Февруарки 2010 (32)

  • 17 589
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 011
Мимита, на мен ХБ ми беше 119 когато доктора ми изписа желязо. Сега не знам колко е, утре може да мина да попитам.

# 706
  • София
  • Мнения: 166
Сега и аз си погледнах моя хемоглобин, 112 е, ама на мен нищо не са ми дали да пия  newsm78 .  Явно всеки доктор си има различно виждане.

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Karolin@ и Ника,   bouquet

Аз го питах дали няма да ми изпише нещо, той ми каза, че ако паднел под 110, тогава. Ами, че то си е ужасно близко бе.
Уф, както си бях спокойна, сега нещо взех да се шашкам, че трябва да пия хапове. Ама като този доктор не иска да ми ги изпише?!

Съни, а смени ли официално старата ти докторка с Драгнева, или само на преглед?

# 708
  • Мнения: 219
Ели, Гери, Аморе, Мики, Бръмби - благодаря за съпричастността и съветите и на вас! Много ми помагате, да знаете  Hug
Започвам със зехтина тогава и забравям за Палмърс-а. Да видим дали е от това  #Crazy То да е сърбеж като сърбежите, ама то се не трае...И с тия червенките работи, които излизат е ужасно! Днес цял ден не са изчезнали. Мазах с дефламол, ама няма промяна. Няма да преварявам зехтина  Wink. Ще се намажа до ушите преди лягане  Praynig, пфууу, че чудо. Аз косъм да имам във врата и мога да полудея от раз за отрицателно време, а сегааа... Mr. Green
Аморе, ще се оправим с всичко за бебешоците, само да си прогоним лошите мухи от главите, да сме спокойни и всичко ще се нареди  Hug
Далче, благодаря и на теб за съвета! Ще го взема предвид   bouquet

# 709
  • Мнения: 163
Добър вечер, сладури. Heart Eyes
Минавам само за отчет. Днес бяхме на преглед и всичко ни е наред - нормална сърдечна дейност, с главичката надолу, готов за излитане. Simple Smile
Чак януари ще се ходи пак за кръвни изследвания, направление и обменна карта за болницата. Толкова с инфото.
Прекрасна вечер на всички!  bouquet

# 710
  • София
  • Мнения: 35
Рали и аз съм с много чувствителна кожа. Много добре те разбирам. Между другото моят доктор изрично ме предупреди да нямат мазилата за тяло етерични масла. Не било хубаво при бременност.
Честито за добрите новини от прегледите на всички! Все така да продължавате!  Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 35
Мамчета,

някой може ли да ми изпрати линкове с филмчета за бременността? Аз съм гледала някои, но ми се искаше да си пусна нещо да гледам по темата.

# 712
  • Мнения: 27
Здравейте!

     Аз днес бях при моят доктор/хирурга/ , от преди 2 години,  да си взема писмено становище за секциото, защото в Шейново , другият ми доктор /гинеколога/ ми иска такъв документ! Е взех, и всичко е наред, друго интересно при  мен няма, след малко мисля да си лягам, че сутринта съм станала  рано.
  За стриите , нямам все още/чукам на дърво/ , но и мен ме сърби  кожата на корема от разтягането, и се мажа усилено, пък да видим къде ще му излезе края!
  Ще чета назад от днес темата, че доста сте пописали!  Naughty
   Лека вечер, и сладки сънища!

# 713
  • Мнения: 85
Ralipo,пропуснала съм да прочета къде ти е сърбежа,че има едно състояние при бременност което е съсъ силен сърбеж  и е свързано със заболяване на черния дроб което се наблюдава само при бременност,особено в 3-я триместър-прави се кръвно изследване на билирубин за установявване-не искам да те плаша,а да те информирам по-подробно.Дано си е безобидно сърбежче,но се консултирай с лекар щом не минава и е силно.

# 714
  • София
  • Мнения: 50
Mimita, бананите и черния шоколад са за магнезий, не за желязо/хемоглобин. То и магнезий ни трябва сега де, ама все пак да си знаеш. За желязото - мръвка му е майката и всичко тъмно - тъмно зелени зеленчуци, тъмно червено месо, леща, нар, цвекло  Laughing Освен това, най-добре било да се смесва на едно ядене желязо от месен и от зеленчуков произход. Примерно - телешко със зелена салата.

# 715
  • Мнения: 36
Преди време отидох до аптеката в която работи моя близка да си взема мазило за стрии.Аз ползвам Percutalfa (не знам дали така се пишеше), но исках да го сменя,че не ми се даваха пак 54лв. и я попитах за Икаров и тя ми каза, че не се препоръчвало за бременни жени, било доста силно. И все пак си взех отново същото мазило Simple Smile
Иначе с това мазило дето го ползвам има много хубава чанта подарък, с подложка за смяна на пелени, отделни джобчета за шишета и за използвани памперси, а и е доста голяма.

# 716
  • София
  • Мнения: 492
Рали, и аз съм чувала за това заболяване, за което говори Викторита... Peace

Най-добре се консултирай с док...дано да не е нещо проблемно... Praynig

Мимита, ти също попитай пак твоя док, да ти даде желязо да пиеш.

# 717
# 718
  • Мнения: 1 131
Мимита,та твоя хемоглобин в сравнение с моя е висок.Моя беше паднал на 100.Започнах да пия Тотема,пих ги 1 месец,но ми ставаше много лошо от него.За един месец бях го вдигнала на 104.Преминах на Фероградумет и след 2 седмици се изследвах и сега е 102.Няма вдигане тоя хемоглобин,ама нали и бебенце черпи от нашите запаси.

# 719
  • Мнения: 112
Ох, много ме ядоса мъжът  ooooh!  ужас...

Общи условия

Активация на акаунт