Отговори
# 720
  • Мнения: 1 114
Здравейте,
за говоренето - Дари отдавна е проговорила като голям човек, но  много от децата на нейната възраст с които общува съм забелязала, че не само "р" не казват ами изяждат по половин дума. Според мен с порастването ще се изчистят тези неща, но по-добре една ранна консултация със специалист отколкото закъсняла, както казва нашия педиатър.
В градината на Дари имаше тържество за 8-ми март и майките бяхме поканени. Беше много трогателно, Дари всичко си каза, пя, танцува. Направи ми впечатление, че момичетата като цяло бяха по-дисциплинирани и изпълнителни. От момчетата имаше и такива дето плакаха за майките си и  не искаха да си кажат стихчетата.
За ръста - Дари е една от най-дребничките в тяхната група. И за като я меря права излиза много по-ниска отколкото легнала. Още докато я водехме на консултация ми направи впечатление, че там легнала я изкарват едни см., а права вкъщи други.

# 721
  • Мнения: 228
Ели, моят Бобо е Боян, не Борис Laughing. Бояновците си имат "техен" си имен ден: на 28-ми Март, според православния календар.
"Боян празнува имен ден на 28 март. На тази дата Българска православна църква чества деня на Св. мъченик Боян, княз Български. Още празнуват Албена, Бояна, Боянка, Бойка, Бойко.
Името има прабългарски произход и означава “богат”. Възможно е Боян да произлиза от думата “бой” или “битка” и наставка -ан, която е общоприета за български и славянски имена."

Хехе, сега видях, че и бат'Бойко празнува на същия ден Crazy.

Страчко, очаквам Ви с нетърпение. Както се организирват и провеждат варненските срещи, май пак ще бъдем в камерен състав.

# 722
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 804
Светле, че съм пате, пате съм...Ама аз визирах Алекси:

Ми като нищо е нормално, и аз не знам колко са ми високи децата, не са мерени от 6 м., последно преди да се преместим. Все си мисля, че Борис може би гони метър, сравнявайки го с другите му връстници в яслата, но може и той да е 95 см.
Дааааааааааааа,  време да опънем метъра да ги премерим, поне някаква статистика да водим.  И то поне 2 различни метъра , за по-сигурно.

Све, бързо да се оправя малкият юнак. Добре, че спомена Цветница, да не забравя именния ден на малкото ни гардже Simple Smile А при мен ни ОРЕЛа помогна, нито нищо. Но не пречи на дърти години да се поупражнявам с дребните, току виж съм го докарала Рто


Нищо чудно и там да съм объркала нещо.  Embarassed Embarassed Извинявам се, ама съм от хората, които трудно помнят имена.

# 723
  • Мнения: 1 987
Хихи, Ели, ами объркала си, защото Алекси има предвид най-дребното, т.е. Калина, която празнува на Цветница! Но...грешката е вярна! Wink
Иначе, Борис си е на 2.05.
Ние със Сашока се гледаме вече два дена в къщи, защото той изкара някаква странна 12-часова болест: стана, беше с малко запушен нос, заведхоме го при баба му, вечерта вдигнал 39.5, свалили я бързо и на другия ден беше като нов! Водихме го на лекар - никъде нищо, но решихме да си се гледкаме дома за всеки случай! Не ми се беше случвало, откакто съм толкова трудноподвижна, но той вече е доста по-лесен!
А, бойната група ще ги натрепа някой ден, дето само ме дразнят! Close Ако не се организирате пак, някога, когато и аз мога, ще ви изяммммммм.......То не че ще е скоро този ден, но си давам заявката! Wink
Саши си бърбори добре, но си има неща, които само ние с баща му разбираме! От "р"-то е далеко, но другите звуци си ги изговаря!
Яяя, новата тема наближава.  Peace Успяхме, като се мобилизирахме! Я, да предложите някое НЕсезонно заглавие, че както ги изписваме, ако е пролетно, през юли, пак няма да сме адекватни на сезона! Laughing

# 724
  • Мнения: 3 091
Марини, ти отсега можеш да фиксираш удобна за теб дата - дати и дестинация! ние сме лесни, щрак и готово - потегляме.

Целувам ви всичките! дано ми остане малко време да кача снимки...

# 725
  • София
  • Мнения: 2 477
Ей, банда, здрастииии Simple Smile Hug

Много се загубих, но напоследък толкова работа ми се струпа, че нямам време за нищо. Сега имам време, защото е събота и съм с гърлобол у дома.
Поздрави за всички събития, които пропуснахbouquet Пенелъпи, уелкъм бек! Wink

Идвам точно за болната тема с говоренето. От около година насам, Калината няма никакъв, ама никакъв напредък с изговарянето на звуците! Всъщност не изговаря половината съгласни: в, ж, з, л, р, с, ф, х, ц, ш, щ. Всички тези ги замества, най-често с т или й. На всичкото отгоре, все още пропуска срички. Говорът и е толкова бебешки, че само ние си я разбираме. Иначе е страшна бърборана, не млъква, прави сложни съставни изречения, използва всички местоимения, предлози, сързващи частици, но изговарянето...
Например любимото ми изречение/съждение, когато каза на баща си: "Ако мама намери едно фенерче, няма да си свети с телефона", звучеше така: "Ако мама намеи ино йенете, няма да и йети тона". Crazy
Все пак, още не се ядосвам, ще почакам до лятото, за да видя дали ще почне нещичко да казва. Защото като я карам да каже "с" например, ми съска нещо насреща, но не може да го върже в сричка с гласна. "Аз" звучи "Ат" и когато я карам да каже "аззззззззззз", тя ми казва старателно "ат-сссссссссс". Thinking "р"-то пък от време на време го изкарва едно немско такова, гърлено. Както и да е.

Другата болна тема са памперсите. Абе докога така?! Не мога да я накарам да остане без памперс, нито да седне голичка на тоалетната. Седи с удоволствие, облечена! За гърне дума не може да става. Купуваме заедно по неин избор гащички, уговаряме се, как само бебетата ходат с памперси, но нищо. Най-много да ме поправи, че само бебетата и Калините носят памперс!

Трета болна тема, яденето. Изхранваме я с обикновени бисквити, солети, пица, детско мляко, детски кренвиршчета и понякога печена риба. Плодовете се изчерпват с около 1-2 банана месечно. Зеленчуци не яде, освен доматения сос по пиците. Не иска витамини, дори под формата на бонбони - захарни и желирани. Опитвах да й пробутам плод под формата на кофитюр без захар - тц, не ще. От сладките неща яде само шоколад и кроасани с шоколад. Опитах да й дам кроасан с кофитюр, за да свиква с плодовия вкус, но настана такова плюене... Rolling Eyes
Направо ми идва да я оставя гладна, докато не хапне поне две лъжици супа например, но подозирам, че ще припадне от глад, но няма да прояде друго. newsm78

Мерки - 98см, 12,5 кг.

Варненки, стягайте се. Аз може малко да пиша, но рядко пропускам купони! Wink

Рядко идвам, но веднага да предложа заглавие: На три годинки вече стана, АПРИЛската банда голяма!
Все пак, рождените дни вече почнаха, а дори и да не се изпише темата скоро, заглавието ще си е актуално. Изобщо заглавие с навършване на три ще е подходящо, ако някой измисли нещо по-поетично в същия дух.

# 726
  • Мнения: 332
Илит, уелкъм бек и на теб Wink

Калина невероятно разсъждения е прави, голяма сладурка ми звучи. И за памперсите и гащичките , и за телефона на мама.

Ели  Hug скица! Верно имах предвид Калина. Борис си е все на 2 ри май, ама Цевтница тук не се празнува и съвсем бях се отнесла за именния ден на КАлина.

Марини, Алекс леко ви вдигнал емоциите набързо. Но найстина е по-лесно с малко по-разбиращо хлапе. Борис като не беше на кеф, все си го разнасях с големия шкембак. Само няколко месеца по-късно, с малко бебе КАлина, можеше с него да се говори и обясненията срещаха някакъв разбиращ поглед. Е не винаги. Стискам палци събитието, че не ти остана много май, да е запомнящо се, с много приятни емоции около  самото раждане, и много сладка и здрава бебанка Simple Smile Гушки на шкембо.

ЛАмичке, заринала си се в работа, ей, поеми си бъждух, работата и след нас ще я има.

Отивам да мажа филий на умпрелите ми от глад гарджета Simple Smile Борис от 3 денапроявява желание сам да си ги реже на парчета. И се справя, за мое учудване.
Хубави събота и неделя на всички ви!

# 727
  • София
  • Мнения: 6 291
Jizzlobber, честит рожден ден на дъщеря ти!

# 728
  • Мнения: 1 987
Jizzlobber, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ОТ МЕН! Да е здрава и все така самостоятелна и умна!
Ламелинда, като гледам трябва да си заплюя някой ден от 2011? Ще гледам да е преди 21.12.2012! Wink
Илитка, да ти минава гърлобола! Наистина не знам какво да те посъветвам и за плодовете и за памперса - при нас стана толкова бързо и лесно, че чак ми е трудно да повярвам! Плодове хапваше сравнително често преди време, сега малко по-рядко, но все пак яде!
Сега пък Сашока се сдоби с невероятно разстройство - направо му тече вода от дупето! Дадох му Хидрасек, но не разбирам откъде се появи! Дано да го оправим уикенда, че в понеделник да си ходи на градина! Praynig

# 729
  • Мнения: 485
Привет на всички.
Честит рожден ден на огромна патерица на Слънцето и на Лина.
Честит рожден ден на дъщеричката на Пенелопа и пак на голяма патерица на сладурите на Ая.
Марини, леко раждане.
Илит, и моята Кари я изхранваме с подобни храни - обикновени вафли, "топчета" /разбирай "Нескуик"/ и "катофи" от Макдоналдс.Пилешка супа или някаква друга читава храна яде от време на време. Плодове обаче яде - ябълки, банани, яде с удоволствие.И ние сме с памперс. Не иска на тоалетна, гърнето съвсем игнорира. И ние ходихме да купим гащи на "пинцеси", ама си стоят в скрина, и така.
Ламичке, ако не е много нахално метни малко снимки от вашата почивка, че откак писа в темата с вашата дестинация те чакам като гладно куче кренвирш.
Лек ден на всички.

# 730
  • Мнения: 1 114
Марини, сигурно е някакъв вирус.  Дано бързо да се оправя. А на теб кога ти беше термина?
Jizzlobber, честит празник и от нас!
Илит, ще я пускате ли на градина Калина? Може би това би и било от помощ при отказването на памперса и прояждането. Говоря от личен опит - Дари прояде там и памперса отказа още лятото.
Дари сега е на вълна, че всичко може. Иска да ходи и да се обслужва сама в тоалетната. За целта си наглася седалката, взима столче и сама се качва и въобще до края сама може да се оправи. Но преди няколко дни явно не си беше сложила както трябва седалката и падна в тоалетната. Много беше смешна.

# 731
  • Мнения: 9 990
Благодаря, момичета!  Grinning
Представете си, че ви сипвам по едно! Hug
Без ръце останах-до сега сглабях Подаръка-пазарска количка, та ми треперят... Crazy Crossing Arms
След малко ще режа тортата, че съм озверяла от глад-цял ден на крак.Сами сме си и празнуваме идилично, аз и децата Laughing

# 732
  • Мнения: 3 091
Лопиииии, честит празник! Хиляди целувки от нас на малката сладурка!!!

Нисти, Алекси, ужасна съм, простете ми! откога ви обещах снимки и разкази, направо ме е срам... А и като ме знаете каква съм фотографка, по-хубавите неща са снимани с видеокамерата, но ...
Сега ще ви пусна и линк към снимките... да се ъплоуднат само. Мултиплая нещо ме саботира - няколко пъти не иска да качи нищо. продължавам с опитите... Най-после: http://inamarkova.multiply.com/photos/album/44/Punta_Cana_2010#photo=1
Бяхме в Пунта Кана в Домениканската република, в Барсело. Като общо впечатление - райско място за лежерна, напоителна и приятна почивка. Морето е великолепно, плажът - също! аз повече и не искам.
починах си страхотно, много съм доволна, но за съжаление дестинацията е твърде далечна ,за да отидем там с Амалия. Аз смятам, че 6 часови престои по летища не са най-приятното занимание за едно тригодишно дете... Самият полет не е кой знае какво, издържа се, но чаканията, закъсненията и т.н. пречки през зимата в Европа са си често явление.

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 20:48 от Ламята неСпаска

# 733
  • Варна
  • Мнения: 966
Jizzlobber, Честито ти рожденичка! Да ти е жива и здрава!

# 734
  • Мнения: 332
Пенелопа, Честита ти рожденничка! Здрава, много щастлива и усмихната да расте!

Ламичке, така, така, пиши ти, че си зарита от работа, ние да те жалим  Wink , а ти пускаш снимки от такова райско място. Леле, прекрасно кътче, снимки и очарователна атмосфера. Браво на вас, че сте успели да си откраденте малко време за себе си! А за 6-те часа по летищата - на мен май не ми прави впечатление вече прекачавнията по летища и тук таме закъснения, та и повече от 6 часа, че мога да успокоя всички - децата винаги си намират нещо да им е интересно, смело напред с тях, освен ако не искате меден месец  Mr. Green. Тежко им на родителите, дето трябва да тичат след малките фурии. Зимата Борис гледа 1 час самолетите, снегорините, тракторите и каквото се сетите по летището, възхищаваше им се, искаше да му обясняваме кое за какво е, най-малкото отворче, което мернеше по самолета, питаше за какво е. Може би щеше да продължи, ако не беше дошъл и нашият ред да се качаваме. Даже се запозна с една малка девойка, хи хи.

Общи условия

Активация на акаунт