Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 4

  • 41 601
  • 399
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 499
Оф, писна ми и на мене да съм толерантна. Crossing Arms
Ниал пръв нападна Александър, много фино по фланговете. Crossing Arms

# 346
  • Мнения: 2 645
Благодаря ви за отговорите - но те ме объркаха още по вече...

Възможно ли е да е навредило по някакъв начин на детенцето ни даването на силика толкова дълго и толкова многократно. Защото когато направи хрема, започнахме да даваме по 3-4  пъти на ден по 3 гранули за около 2 седмици. Сега ме изплашихте с инфо-то което дадохте.

Може ли хомеопат да лекува само по телефона по симптоми описани от майката?

Аз до сега не съм видяла толкова бърз ефект от хо лекарства.Може би само първия път след приема на Туя. Значи ли това че хомеопата ни не е правилния?

Ниал препоръчайте добър хомеопат във Варна.

Даването на 3 гранулки по 3-4 пъти на ден НЕ е предписание на класически хомеопати НЕ може да бъде. Това определено вреди! Сменете си хомеопата! Потърсете класически хомеопат. Класическите хомеопати спазват принципите на науката хомеопатия, разписани в Органон на лечебното изкуство от "бащата" на хомеопатията Самуел Ханеман. ЗАБРАНЕНО е повтарянето на една и съща непроменена  доза хомеопатично лекарство ( а 3 гранулки, 3-4 пъти на ден е точно това). Хомеопатичните лекарства се приемат САМО в ТЕЧНА форма за да може след всеки прием, да се промени макар и с малко потенцията на разтвора, посредство енергично разбъркване или сукусио.

Когато даваме доза хомеопатично лекарство - жизнената сила в резултат на този стимул се променя. НЯМА логика да даваме същата непроменена доза, защото вече тя не отговаря на жизнената сила.  Когато лекарството е под формата на гранули, всяка една гранула е носител на същата степен на динамизация и не може да претърпи последваща такава. За да можем да повтаряме по често лекарството, ние го разреждаме, за да може след всеки прием, посредством енергичното сукусио да динамизираме допълнително разтвора. Така всяка следваща доза е с малко по-различна от предхождащата я - така жизнената сила се стимулира правилно. Повтарянето на една и съща непроменена доза (както правите вие и както ви е предписано от вашия псевдохомеопат) води до доказване на хомеопатичното лекарство, т.е генерират се нови симптоми, вместо то да лекува.

Моля ви, не правете експерименти с детето си - потърсете класически хомеоапт, ако желаете да лекувате детето си с хомеопатия! Моля ви....
Ами нашата хомеопатка от година и половина само така ни лекува. Води се за една от най добрите/известни във Варна. На табелката и пише „класически хомеопат”.

Възможно ли е да сме навредили на детенцето ни с този начин на лечение, на даване на гранулки от едно и също хо по 3-4 на ден в продължение на 14 дни че и по вече?

Какво трябва да се направи сега за да се неутрализират нещата? Или да се възвърне жизнената сила?

# 347
  • Мнения: 1 935
Оф, писна ми и на мене да съм толерантна. Crossing Arms
Ниал пръв нападна Александър, много фино по фланговете. Crossing Arms

Вярно е  Crossing Arms

# 348
  • Мнения: 1 935
Нивеа,отговори ми само дали сте овладявали нещата ,или са излизали от контрол? Ако сте имали успех с лечението със сигурност не трябва да подлагате на съмнение компетентността на хомеопатичката ви

# 349
  • Мнения: 3 499
Оф, писна ми и на мене да съм толерантна. Crossing Arms
Ниал пръв нападна Александър, много фино по фланговете. Crossing Arms

Вярно е  Crossing Arms
Joy  пък!

# 350
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Остави ме мен.

 Той нападна всички български хомеопати, тънко пускайки идеята, че всеки хомеопат, който от първият път не предпише "симилимума" е...... Престъпник! ?...

 Има го черно на бяло в предишната, 3-та тема.

# 351
  • Мнения: 2 096
Сузи прочетох кое откъде е започнало.. искрено ти съчувствам, но подхода ти е грешен..
А пък Нивеа вече взе да търси начин да неутрализира лечението си..  Rolling Eyes мисля че пораждането на такъв вид съмнения не помага, а само вреди.. ти как мислиш Ниал.. или не го предвиди..

# 352
  • Мнения: 1 177
Четох, четох...и не вярвам на очите си...все едно сте в детската градина.  Laughing
И аз да кажа, че идеални хора няма...всеки греши... Моят хомеопат за мен и много други хора е най-добрият хомеопат, но съм чувала И лоши отзиви за него. Не търсете винаги грешката само в лекаря.  Naughty
Александър, благодаря  Hug ... не веднъж си ми помагал, макар и само чрез форума!
Nial, Честит Имен Ден!   Simple Smile

# 353
  • Мнения: 1 935
Четох, четох...и не вярвам на очите си...все едно сте в детската градина.  Laughing
И аз да кажа, че идеални хора няма...всеки греши... Моят хомеопат за мен и много други хора е най-добрият хомеопат, но съм чувала И лоши отзиви за него. Не търсете винаги грешката само в лекаря.  Naughty
Александър, благодаря  Hug ... не веднъж си ми помагал, макар и само чрез форума!
Nial, Честит Имен Ден!   Simple Smile

Права си,с тази разлика ,че децата си го казват направо,а тук всичко започна доста завоалирано Mr. Green

# 354
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Не знам защо си мислите , че само аз съм недоволна от бат Сашо, я вижте как започна наистина историята и се замислете, да не говорим колко майки ми писаха на лична, че не са доволни от този човек, това, че само аз пиша в момента изобщо, ама изобщо не означава, че съм единствения изолиран случай, ето вижте началото на един край..  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398799.1530

# 355
  • Мнения: 1 298
Аз съм доста объркана и даже смутена от това, което пише Nial. Ще споделя накратко защо.
Ние живеем в град, в който да намериш добър лекар е цяло чудо, да не говорим за хомеопат.Но веднъж в месеца тук идва за около седмица лекарка-хомеопат от София. Преди повече от година реших да заведа сина ми при нея, тъй като той ежемесечно беше болен. Според това, което Nial пише обаче, тя нито Органон е чела, нито спазва принципите на хомеопатията-изписва определени дози(по 2 гранулки) през 2 часа например до настъпване на подобрение. Случвало се е да се редуват и 2 лекарства. Дава консултации(безплатни, ако това има изобщо значение) и по телефона-то няма и как иначе, като не е в града. Добър ли е, лош ли е хомеопат, но за тази година и нещо аз други лекарства, освен хомеопатични, не съм давала на детето.
Мислиш ли Nial, че след като не са спазвани принципите на Органона, може да има някакви последващи реакции и какви?
И не се заяждам, съвсем не, но защо всъщност трябва да сме сигурни, че точно ти си правия, при положение, че други хомеопати, използвайки методи на лечение, различни от твоите,също постигат успехи при лечението. Пак повтарям-любопитство, не заяждане.
А, и още нещо-не е ли задължително хомеопатите да са медици newsm78

# 356
  • Мнения: 553
Честити имен ден на Иван! Много здраве и късмет!

Ей, за малко ви оставих и пак омазахте темата...
Хайде сега да изчистим нещата и да спрем да обвиняваме един или друг хомеопат. Вярно е, че Иван може да е още много млад, но я си признайте всички вие, че го четете с интерес и разбиране Wink Не е нужно да му вярвате на 100 % На мен лично ми е интересен и бих искала да го чета. Ако дамата, която пише като хомео-майка е наистина Ками, много ще се радвам и на нейните писания   Hug
Колкото повече компетентни пишат тук, толкова по-хубава ще ни бъде темата!
Aleksander, може ли на лични да ми кажеш какво е ''С. води брат ти'', че нещо не успях да го схвана  newsm78

Още веднъж ще помоля да не нападате и да не се правите на пазителки на който и да е от хомеопатите - нека да питаме и да четем  Peace

# 357
  • Мнения: 468
Аз съм доста объркана и даже смутена от това, което пише Nial. Ще споделя накратко защо.
Ние живеем в град, в който да намериш добър лекар е цяло чудо, да не говорим за хомеопат.Но веднъж в месеца тук идва за около седмица лекарка-хомеопат от София. Преди повече от година реших да заведа сина ми при нея, тъй като той ежемесечно беше болен. Според това, което Nial пише обаче, тя нито Органон е чела, нито спазва принципите на хомеопатията-изписва определени дози(по 2 гранулки) през 2 часа например до настъпване на подобрение. Случвало се е да се редуват и 2 лекарства. Дава консултации(безплатни, ако това има изобщо значение) и по телефона-то няма и как иначе, като не е в града. Добър ли е, лош ли е хомеопат, но за тази година и нещо аз други лекарства, освен хомеопатични, не съм давала на детето.
Мислиш ли Nial, че след като не са спазвани принципите на Органона, може да има някакви последващи реакции и какви?
И не се заяждам, съвсем не, но защо всъщност трябва да сме сигурни, че точно ти си правия, при положение, че други хомеопати, използвайки методи на лечение, различни от твоите,също постигат успехи при лечението. Пак повтарям-любопитство, не заяждане.
А, и още нещо-не е ли задължително хомеопатите да са медици newsm78

Мислиш ли Nial, че след като не са спазвани принципите на Органона, може да има някакви последващи реакции и какви?
И не се заяждам, съвсем не, но защо всъщност трябва да сме сигурни, че точно ти си правия, при положение, че други хомеопати, използвайки методи на лечение, различни от твоите,също постигат успехи при лечението.


Nial никъде не претендира да е прав.
Nial e прост и защото е прост се доверява само на Органон
Nial смята, че за да бъде някой хомеопат, тоест практикуващ науката хомеопатия, той трябва да спазва принципите на тази наука, а за да ги спазва трябва да ги разбира.
Принципите на тази наука за разписани в Органон от Ханеман, не от Nial
Това което Nial прави е да направи Органон по-достъпен, за да може четящата аудитория да се запознае с принципите на науката, на която е поверила възстановяването на здравето си. Когато аудиторията е информирана за това какво е хомеопатия, се повишават изискванията към лекуващите ви хомеопати, а те от своя страна са стимулирани да се развиват и да стават все по-добри. Търсенето определя предлагането. Ако има търсене за качествена услуга, то хомеопатите ще са стимулирани да предлагат такава.
Nial не е съдник.
Много преди Nial да бъде планиран за раждане, много преди родителите на Nial да са били планирани самият Ханеман е отсъдил какво е хомеоаптия и какво не е, кой е хомеопат и кой не е.
Този който иска да се занимава с хомеопатия, този който иска да бъде хомеопат - следва да спазва принципите на тази наука.
Тези които предписват хомеопатични лекарства, но не спазват принципите на науката - НЕ са хомеопати...и това е просто, нали...и логично?

Параграф 2 от Органон 6-то издание (написано от Ханеман):  Най-висшият идеал на лечението е бързо, леко и трайно възстановяване на здравето или отстраняване и унищожаване на болестта в нейната цялост, по най-краткия, сигурен и безвреден начин, съгласно ясно разбираеми принципи

Питате ме дали мисля, че може да има последици ако не са спазени принципите на Ханеман? Ами обърнете параграф 2 и ще получите, че ако не са спазени ясно разбираемите принципи на хомеопатията, то не се реализира най-висшия идеал на леченето. Според Ханеман най-висшият идеал е лечението да е бързо, леко и трайно възстановяване на здравето. Кое е обратното? Бавно, тежко и нетрайно...т.е при неспазване на принципите на хомеопатията, такива каквито са разписани от Ханеман, на лице е бавно взстановяване на здравето, възстановяването протича тежко и е нетрайно.
И още...в параграф 2 пише, че при спазване на принципите ние унищожаваме болестта в нейната цялост, по най-краткия, сигурен и безвреден начин. Ако не спазваме принципите? Ами тогава не унищожаваме болестта в нейната цялост и вредим.

Мисля че Ханеман е казал всичко. Аз нямам какво повече да добавя.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 11:48 от Nial

# 358
  • Мнения: 468
А, и още нещо-не е ли задължително хомеопатите да са медици

В тема: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3 на страница 110, Nial е писал:

Такъв е законът. Хора без медицинско образование нямат право да лекуват. "Другите" лечители могат да практикуват под лекарски контрол, след като са преминали обучение по анатомия, физиология и патология (медицинските вузове трябва да създадат такива курсове, но разбира се никой не е направил това, с изключение на НСА). Хомеопатията обаче не е включена в списъка на комплементарните терапии и остава само в полето на медиците. Медиците пък масово изучават боаронския метод, който няма нищо общо с хомеопатитя. Твърде малко от тях са се посветили на класическата хомеопатия. Така, след като теглим чертата, се получава че пациентът е ощетен, от една страна има ограничен достъп до специалист класически хомеопат, от друга няма орган който да регулира практиката на хомеопатите (то като има лекарски съюз, какво от това?!?!).  Съвсем друг е въпросът доколко имането на какъвто и да е вид образование, е гаранция за спазване на определена етика. Хомеопатично общество не е съсловна организация. То е сдружение с нестопанска цел, популяризиращо хомеопатията и организиращо обучение САМО за своите членове. Човек е свободен да избира как да се самолекува. Поне тази свобода ни е оставена. Разбира се след такова обучение, човек е свободен на собствен риск (ако не е медик) да практикува.

Nial пък е най-добре, посветил се е на психотерапия и преподавателска дейност    Grinning

# 359
  • Мнения: 468
.... Вярно е, че Иван може да е още много млад, но я си признайте всички вие, че го четете с интерес и разбиране Wink Не е нужно да му вярвате на 100 %.....

В тема: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3 на страница 108, Nial е писал:

Да вярваш означава да приемаш безусловно. Това автоматично активира мощни защитни механизми - т.нар. критичен фактор на съзнанието, които локализират и капсулират новоприетото, без да го интегрират в цялостната личност и по този начин не може да има терапевтично случване. Вярата в резултат  на разбиране е съвсем друго нещо. Задача на всеки професионален психотерапевт е да катализира разбиране у хората по отношение на травматичния материал. Човек може да си внуши всичко, при това с изключителен успех. Да правиш нещо с което не си наясно е насилие. По горе обясних, че целта е развиване на разбиране и стимулиране на осъзнаване, като ключ към възстановяване на здравето.


Нямам нужда да ми вярват и не очаквам да ми вярват....добре е когато човек започне да разбира...

Това е форум за хомеопатия, за нейните принципи и за въпросите които възникват във връзка с практическото прилагане на  тези принципи. Nial e тук за да се опита да направi тези принципи малко по-достъпни. Поради тази причина цитира Органон, защото допуска вероятността да допусне грешка в анализите и коментарите си, но когато след всеки от тях стои цитат от Органон, всеки четящ може и сам да си направи изводите, без да се налага да вярва ...
Grinning

Общи условия

Активация на акаунт