Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 746
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
vaninha,обади се по тел да питаш.във всяка банка е различно

# 1 141
  • Мнения: 114
Elfita благодаря за бързия отговор,ще видя утре дали ще пуснат детските и ще отида направо до банката да видим какво ще стане.

# 1 142
  • Бургас
  • Мнения: 16 283
Момичета,имате ли преведени детски?
Моите още ги няма  newsm78

# 1 143
  • София
  • Мнения: 932
На връщане от работа минах да проверя, нямаше нищо в картата,към пощенска банка съм.

# 1 144
  • Бургас
  • Мнения: 440
За Бургас има  детски и интеграционни.

# 1 145
  • Мнения: 3 417
ДСК -Сливен има Peace

# 1 146
  • Мнения: 8 242
Не разводнявайте темата с това "тука има - тука нема" .. Има си отчетна за това..
Нека тази си остане наистина за въпроси и отговори..

# 1 147
  • Мнения: 21
Здравейте, искам да подам документи за детски надбавки, но се чудя какво точно да попълня в колоните с доход, тъй като от 12.10.2009 г. нямам работодател (поради закриване на администрацията), но след това съм получавала майчинство от НОИ. Знам че следва да декларирам обезщетението, което съм получила, обаче сумата за предходния месец я получавам в началото на следващия - например сумата е за месец август, а аз съм я получила в началото на месец септември. Тогава за кой месец следва да я впиша: август или септември?
И още нещо - получила съм обезщетение по чл.106, ал. 2 от Закона за държавния служител - две брутни заплати за това, че съм останала без работа ("В случаите по ал. 1, т. 1 и 2 държавният служител има право на обезщетение за времето, през което е останал без работа, но не за повече от два месеца. "). Мисля че и в Кодекса на труда има същия текст, но за един месец. Това обезщетение дали влиза в дохода за детски?
Благодаря ви предварително!

# 1 148
  • Мнения: 8 242
1. Пишеш сумата за месеца, през който си я получила, без значение за кой месец е начислена.
2. Да влизат.. вкл. обезщетения за безработица от БТ.

# 1 149
  • Мнения: 56
Здравейте,на някой известно ли му е дали мога да си подам декларация за детските само с бланката за смяна на постоянен адрес,тъй като сега го смених,но за лична карта не съм подала?А по лична карта даже не се водя и в същия град ,в който живея в момента?

# 1 150
  • София
  • Мнения: 355
Здравейте момичета!Извинете ме за невежеството,но би ли могъл някой да ми каже,как да изчисля брутния месечен доход на семейството.Имаме фирма т.е. самоосигуряваме се,ноември и декември ми мъжът ми е осигурен в/у 260лв. а останалите 10месеца в/у 420лв.,аз през тези 12месеца съм в отпуск по майчинство,имаме едно дете.

# 1 151
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета!Извинете ме за невежеството,но би ли могъл някой да ми каже,как да изчисля брутния месечен доход на семейството.Имаме фирма т.е. самоосигуряваме се,ноември и декември ми мъжът ми е осигурен в/у 260лв. а останалите 10месеца в/у 420лв.,аз през тези 12месеца съм в отпуск по майчинство,имаме едно дете.

събираш брутните ви доходи за 12 те месеца,делиш на 12,полученото делиш на 3 /ако имате брак,нали имате/
ако е равно или под 350 лв,имаш право на детски

# 1 152
  • София
  • Мнения: 355
Елфита благодаря за бързия отговор,но не нямаме брак Thinking,тогава как ги смятам?И още нещо,след като аз съм в отпуск по майчинство,за мен нищо не смятам нали?

# 1 153
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
твоя доход за 12 те месеца,делиш на 12 ,полученото делиш на 2

# 1 154
  • София
  • Мнения: 355
Моя брутен доход е получаваното майчинство нали?И още нещо получаваните детски надбавки и тях ли ги смятам за доход?Извинявай благодаря ти още веднъж!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт