
Хубаво де, криза е, ама питам се - толкова ли голям процент сме майките, студентите с увреждания и студентите сираци, та и нашите стипендии орязаха  Tired

# 53
  • Мнения: 4 250
В СУ-то май щели да променят правилата за стипендиите по успех,доколкото разбрах по неофицилани източници,ама да видим тази година как ще е.
Е,то пък 50 лева си е подигравка.ББ как го е измислил

# 54
  • Мнения: 1 404
Имайте предвид, че ако сте взимали стипендия за успех, може да ви откажат такава за майчинство....

На мен ми направиха проблем, понеже, докато съм учела първото си висше  (през 2006-та) видите ли, съм била взимала стипендия и  нямам право да взимам пак.... Разбира се, вдигнах им безумен скандал, че това е било преди 100 години, в съвсем друг факултет и специалност, да не говорим, че тук става дума за стипендия за майка с дете, а не за такава за успех.... Както и да, отпуснаха ми такава и за майка с дете...
Но, ако в момента взимате за успех и искате да взимате и за дете, мисля, че трябва да се откажете от едната. Тоест, гениалното им хрумване е, да не може един студент да взима две стипендии едновременно, пък били те и коренно различни.

# 55
  • Мнения: 16
Здравейте.Тази година ме приеха редовно обучение в Колежа по телекомуникации и пощи(води се държавно висше училище).Имате ли представа дали там отпускат такива стипендии за майки с деца до 6г(имам момченце на 2г и 10 мес).И дали още първия семестър мога да взема.Благодаря ви предварително.

# 56
  • Мнения: 1 404
Здравейте.Тази година ме приеха редовно обучение в Колежа по телекомуникации и пощи(води се държавно висше училище).Имате ли представа дали там отпускат такива стипендии за майки с деца до 6г(имам момченце на 2г и 10 мес).И дали още първия семестър мога да взема.Благодаря ви предварително.

Ако отпускат, може още и първия семестър да вземеш. Питай си в Отдел "Студенти", предполагам, че за всяко учебно заведение е различно.

# 57
  • Мнения: 16
Благодаря за бързия отговор.В правилника на университета пише само това-14.     Да получават държавни стипендии или да ползват кредити, съобразно действащото законодателство,като правила на студентите като цяло.

# 58
  • Мнения: 550
наистина в момента не може да се взимат 2 стипендии едновременно - или само за успех, или за майка с дете...

# 59
  • Мнения: 1 317
Нямаме право на две стипендии, факт. На моя приятелка, сирак, й отказаха да взема и двете, та трябваше да избере - или за успех, или за сирак.
Гении на мисълта са все в нашите университети. Като гледам навсякъде отношението е едно и също.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт