СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 962
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 1 217
Ника, Hug Разбрах вече, че след официалното стартиране на кандидатстването за новата учебна година ще можем да добавяме градини, но се чудя беше ли редно от майки да го научавам ? Ето им отговорите, за последен път ги давам за да се уверите, понеже вече взех да си мисля, че нещо не ми е наред: " След като детето навърши 3 г. (след 18.01.2010г.) ще можете да кандидатствате за текущ прием в ЦДГ. " и " Опцията за добавяне на ЦДГ в кандидатурите ще бъде активна след 20.01.2010г. , когато ще дадем възможност за предварителни кандидатствания. ".  И вече smile3505 , чакам си чинно реда Grinning

# 1 516
  • Мнения: 72
Здравейте, имам въпрос по тази тежка за всички ни тема...
Детето ми е родено юли 2009,  искам да ходи на ясли от 2г. възраст, т.е. от Септември 2011, трябва ли да кандидатстваме за прием в ясли от 2010, евентуално за да има място или трябва да кандидатстваме направо за 2011 г. ?

И още един въпрос: За детска градина - 2012 г. тази година ли да подавам документи?

Предварително ви благодаря за отговорите.

# 1 517
Здравейте мили мамчета!Не знам дали запитването ми е за тук,но днес като че ли това е най-четената и дискутирана тема,а и отговорът на въпроса е пряко свързан с детските ясли и градини.Та,искам да ви попитам(ако някоя от вас е била в такова положение,100% ще знае)-след изтичане на платеното ми майчинство,т.е. след като детенцето ми е навършило 2 годинки и аз си пусна полагаемата отпуска за изминалите 2 години,тъй като не ми е била платена,в такъв случай водя ли се пак на работа.Т.е. статутът ми е:в отпуск за гледане на дете или работещ родител????
Моля ви,обяснете ми,защото вече и аз не знам какъв аджеба контингент съм  newsm78 #Crazy newsm78
БЛАГОДАРЯ!

# 1 518
  • Мнения: 72
abrikotin111 - по мое мнение си работещ родител. За да може работодателя да те пусне в платен отпуск трябва да си работила 10 дни, за да може да се начисли отпуската, т.е. започнала си работа. Но нека и други момичета да отговорят за по-сигурно

# 1 519
  • София
  • Мнения: 2 296
Здравейте мили мамчета!Не знам дали запитването ми е за тук,но днес като че ли това е най-четената и дискутирана тема,а и отговорът на въпроса е пряко свързан с детските ясли и градини.Та,искам да ви попитам(ако някоя от вас е била в такова положение,100% ще знае)-след изтичане на платеното ми майчинство,т.е. след като детенцето ми е навършило 2 годинки и аз си пусна полагаемата отпуска за изминалите 2 години,тъй като не ми е била платена,в такъв случай водя ли се пак на работа.Т.е. статутът ми е:в отпуск за гледане на дете или работещ родител????
Моля ви,обяснете ми,защото вече и аз не знам какъв аджеба контингент съм  newsm78 #Crazy newsm78
БЛАГОДАРЯ!
В отпуск за гледане на дете до 3 г се водиш,което си е работещ родител.  Peace

10-те дни са за актуализиране на заплатата.

# 1 520
Благодаря ви за скорострелният отговор,момичета.Вие сте супер!!!  bouquet
Но в крайна сметка нали този отпуск е за предните две години,защо трябва да съм била на работа и то 10 дни,че да ми се пусне този отпуск.Нищичко не вдявам. newsm78
Значи ли това,че в профила си в системата трябва да променя-от отпуск за гледане на дете да пиша работещ родител???Или да го оставя така...или... #Crazy

# 1 521
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте мили мамчета!Не знам дали запитването ми е за тук,но днес като че ли това е най-четената и дискутирана тема,а и отговорът на въпроса е пряко свързан с детските ясли и градини.Та,искам да ви попитам(ако някоя от вас е била в такова положение,100% ще знае)-след изтичане на платеното ми майчинство,т.е. след като детенцето ми е навършило 2 годинки и аз си пусна полагаемата отпуска за изминалите 2 години,тъй като не ми е била платена,в такъв случай водя ли се пак на работа.Т.е. статутът ми е:в отпуск за гледане на дете или работещ родител????
Моля ви,обяснете ми,защото вече и аз не знам какъв аджеба контингент съм  newsm78 #Crazy newsm78
БЛАГОДАРЯ!
Понеже минах по абсолютно същия път миналата година - значи за двете години майчинство имаш натрупани две годишни платени отпуски. Не е нужно да се връщаш на работа, за да ги ползваш, можеш да си пуснеш молбата от деня след изтичане на майчинството.
Ако междувременно заплатата на твоята длъжност се е повишила, е в твой интерес да се върнеш на работа за 10 работни дни, за да може заплатата да ти се актуализира и въпросните две платени отпуски да ти бъдат заплатени по-добре.
Докато си в тези две годишни отпуски се водиш работещ родител, така ктрябва да заявиш в системата.

После ако не се върнеш на работа, имаш право на 6 месеца неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, който не е задължително да се взима наведнъж. През това време работодателя ти внася здравните осигуровки и ти тече трудов стаж. Ако ти се наложи издаването на някакви служебни бележки за доход - тези 6 месеца се зачитат като период, в който си била на МРЗ.
Бащата на детето също има право на 6 месеца неплатен отпуск. Двамата родители нямат право да си прехвърлят отпуска помежду си.
Ако кандидатствате по време на неплатения отпуск - в системата има опция отпуск за гледане на дете /или нещо подобно, вече не помня/, аз бях точно в такъв неплатен когато ми приеха детето.

Ти си прецени какво точно ще посочиш в профила, при всички случаи си работещ родител и не губиш точката.

# 1 522
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, имам въпрос по тази тежка за всички ни тема...
Детето ми е родено юли 2009,  искам да ходи на ясли от 2г. възраст, т.е. от Септември 2011, трябва ли да кандидатстваме за прием в ясли от 2010, евентуално за да има място или трябва да кандидатстваме направо за 2011 г. ?

И още един въпрос: За детска градина - 2012 г. тази година ли да подавам документи?

Предварително ви благодаря за отговорите.
Не, приема си е година за година, ако няма да пускаш детето през септември 2010 няма смисъл да кандидатствате сега.

# 1 523
  • София
  • Мнения: 6 011
Ника, Hug Разбрах вече, че след официалното стартиране на кандидатстването за новата учебна година ще можем да добавяме градини, но се чудя беше ли редно от майки да го научавам ? Ето им отговорите, за последен път ги давам за да се уверите, понеже вече взех да си мисля, че нещо не ми е наред: " След като детето навърши 3 г. (след 18.01.2010г.) ще можете да кандидатствате за текущ прием в ЦДГ. " и " Опцията за добавяне на ЦДГ в кандидатурите ще бъде активна след 20.01.2010г. , когато ще дадем възможност за предварителни кандидатствания. ".  И вече smile3505 , чакам си чинно реда Grinning
Ако не се промени нищо в системата спрямо миналата година, значи просто който е отговорил е сбъркал.  Laughing
Нали това беше един от големите проблеми, от който пострадаха именно 2007 най-много - когато въведоха системата и прословутото кандидатстване на 04.02.2008, родените в края на годината не можеха да кандидатстват, а когато можеха пък вече нямаше свободни места. Затова уж го направиха да си върви целия набор и да не се дава такова "предимство" само защото си роден в началото на годината.

Въпросното предварително кандидатстване го имахме и ние преди миналогодишния прием и от него нямаше никаква полза за нас, защото нито се виждаше опашка, нито чакащи, нито нищо. Предполагам, че сега ще искат да го въведат просто за да получат адекватна информация колко деца действително чакат за ясла/ДГ, защото в инфото им от миналата година имаше огромни разминавания /един викаше 7000, друг 12000, май така и никой не разбра/.

А иначе относно това, че инфото върви от "майка на майка" - миналата година беше по същия начин кажи-речи. Няколко майки вникнаха и разбраха системата, те ни бяха пътеводната светлина в дебрите на кандидатстването - бяха денощно в темата и разясняваха и отговаряха.  Laughing Тогава ИСОДГ участваха директно тук в темите, ама резултата беше, че след всеки техен отговор нещата изглеждаха още по-объркани и страстите още по-нажежени.  Laughing

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 00:41 от Ника

# 1 524
  • София
  • Мнения: 1 626
Ясно ми стана това, означава че тези градини които добавих сега се прецаках,защото ще са с днешна дата.
И лошото е, че докато още умуват дали да дадат точка на посещавалите ясла деца, текущото класиране вече мина.
Друго нещо, по няколко критерии получаваме 0.1 точка, която не ни се отразява в крайния сбор, това пък защо?
Нищо не си се працакала за момента. Като се обяви новата кампания вероятно ще има нулиране на датите и на целия набор ще бъде даден еднакъв шанс.


Добре де, а тези които сме на опашката от миналата година май, и на нас ли ще ни сложат дата май 2010 и ще ни дадат равни шансове с тези, които сега са се сетили че спешно им трябва градина?

# 1 525
  • София
  • Мнения: 6 011
Добре де, а тези които сме на опашката от миналата година май, и на нас ли ще ни сложат дата май 2010 и ще ни дадат равни шансове с тези, които сега са се сетили че спешно им трябва градина?
Ами малко е "звездите ми го говорят"  Crazy Laughing, но всички, които чакахме от 2008 и не бяхме приети ни изравниха с новокандидатствалите през 2009 и беше даден еднакъв шанс на набора.
Мисля, че ще се нулира датата, да, но това си е мое мнение, официално инфо не съм виждала. Ние минахме точно през това, имаше вълнения и страсти, нови срещу стари и т.н. Не вярвам тази година да се промени това точно.
Вече не ме касае лично, просто ми е любопитно и на мен как ще се развият нещата.  Peace Ако някой иска може да попита в обратната връзка на ИСОДГ.

# 1 526
  • София
  • Мнения: 1 626
Ооооооооо, дано да не стане така.
На мен и последната надеждичка ще ми угасне.
След тази събота когато отново на моето дете се падна число от лотарията започващо с 84...
Надявах се че все някога ще й дойде реда, като има вече и число, и всички с -по-малко от нейното най-накрая влязат, ще изгрее слънце и на нашата улица.

 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

А иначе сме в системата от ноември 2008, и видяхме това изравняване през май 2009. Просто няма да е честно, ама никак  Tired

# 1 527
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами не беше честно, определено много майки се чувстваха прецакани, чакащи си чинно реда от 04.02.2008 до 22.05.2009, но е факт, че се случи.
От друга страна пък, лично за вас - ако се нулират, ще ви се теглят нови числа в дадена градина и може да ви се падне малко число, пожелавам ви го!  Peace Иначе на 84... да се чака ред в желана градина си е направо загубена кауза.

# 1 528
  • София
  • Мнения: 1 626
Ника, благодаря за пожеланието!

А иначе незнам какъв е този късмет. Участвали сме в 4 тегления на номера, в 4 различни градини - и числата започват така:
84...
82...
77...
57...

Единствено виждам светлина в тунела за тази градина дето е с 57... числото й, защото е сравнително напред в списъка. Но там от месеци наред няма никакво движение. Дори една бройка не пускат.


А по-напред в темата прочетох за неплатената отпуска. Аз доколкото съм запозната, майката има право на 6 месеца, бащата също. Но чрез декларация бащата може да ги прехвърли на майката. Това важи ли още?

# 1 529
  • София
  • Мнения: 6 011
А по-напред в темата прочетох за неплатената отпуска. Аз доколкото съм запозната, майката има право на 6 месеца, бащата също. Но чрез декларация бащата може да ги прехвърли на майката. Това важи ли още?
Не, за съжаление е отпаднало и от 01.01.2007 не може отпуска да се прехвърля с декларация м/у родителите. Елегантен и успешен начин да намалят майчинството.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт