Подмяна на шофьорска книжка

  • 42 131
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 121
Здравейте.
 Включвам се в така актуалната за мен тема, с въпрос.
Моята шофьорска книжка също изтича скоро и е за смяна , но научих от следното:  по новините съобщели, че ще удължават срока на докумнетите издадени през 2000г, тъй като се предвижда новите документи да са с някакви чипове. Не разбрах обаче нито с колко време ги удължават, нито дали важи за всички видове докумнети за самоличност. Питането ми е:  знае ли някой за подобно удължаване и то важи ли и за шофьорските книжки?

Що се отнася до шофиране с ШК с моминско име- аз карам така от 2006г и досега не са ме глобили, освен за минаване на червено  Embarassed Grinning Sunglasses Wink
Доколкото знам медицинското важи 30дни.

Това е от мен
Срока се удължава с 6 месеца но можеш да караш само в България за чужбина не важи удълажаването на срока.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджанка и заявление все пак трябва.  Wink Иначе декларацията е, че лицето няма издадена ШК от друга страна, членка на ЕС.
Не ми трябва, защото си подавам документите на едно  и също място и раполагат със заявлението за личната карта.

# 32
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да попитам дали при подмяна на книжка с изтекъл срок с категория С е необходимо да се минава психо тест?

# 33
  • София
  • Мнения: 121
не е нужно да се минава на психо тест само медецинското е различно трябва да кажете на личния лекар че е за С кат. те знаят.

# 34
  • Мнения: 0
не е нужно да се минава на психо тест само медецинското е различно трябва да кажете на личния лекар че е за С кат. те знаят.
Благодаря Grinning

# 35
  • Мнения: 0
Подадох си документите за книжката. newsm44
За тези, които се интересуват: формуляра за медицинско за професионалните категории е същия като за любители, не се минава психо, но прегледите не могат да се минат при личния лекар, а трябва да се минат в поликлиника. Колкото по-рано сутринта се отиде в КАТ толкова по-добре, щото е голямо чакане.
Успех  на всички!

# 36
  • Мнения: 250
Здравейте, някой знае ли колко е срока на валидност на медицинско за смяна на шофьорска книжка ?

# 37
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
А някой знае ли,дали шофьорската книжка има шанс да стане 1-2 по рано ( във гр.Варна, КАТ) ? Подадох обикновена поръчка,ще е готова а 29. юли ,а ми се налага на 28.07 да пътуваме .... Да поясня,че моята беше изтекла 2008 и не ме спасява удължаването на срока с 6м.

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 19:35 от marianik

# 38
  • Мнения: 4
А някой знае ли,дали шофьорската книжка има шанс да стане 1-2 по рано ( във гр.Варна, КАТ) ? Подадох обикновена поръчка,ще е готова а 29. юли ,а ми се налага на 28.07 да пътуваме ....

Технически може и да е готова 1 ден по-рано, обаче ако нямаш познати в КАТ които да ти я дадат, няма да стане работата. Един мой познат така отишъл един ден по-рано, обаче лелката на гишето, като видяла датата на която трябва да си вземе книжката, го върнала да дойде на следващия ден без обяснения и без изобщо да провери дали книжката му е готова.

Здравейте, някой знае ли колко е срока на валидност на медицинско за смяна на шофьорска книжка ?

Шест месеца.

# 39
  • Мнения: 250
Благодаря Simple Smile

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Проверих в сайта- свидетелството за управление нна МПС ми е готово а 22.07 . Но сам подала обикновена услуга -30 дневния срок изтича на 29.07 .Дали има шанс  да си я получа по-рано  newsm78 ,че ще пътувам...

# 41
  • Мнения: 1 427
зависи на какъв кеф ще е служителката на гишето  Wink аз 2003 взех книжка и помня че отидох 5-6 дни преди срока и им се извиних " хъка-мъка, знам че е рано, ама ако може..." и ми я дадоха  :lol
пробвай  Peace

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте!Искам да попитам ако някой знае,при подадена молба за смяна  на местоотчета като отида след  месец на кое гише се носят документите и трябва ли да се взима някакво номерче  или направо се  отива на съответното гише?

Общи условия

Активация на акаунт