Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 873
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 3 760
Елфита, благодаря!!!   bouquet  Heart Eyes
Алтернативата беше ужасяваща (за съпружието)  Mr. Green
 Hug

# 1 066
  • Мнения: 445
Взимат се реално изплатените пари от НОИ, а не осигурителния доход. Със сигурност е така, скоро подадох документи.

# 1 067
  • Мнения: 19
Имам един въпрос и ще се радвам ,ако някой може да ми помогне.
През септември 2008 год.до май 2009 година бях на борсата- за 8 месеца.При справка в компютъра ми излиза месец февруари,че не съм здравно осигурена Thinking.През това време съм получавала обезщетение.Ха сега де.Какво да правя -да ходя ли аз да си го плащам?
Служебната бележка за ученик -4 клас- до края на септември или до края на октомври трябва да занеса?

# 1 068
  • Мнения: 2
Здравейте,само набързо да попитам и аз.Утре ще ходя да подавам документи за детските(детето ми е вече на 1 година),та да ми кажете,освен:копие от акта за раждане,служебна бележка за една година назад нещо друго трябваше ли да нося?Забравих как беше миналата година. Embarassed Rolling Eyes
  извиниме за питането но тази бележка за доходи една година назад при условие че си по майчинство от каде я взимаш

# 1 069
  • Мнения: 2
Здравейте мами имам въпрос относно детските. Четох, четох назад в темите , ама така и не ми стана ясно.
Дъщеря ми скоро ще навърши една година, до сега получавах добри майчински тъй като съм осигурена на реалния доход. Сега когато ще мина на минималната работна заплата , не мога да разбера дали ще имам право на тези 35 лв. С таткото нямаме брак. Чета че се взимат доходите от предходните 12 месеца когато напрактика съм взимала обещетение от НОЙ (маичинство над 350 лв) то ли се смята за доход ?  newsm78
Благодаря ви!
скачам пак в тази тема при условие че незнам точно колко съм взимала всеки месец бележка от ной ли трябва да взема
Да това ви е дохода. Работодателя ще ви бележка с нелув доход, но вие трябва да си напишете обезщетението получено от НОИ. Максималния доход е 350 лв. на член на семейство. Във вашия случай вие и детето

# 1 070
До кога трябва да се подадат декларациите , че детето ти е ученик , за да ти продължи изплащането на детските , ако всъщност трябва да подаваш документи за детски в края на годината ?

# 1 071
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
До кога трябва да се подадат декларациите , че детето ти е ученик , за да ти продължи изплащането на детските , ако всъщност трябва да подаваш документи за детски в края на годината ?

до 31 октомври носиш уверение от училището

# 1 072
  • Мнения: 11
От ДСП - Оборище не ми приеха бележката за направените имунизации на детето от личния ни лекар, бланката не била по образец на МЗ. Търсих, рових, но такъв образец не открих. Някой може ли да ми помогне, от къде да я взема тази бланка? При личния ми лекар издават обикновени служебни бележки, до сега не са се сблъсквали с подобен проблем.

# 1 073
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От ДСП - Оборище не ми приеха бележката за направените имунизации на детето от личния ни лекар, бланката не била по образец на МЗ. Търсих, рових, но такъв образец не открих. Някой може ли да ми помогне, от къде да я взема тази бланка? При личния ми лекар издават обикновени служебни бележки, до сега не са се сблъсквали с подобен проблем.

Това е образеца на МЗ

                                                                                                    Изх. №……………/20….г.
                                       

                                               

СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА
………………………………………….……………………………………………….
издава настоящата служебна бележка на ………………………………………
…………………………..……………………………………………………………….
ЕГН………………………. в уверение на това, че на детето …………………..
……………………………………………...……………………………………………
ЕГН …………………………… са извършени задължителните имунизации по утвърдения имунизационен календар на Република България и задължителните профилактични прегледи.
Настоящата служебна бележка се издава за да послужи пред Дирекция “Социално подпомагане” – .......................................
………………………..: ………………..
/име, фамилия, подпис и печат/

# 1 074
  • Мнения: 11
Elfita, много благодаря!

# 1 075
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте отново,имам питанка,дойде време отново да посетя социалните.Миналата година ги подавах през Октомври,обаче не помня датата,а и съм загубила номерчето,което ми дадоха(дали ще ми го искат) Rolling Eyes
И сега въпросчета:
Бележката от работодателя трябва да е 12 месеца назад,т.е. до Септември включително ли трябва да бъде?
Трябва ли отново да нося всички документи?

# 1 076
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Бележката от работодателя трябва да е 12 месеца назад,т.е. до Септември включително ли трябва да бъде?
Трябва ли отново да нося всички документи?

и на двата въроса ДА

# 1 077
  • София
  • Мнения: 1 902
 Hug

# 1 078
  • Мнения: 232
Привет,момичета и не само  Mr. Green!
Извинете ме,ако сте го коментирали,но нямам възможност да чета всичко!
Имам въпрос-трябва ли и тази година да се носям бележки от у-ще  в соц.служба и пак ли срока е до 31.10.?
Благодаря!

# 1 079
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Имам въпрос-трябва ли и тази година да се носям бележки от у-ще  в соц.служба и пак ли срока е до 31.10.?


да

Общи условия

Активация на акаунт