Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 4

  • 41 600
  • 399
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 935
всичко е много ясно по отношение на принципите,само едно на мен не ми е ясно:
Какво трябва да направя и къде да заведа сина ми след като почти всички известни хомеопати( във Варна) не спазват всички принципи по О. -или работят с гранули,или повтарят една и съща доза...

# 361
  • Мнения: 468
всичко е много ясно по отношение на принципите,само едно на мен не ми е ясно:
Какво трябва да направя и къде да заведа сина ми след като почти всички известни хомеопати( във Варна) не спазват всички принципи по О. -или работят с гранули,или повтарят една и съща доза...

Това че някой работи с гранула не е болка за умиране. Гранулата се разтваря в чаша вода, преди всеки прием се разбърква енергично - така се променя динамизацията, тоест вече дозата не е същата, не е като предходната и проблемът е решен.

Всеки родител е отдаден на детето си и желае най-доброто за него,
по-голямата трагедия е, че "почти всички известни хомеопати( във Варна) не спазват всички принципи по О."

Когато аудиторията е информирана за това какво е хомеопатия, какви са неините принципи (само спазването на всички принципи на една наука, те прави практикуващ в полето на конкретната наука) тогава се повишават изискванията към лекуващите хомеопати, а те от своя страна са стимулирани да се развиват и да стават все по-добри. Търсенето определя предлагането. Ако има търсене за качествена услуга, то хомеопатите ще са стимулирани да предлагат такава.

# 362
  • Мнения: 468
Изберете си Моцарт, Щраус, Шопен, Рахманинов, Бах, Бетовен .... и днес...години след тях продължаваме да ги свирм, такива каквито са, без импровизации....защото са класика. Всяка нота е на точното място, така както всеки принцип е на точното място. Един погрешен тон и става фалш...и вече няма нищо общо с класиката.
Всички ви докосва класиката, нали? Непреходна е в годините....След нея има много нови музикални стилове, но ние помним Моцарт, Щраус, Шопен....защото галят душата...

Благодарен съм за вдъхновението Grinning

# 363
  • Мнения: 1 935

Това че някой работи с гранула не е болка за умиране. Гранулата се разтваря в чаша вода, преди всеки прием се разбърква енергично - така се променя динамизацията, тоест вече дозата не е същата, не е като предходната и проблемът е решен.

Не всеки съветва това.Аз лично разбрах от форума за този начин

# 364
  • Мнения: 468

Това че някой работи с гранула не е болка за умиране. Гранулата се разтваря в чаша вода, преди всеки прием се разбърква енергично - така се променя динамизацията, тоест вече дозата не е същата, не е като предходната и проблемът е решен.

Не всеки съветва това.Аз лично разбрах от форума за този начин

Аз съм прост и нищо не разбирам и честно...не ме интересува какво този или онзи съветва. Интересува ме какво са казали класиците на хомеопатията Ханеман, Липе, Херинг, Бьонингхаузен, Кент и т.н.  Grinning

Ако хората които съветват различно от това което казва Ханеман станат толкова непреходни, като него; ако теориите им бъдат приложени и доказани на практика от мнозина, в продължение на 200 години, то тогава аз лично ще им се извиня и ще започна да ги цитирам и да се съобразявам с тях.  Grinning Обещавам  Grinning

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 12:29 от Nial

# 365
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
 ...Според Ханеман най-висшият идеал е лечението да е бързо, леко и трайно възстановяване на здравето...


 Ханеман, Ханеман, Ханеман... а как ще коментираш известният на всички факт, че последните години от живота си, когато е коригирал шестото издание на Органона си, първото хомеопатично л-во, което Ханеман е предписвал на всеки свой пациент е било... Сулфур

 Любопитно ми е, дали ще го обвиниш, че не е хомеопат...или?

# 366
  • Мнения: 468
Цитат
 ...Според Ханеман най-висшият идеал е лечението да е бързо, леко и трайно възстановяване на здравето...


 Ханеман, Ханеман, Ханеман... а как ще коментираш известният на всички факт, че последните години от живота си, когато е коригирал шестото издание на Органона си, първото хомеопатично л-во, което Ханеман е предписвал на всеки свой пациент е било... Сулфур

 Любопитно ми е, дали ще го обвиниш, че не е хомеопат...или?


Чел ли всичките му случаи от последните години на неговата практика?  Grinning
Аз не съм. Когато се запозная с тях и когато и ти се запознаеш с тях, тогава можем да седнем да коментираме в конкретиката на всеки един случай - само така може.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 13:07 от Nial

# 367
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сузи прочетох кое откъде е започнало.. искрено ти съчувствам, но подхода ти е грешен..
А пък Нивеа вече взе да търси начин да неутрализира лечението си..  Rolling Eyes мисля че пораждането на такъв вид съмнения не помага, а само вреди.. ти как мислиш Ниал.. или не го предвиди..


Nial
Цитат
Аз съм прост и нищо не разбирам...  
 

Ти ли си прост? Ти, който заяви, от ученическата скамейка, че си най-добият хомеопат, по-добър от всички хомеопати в България взети заедно!?...

 Ти ли си прост и затова ли стана от учническата си скамейка и излезна на катедрата, да преподаваш на съучиниците си и да ги назидаваш, както го правиш и тук във форума, насаждайки им чувство за вина.

  Напротив, много си хитър и ловък и по-прозорливите вече се досещат защо го правиш.

# 368
  • Мнения: 15
Сузи прочетох кое откъде е започнало.. искрено ти съчувствам, но подхода ти е грешен..
А пък Нивеа вече взе да търси начин да неутрализира лечението си..  Rolling Eyes мисля че пораждането на такъв вид съмнения не помага, а само вреди.. ти как мислиш Ниал.. или не го предвиди..


Nial
Цитат
Аз съм прост и нищо не разбирам... 


Ти ли си прост? Ти, който заяви, от ученическата скамейка, че си най-добият хомеопат, по-добър от всички хомеопати в България взети заедно!?...

 Ти ли си прост и затова ли стана от учническата си скамейка и излезна на катедрата, да преподаваш на съучиниците си и да ги назидаваш, както го правиш и тук във форума, насаждайки им чувство за вина.

  Напротив, много си хитър и ловък и по-прозорливите вече се досещат защо го правиш.


Защо го прави?

# 369
  • Мнения: 553
Защо? Защо? ...  Joy
Но ако трябва да съм честна - хич не ме интересува  Sunglasses
Не си вадете кирливите ризи /ако ги имате/, не може ли просто да си пишете по темата?
Или една тема за двама хомеопати е тесничка?

# 370
  • Мнения: 3 499
Напротив , нека си ги извадят! Simple Smile Така всеки може сам да си вади изводите....Живанка също Peace
Изпускането на нерви и казването на мнение понякога  е много полезно, дори за спорещите.
Между другото съм се убедила, че Александър не коментира колеги досега, както пише и под аватара му.
За да започне да го прави, значи трябва доста сериозно да е провокиран.
Въпросът е защо е провокиран, защо Ниал "прави" нещо или "не прави" Laughing

Всъщност по темата- объркваме се ....такива като мене, с  Органон и принципите му - защото смятаме (аз поне смятаХ), че така и така потискам симптоми, по-добpе да го пpавя с хом. отколкото с алопатични. Не знаех, че са еднакво вредни. Всъщност пък не съм сигурна все още дали е  чак толкова вредно Crossing Arms

Дори не съм сигурна дали Ниал просто не чете Органон все още, нещо , което мога да направя и аз, и то задълбочено, ако се заинатя и намеря време.За мен единствено практиката има значение! Както не съм сигурна и Александър от колко години практикува.

Между другото - гъбичките ми изчезнаха - прав беше да не ми позволяваш даже промивки със смрадлика
Ниал, не смятам , че си прост, в никакъв случай. Напротив, рядко интелигентен си, но мисля, че дори тук си доказал колко голямо е  егото ти, което не е лошо, но до време Laughing Не ми се рови назад из постовете ти.
Все още обаче съм на мнение, че поне за момента можеш да изоставиш цитатите на Органон, а да помогнеш със психологически съвети, в което донякъде се уверих, че си наистина добър.
Честит имен ден и наистина не съм искала да те обидя Laughing
Както доста назад съм писала, аз съм си комплексарка, ама и вече не ми пука кой как ще приеме думите ми.

# 371
  • Мнения: 1 935
Напротив , нека си ги извадят! Simple Smile Така всеки може сам да си вади изводите....Живанка също Peace


Ооо,аз съм си ги извадила изводите. LaughingОсобено ми помогна единият от двамата спорещи Wink
За което благодаря и на двамата,разбира се

# 372
  • Мнения: 468
Напротив , нека си ги извадят! Simple Smile Така всеки може сам да си вади изводите....Живанка също Peace
Изпускането на нерви и казването на мнение понякога  е много полезно, дори за спорещите.
Между другото съм се убедила, че Александър не коментира колеги досега, както пише и под аватара му.
За да започне да го прави, значи трябва доста сериозно да е провокиран.
Въпросът е защо е провокиран, защо Ниал "прави" нещо или "не прави" Laughing

Всъщност по темата- объркваме се ....такива като мене, с  Органон и принципите му - защото смятаме (аз поне смятаХ), че така и така потискам симптоми, по-добpе да го пpавя с хом. отколкото с алопатични. Не знаех, че са еднакво вредни. Всъщност пък не съм сигурна все още дали е  чак толкова вредно Crossing Arms

Дори не съм сигурна дали Ниал просто не чете Органон все още, нещо , което мога да направя и аз, и то задълбочено, ако се заинатя и намеря време.За мен единствено практиката има значение! Както не съм сигурна и Александър от колко години практикува.

Между другото - гъбичките ми изчезнаха - прав беше да не ми позволяваш даже промивки със смрадлика
Ниал, не смятам , че си прост, в никакъв случай. Напротив, рядко интелигентен си, но мисля, че дори тук си доказал колко голямо е  егото ти, което не е лошо, но до време Laughing Не ми се рови назад из постовете ти.
Все още обаче съм на мнение, че поне за момента можеш да изоставиш цитатите на Органон, а да помогнеш със психологически съвети, в което донякъде се уверих, че си наистина добър.
Честит имен ден и наистина не съм искала да те обидя Laughing
Както доста назад съм писала, аз съм си комплексарка, ама и вече не ми пука кой как ще приеме думите ми.

Прекрасно е ако и вие започнете да четете Органон задълбочено, това означава че Nial си е свършил работата.
Егото на Nial e голямо, което потвърждава и това че е прост. Простите, имат голямо Его, за да компенсират своите липси на други нива. И понеже Nial има голямо Его, той ще прави това което иска да прави, ще изостави това което иска да изостави и ще се занимава с това с което иска да се занимава. Желанията са следствие от Егото.
Това в което Nial дълбоко се съмнява е че предмет на тази тема е Егото му.
Nial възприема тази тема като място където се дискутират прнципите на хомеопатията и въпросите които възникват при тяхното прилагане на практика и за това е тук.
Nial няма да си позволи повече offtopic

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 15:50 от Nial

# 373
  • Мнения: 1 298
иЗВИНЯВАЙТЕ, ЧЕ ще СПАМНА И АЗ МАЛКО, но Nial, звучиш ми като проповедник-сектант. Не се обиждай, но Nial това казал, Nial онова казал. Ако използваш лично местоимение, пак ще разберем, че ти си го казал. Може и да си прав, но не се превъзнасяй толкова пък чак и не си избивай комплексите тук.

# 374
  • Мнения: 553
Мечка Малинарка, нека си ги вадят, но предпочитам да не е тук  Peace Темата е различна Whistling
Ще е хубаво ако прочетеш Органон, по този начин и ти ще имаш едни компетентни постове. Аз не се заемам да чета, не ми е призванието и няма да стане от мен добър класически хомеопат  Wink

Общи условия

Активация на акаунт