Февруарки 2010 (32)

  • 17 597
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 88
ох,това е другото което сутрин в тъмното си мисля Confusedкак ще къпя бебо първите дни,къпала съм 6месечно бебе,знам,че едва ли е същото,и се побърквам!а бебо си ме рита доста солидно вече,усещам ръчички,краченца Simple Smile миналата седмица на ЖК ми показаха една напълно оформена глава и една ръчичка,която сякъш помахва и ми казаха,че е 1730,надявам се вече да има 2 килца Simple Smile много съм горда с моя бебок  Laughing

# 61
  • Мнения: 85
Вчера и аз бях на консултация-доктора каза че бебето било щастливо Laughing -слуша му пулса и каза че варира между 140-160,което значело че бебето е щастливо...Вече се е обърнал с главата на долу-аз това го разбрах,то малко ли стоях на четири крака да го стимулирам Laughing .Урината ми беше ОК,ама малко мътна-ще я видим тая работа.Иначе и аз си имам болежки-особено вечер като се завъртя на др. страна по-рязко и без възглавница под корема-една остра болка се появява.Все по-трудно ми е да си намеря място,въпреки че уж не съм много голяма-качила съм 8-9 кг и съм към 62 сега.Не знам момичета някои от вас дето са качили повече как се оправяте-искрено ви съчувствам.Айде аз ще тичам да готвя-чао засега

# 62
  • Мнения: 7
Уф, чак сега сколасах да седна малко и да ви пиша... Първо да ви почерпя, че мъжа има рожден ден.


Ние двамата с него сме се наредили през пет дена. Първо за втора градска. Това, което ми хареса е че още на ОВ акушерката обясни как се цеди кърмата и много добре го обясни. Тезата и беше, че не е нужно да даваме толкова пари за помпа, като на ръка било по-лесно стига да има кой да ти покаже.
Другото е че докато бяхме там една майка извика акушерката, че бебето се насрало и искаше жената просто да присъства, а тя сама да си го измие и да му сложи памперса, при което главната акушерка дето ни водеше ОВ много се изкефи, явно обича такива инициативи, на което евала. Идеята ми е че очевидно обясняват като ги питаш нещо, не са дръпнати.
Мяу, Ника, три дена подред не мога да се свържа със Шейново да се запиша за ОВ, защото исках и там все пак да видя. Макар че Шаманката ме разубеди като ми описа какво е полежението с кенефа и банята, а там за да ползваш ВИП задължително трябва да си с избор на екип. Аз екип няма да избирам, щото ми е все тая кой ще е, гърбенето все ще си е за мен. Имам им доверие че ще си свършат работата, няма къде да отидат, нямам им доверие, че ще бъдат възпитани и няма да им липсват първите седем години, това е. И както казах, мизерията много ме стресира.
Във втора градска ще ползвам ВИП стая без избор на екип, чисто е, а и видях персонала, което ме притесняваше. Понеже сме колеги много от нещата са ми ясни, много и съм забравила, но знам каква е тяхната гледна точка, та някои неща на които вие се учудвате мен не ме изненадват. За сега клоня на там. Ако успея да се запиша за Шейново няма да е зле все пак да видя, за гледане пари не се дават, но досега съм на камък със свързването.
А Ника, това 400лв.назад в заплатата хич не са малко така че не знам какво се чудиш на себе си че обмисляш нещата. И тепърва положението ще става по-зле. Ние януари трябва да дадем втората вноска за училището на детето, която да не казвам колко е, и просто отдавна приех, че е глупаво да издевателствам над мъжа ми, при положение че става въпрос за една и съща услуга, която мога да получа и без пари, а и каквото и да е, става въпрос за три дена престой в болницата. Ще стискам зъби и ще ги издържа.
Иначе тая вечер пак не спах. И нали ще имаме гости довечера - измих банята и хладилника, приготвих мезетата, нарязах едната салата, направих си план график за готвенето днес и пазаруването. До преди малко се занимавах с останалите неща, направих една бисквитена торта, като за пръв път в живота си правих крем ванилия, иначе все с тия готовите нишестета карам, купих шаран, който мисля да се пробвам аз да приготвя, но ще ми е пак за пръв път. По принцип мъжа до миналата година шаран не ядеше въобще и по никакъв повод. Аз ям само на Никулден защото майка ми го прави страхотно. Той пък не ядеше щото не му харесва как го прави неговата и му смърдял. Добре ама миналата година празнувахме рожденния му ден в един ресторант баш на Никулден и по тоя повод бях поръчала три огромни шарана, които останаха в аналите, защото де имаше човек, който не ядеше въобще шаран, прояде. Ми то не личеше че е шаран, уникално ги бяха направили, всичко се омете до дупка и даже искаха още. И тая година пак съм поръчала там един шаран, но ни обявиха баснословна цена тоя път и за това съм решила да се пробвам и аз да направя сега хем като резерв ако тоя не стигне, хем да не разчитам само на моето изпълнение, че не знам какво ще стане.
А преди малко звънях на свекървата да я питам тя как го прави, че да знам, защото мъжа не го обича така както тя го прави ,т. е. направо не го яде. Тя пък си помисли че ще го правя като нея и затова я питам и много се изкефи. Laughing
Иначе питах мамчето, то и тия миналата година бяха направени така както тя го прави само че с повече украса. Заболяха ме краката обаче докато оправях в нас горе долу да се приготвя за вечерята и още работа ме чака, но полегнах малко, че краката и кръста ми отидоха на кино. Такива ми ти работи, драги ми Смехурко, както се казва в книгата. Забелязала съм тая бременност ме избива на някакви кулинарии. Друг път ме мързи да гледааааам, но сега някакви мераци от време на време ме тресат да сготвя нещо по-особено, дето в нормално състояние на акъла въобще няма да го хвана, защото само като си помисля колко работа е и съм се отказала.
Писах пет века.

# 63
  • Мнения: 112
И аз загледах шараните в Метро - живи в един аквариум, обаче само от мисълта как трябва да им махам вътрешностите ме побиват тръпки. Мисля утре да отидем до Коледария - Ути щял да готви риба в някакъв мегаогромен тиган  eat А вечерта една приятелка ни покани на бургаско парти в София  bowuu Аз съм си от Бургас по принцип и като се замисля бургазлии как ги отбелязват такива празнициии  Crazy То концерти, то винце и риба на площада - кеф, ама и тук ще измислим нещо.

Иначе - вижте на какво попаднах при моето търсене на гимнастика за бременни: http://www.vbox7.com/play:4ff6428e
Честно казано доста екстремни ми се виждат някои упражнения  newsm78

# 64
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета!
Добре дошла Сана  welcome , а на Бръмби - честит ти рожденник   bouquet
Честито на всички с добри новини от прегледите  Hug
За мен денят хич не е добър. Снощи се подух, заради зъба. Днес бях на забар и ми извадиха зъбчето. Ужасно беше. Заради бременността ми сложи по- слаба упойка и ми включи някакъв апарат да ми гледа пулса. Доста си болеше, защото зъба е правен и корена бил изгнил  Shocked
Иначе мен вечер ме боли ужасно много кръста и напоследък ребрата. Все едно се разширяват. Ама трябва да се трае.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Radost^^ дано бързо да се оправяш ! Повече почивка !  Hug
Плами,ти си била скрита бургазлийка !  Hug Утре и да е студенко ще се мотаме из центъра,ще палят коледните светлини официално .
А тази гимнастика не е за мен,аз ако направя 2-3 упражнения и може да ме откарат до болницата с някоя контракция  hahaha
Иначе на мамите ,които си практикуват йогата и са си пластични Браво  Peace

# 66
  • Мнения: 7

Иначе на мамите ,които си практикуват йогата и са си пластични Браво  Peace

Оооох,  бяхме млади..... Sad
Само го чакам диването да се излюпи за да йогирам пак, да тичам и да търча..Еххх, може би пак си правя сметки без кръчмар, но поне си ги правя. Веднага си личи че съм стрелец от това изречение, много често и в най-сговнената ситуация ще ми се види нещо хубаво и смешно.

# 67
  • Мнения: 1 067
Тая гимнастика е много ПРО  Grinning Палми10

# 68
  • Мнения: 35
Е това е - човек за два дни да ви изпусне и не може да ви догони. А аз реших, че още сте на 49 страница.
Искам да ви кажа каква мозъчна патология съм - днес една наперена бързам за лекцията за кърменето в Майчин дом - супер доволна и юркам моите щото милото реши, че ще ме вози до там. Направих ги на нищо, че закъснявам и само ги юркам.. Пристигам там и що да видя - във фоаето - никой, а оше 9.58 часа. Звъня на тел за закъснелите и те ми казват - ми то лекцията е утре. Почуствах се като пълен идиот. И момичето ме успокоява - нищо, то защото друг път е все в събота затова сте се объркали - ма ужас такава деменция едва ли съществува - и гледам у нас - то си пише на 6, ама аз като съм си навила на 5 ти, че на 5.
Но после да не е валат деня отидох до магазина на NUK - и си напазарувах порядъчно - подплънки за кърма, накрайници за разранени зърна с шапки, лента за залъгалка,лъжички силиконови, четка за шишета и абсорбатор за нос.
После на връщане към нас реших, че айде веднъж завинаги да се приключва с пазара - от Пакостник в Овча купел - повивалник, крем Лансинокс, еднократните гащи и държача за балдахина.
Боже само ми дайте пари и мога да ги пръсна за отрицателно време Embarassed
Сега отивам да ви дочета, че имам доста Wink

# 69
  • Мнения: 60
Аз пък сега направих един сладкиш с ябълки и канела и така се размириса целия апартамент  food002

А пък малката беборана само се подмята цял ден в корема ми,не може да си намери място newsm32

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ммичета, в Метро има промоция на тази кошара: http://www.kasidabg.com/product_info_cpath-289_294_502-products_id-9293.html
Цената е 322лв. с включено дунапренено матраче.
На мен не ми харесва това, че няма възможност за различно ниво на матрака и отдолу, под матрака, си е плоскост, а не дървена скара.
Какво ще кажете?

# 71
  • Мнения: 1 067
Мамита,сестра ми ползва същото и февруари ще ми го "препише",аз много го харесвам,функционално и здраво пък после може да се ползва за детско легло!
ilianakirilova и аз го правя този сладкиш много е хубав

# 72
  • Мнения: 3 718
Ама много пишете бреее! Не мога да изчета всичко, надявам се не пропускам някоя важна клюка.  А защо гласуваме за зодии, изпуснала съм  Flutter

Бръмби, да ти е здрав и щастлив мъжа, много да ви обича и да ти помага  Hug
Нооо, ще помоля модераторите да те баннат за грубо провокиране на бременна към прекомерна консумация на шоколад с тая снимка  Mr. Green

А вече унищожих един уникално вкусен чииз кейк в Старбъкс. Преди това проведах най - отговорно лекция за здравословното хранене и захранване на бебета  Mr. Green Говорих около час и половина, може и да съм предизвикала някое преждевременно раждане на бременните момичета на лекцията, надявам се да не съм де  Rolling Eyes

Ще се пробвам да ви попрочета назад, въпреки че мнооого сте обсъждали  Hug

# 73
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Бръмби, да ти е жив и здрав рожденика!

Чуден ферман си заформила, браво!!  Laughing

Аз те разбирам напълно и именно затова се изкушавам да не избера екип, но няма да съм спокойна ако не го направя, а на мен само това ми липсва, за да полудея докрай. Crazy

По принцип в нашето семейство парите ги изкарваме по равно, като някой месец аз работя повече, а друг месец мъж ми, тъй че и двамата имаме думата, но за раждането повече аз (в рамките на разумното).

Въобще не споменавам, че моят доктор си заслужава парите, ако и да ги нямаме. Ще вземем от тук от там, за нас няма друг вариант, ако ще плащаме --над 1000 лв. накуп не се вадят току тъй в нашата фамилия на тоз драматичен етап.

Ако реша да раждам без екип, ще му мислим, има още малко време, надам се!

Радост, съчувствам за зъбчето, но защо така лесно са решили да го вадят. Или не е така лесно?

Шамане, изпуснах и тоя път, но събота и неделя не са ми дни за хайманосване, с Калина всичко е мнооого трудно. Confused Дали скоро ще свършва тая проклета възраст не знам, но силно се надявам поне малко да му отпусне края, защото съм вече на ръба.

П.П. С моя прословут мързел (венерино чадо съм все пак) не се навивам лесно за какъвто и да е спорт, щото освен че не ми носи голямо удоволствие, много бързо ми и доскучава. Обаче въпреки тия дадености, съм практикувала йога, ама да не навлизам в подробности...

П.П.2 Шамане, гласуваме за зодиите просто ей тъй, по инициатива на Miss Butterfly (така си мисля, ако имаше друга причина, щяхме да я знаем).

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 16:52 от Мяуче

# 74
  • София
  • Мнения: 246
Бръмби , честит рожденик !  smile3525 Да си изкарате хубаво на празника днес и утре.  Simple Smile

Радост , жалко за зъба ... Confused И мен ме боли един и скоро трябва да ходя да го погледнат ,че да не се стига до крайности .

Мимита ,и аз го гледах това креватче и мислех да ходим до Метро да го видим ,но защо няма 2-ро ниво на матрака да му се не види !  Crossing Arms

За анкетата да отговоря ,че Мяу е права.  Wink Просто реших да е нещо по-различно ,макар че не му мислих много какъв да е въпроса .  Blush За другия път давайте предложения ! По някое време ще пуснем анкета и кой в коя болница мисли да ражда , какво ще кажете ?

п.с. Отивам да си разбъркам манджата.

Общи условия

Активация на акаунт