Кенгуру - от кога?

  • 4 069
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте, мами! Питам се кога за първи път сложихте в кенгуру своите недоносени дечица? Ние сме много малки още, въпреки реалната възраст от 2 месеца. Имаме още 9 дена до термин. Кенгуруто ни е от най-обикновените. От каква възраст може да слагам Малчо в него и необходимо ли е да купувам някакво по-специално?

# 1
  • Мнения: 923
Здравей. Аз започнах да слагам моят син в кенгуру след разрешение от ортопед. Кенгуруто, което ползвах беше за носене на бебето и във вертикална и в хоризонтална позиция. Първоначално го носех в легнало положение. Успех. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 39 783
На мен ми дадоха късно кенгуру на Чико 0+. Използвах го когато Алекс беше на навършени 4м, караше пети.
Имам и слинг, който ми беше по-удобен от кенгуруто.

# 3
  • Мнения: 9 973
след 3 навършени може,даже и се препоръчва,но аз не го ползвам

# 4
  • Мнения: 18
Ако детето е недоносено, задължителен е прегледа при Ортопед- специалист по Детска Ортопедия.Той извършва профилактичния преглед на тазобедрените стави,вкл. и ехографския.Спрямо резултатите от прегледа и възрастта на бебето дава указания за това какво трябва да се прави във връзка с двигателното развитие по месеци.При моето дете,което е родено в 27 г.с.,първия преглед при ортопеда бе на 4-реални месеца.Той ни препоръча поставяне в раница тип Кенгуру или носене на хълбок-след навършени 5 месеца(реални).Индивидуално е при всяко дете.

# 5
  • Мнения: 32
ние проблеми нямахме но аз се движех много и си я носех докато можех- от както направи 6 месеца. Да ако кенгурото има и положение легнало може и по рано но моето си е за вертикално носене. Не е нужно специалист да ти каже а и е добре за детето и крачетата му.

Общи условия

Активация на акаунт