Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 935
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 224
Здравейте desconocida07 , при положение, че повече от 1 година и половина сте безработна и ако към датата на раждане на детето нямате сключен трудов договор, то вие ще сте неосигурена майка. Това, че си внасяте здравните осигуровки, не ви прави осигурена майка по КСО. Това означава, че вие трябва още преди да родите/ след 45- ия ден преди раждане/ да се обърнете към към социално подпомагане, за да си подадете молба при бременност и ще получите 150,00 лв., които са за подготовка за раждането. Тъй като вие сте неосигурена ще декларирате доходи нула в тази молба за предходната 1 година. След като родите ще си подадете молби за еднократна за живородено/ за първо дете 250,00 лв./, за детските/35,00 лв/ и за майчинство/изплаща се да навършване на 1 година на детето в размер на 100,00 лв. месечно/. През този едногодишен период не сте здравно осигурена от соц. подпомагане и ще трябва да продължавате да си внасяте здравните осигуровки. Данни за бащата на детето и доходи няма да са необходими, ако към раждането на детето не сте сключили граждански брак с него.

# 271
Много благодаря за изчерпателния отговор!
Сега съмненията които имах ми се разясниха...

# 272
  • Мнения: 55
Здравейте на всички натъкнах се на темата от друг форум и имам едно питане:
Аз имам син, който е признат от таткото обаче нямаме брак и ми казаха че мога да имам предимство за детската градина като самотна майка, но аз как да го докажа като сина ми е признат и таткото е вписан в акта за раждане. Видях един цитат в ДВ бр.54 от 2006 където се водим самотни майки е айде сега върви че разбери??????    МОЛЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕ

# 273
  • Мнения: 75
Здравейте на всички натъкнах се на темата от друг форум и имам едно питане:
Аз имам син, който е признат от таткото обаче нямаме брак и ми казаха че мога да имам предимство за детската градина като самотна майка, но аз как да го докажа като сина ми е признат и таткото е вписан в акта за раждане. Видях един цитат в ДВ бр.54 от 2006 където се водим самотни майки е айде сега върви че разбери??????    МОЛЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕ
Здравей,моя случай е същия-дете,баща-НЯМА брак,незнаех че се ползваме с предимство.С интерес ще следя как ти отговарят майчетата.Лек ден  bouquet

# 274
  • малко градче
  • Мнения: 188
Я да се вметна и аз с едно въпросче в темата. 
   
    Трябва да подавам документи за детски през март.    Та мисълта ми е    Трябва ли за месец февруари да занеса бележка от училището на дъщеря ми, че е ученичка , защото започва вторият срок?    Нямам спомен дали миналата година носих такава бележка.

# 275
  • Мнения: 224
    Трябва да подавам документи за детски през март.    Та мисълта ми е    Трябва ли за месец февруари да занеса бележка от училището на дъщеря ми, че е ученичка , защото започва вторият срок?    Нямам спомен дали миналата година носих такава бележка.

Не, не необходима! Бележка от у- ще ще представите през март, когато си подавате молбата и после след 15 септември до 31 октомври при започване на новата учебна година.

# 276
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен.Искам да попитам кога трябва да подам документите за детските,в месеца на изтичането им или по-рано(предходния)?Сигурно са ми обяснили миналата година,ама не помня newsm78.

# 277
  • Мнения: 8 242
Здравейте и от мен.Искам да попитам кога трябва да подам документите за детските,в месеца на изтичането им или по-рано(предходния)?Сигурно са ми обяснили миналата година,ама не помня newsm78.
В месеца, през който си ги подала и миналата година Simple Smile
Ако си ги подала март - пак март.. Ако закъснееш не е фатално Simple Smile Но няма да ти изплатят за минали месеци..

# 278
  • Мнения: 75
Благодаря  bouquet,пада се да ходя март.Трябваше да нося служебна бележка за една година назад(от февруари до февруари)нали.Излизат ми някакви спомени ама не са ясни. Thinking

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 18
Здравейте,искам да попитам следното:за миналата година молбата за детските е подадена април т.е.  до март вкл.ще ги получавам за 1 дете.Второто дете е родено сега февруари т.е. за него трябва да подам документи най-рано март(ако не се лъжа) ,за да не изпуснем детските за март.След това април пак ли пълен набор документи(по-точно удостоверение за родените деца)ще трябват?Фатално ли е ,че не съм ги уведомила в 7 дневен срок за раждането на второто дете?

# 280
  • Мнения: 685
Според мен не е фатално, фатално е, ако ще дават пари иначе, като имаш да вземаш, пък не вземаш нямат против  Joy
Тъй де от личен опит споделям. Може да отидеш сега с актовете за раждане + копия и целия останал наръч от документи и да кажеш, че имаш 2ро детенце и искаш да подадеш за детски едновременно и за двете, макар за първото да не е изтекъл периода, тогава те наново издават заповед за 2 деца. От опит казвам, защото като отидох да подавам за второто ме питаха дали искам за нея да подавам примерно през май месец, а за голямата през септември, както и е срока  с една дума да висиш 2 пъти в годината за едно и също на опашка - а не, мерси!

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 18
Според мен не е фатално, фатално е, ако ще дават пари иначе, като имаш да вземаш, пък не вземаш нямат против  Joy
Тъй де от личен опит споделям. Може да отидеш сега с актовете за раждане + копия и целия останал наръч от документи и да кажеш, че имаш 2ро детенце и искаш да подадеш за детски едновременно и за двете, макар за първото да не е изтекъл периода, тогава те наново издават заповед за 2 деца. От опит казвам, защото като отидох да подавам за второто ме питаха дали искам за нея да подавам примерно през май месец, а за голямата през септември, както и е срока  с една дума да висиш 2 пъти в годината за едно и също на опашка - а не, мерси!

Точно това имах пред вид ,хем да са от март,да не го изпусна,хем ако може сега и за двете да подам.Не че е голям проблем да изчакам до април ,но и с каката докато се усетя,че трябва да ходя да се разправям с подаване на документи(тя е родена януари) и то стана април-но когато имат от теб да вземат и за осигуровки и за каквото и да било и със задна дата ще си го вземат.

# 282
  • Мнения: 161
ДИСКРИМИНАЦИИТЕ и ПРИВИЛЕГИИТЕ в БЪЛГАРИЯ :

Или как разделиха децата на БГ в 3 групи по права ...


http://lambo.blog.bg/politika/2010/02/22/tehnologiia-na-zloto-di … giite-v-bg.498109

# 283
  • Мнения: 232
Здравейте!Смених си адресната регистрация още през декември,но не живея на новия адрес.Тези рокади са заради детските ясло,но това е друга тема!Та,въпроса ми е:трябва ли да уведомя в Агенция "Социално подпомагане" или да изчакам до юли,кагото трябва да подавам декларация ,направо в друго бюро  по местоживеене?

Има ли от къде в нета да следим кога какви парички ни внасят по сметките за детскити надбавки?

# 284
  • Мнения: 21
Още един въпрос -може да Ви се струва глупав  , но все пак - родих на 20 . 01. 2009г майчинството ми  2 години ли ще е или по малко . Питам , защото в НОИ като дата на прекратяване на майчинството са посочили 03.07.2010г , трябва ли да подавам някакви документи за удължаване след този дата? и още един въпрос ако от Фирмата в която работя ми забавят бележката за доходи и поради това загубя детските  какво мога да направя за да си ги възтановя ?
Предварително Ви благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт