Какви изследвания ви назначиха след 2 -ри мисед аборт

  • 76 072
  • 417
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 756
Ох, кой знае какво ни чака, но в генетичната на Майчин дом ми казаха че се покриват от здравната каса изследванията. Ккато и да е не е най важното това.
Щ евзема да се обадя и аз ако трябва направо с Кременски да се видя, поне да отида по късмо, че както Загорка каза той идвал малко по - късно.
Дано имаме късмет

# 16
  • Мнения: 749
nikolina-pikolina, а каква беше инфекцията? Аз в началото нямах никакви проблеми, но като урината ми се напълни с хормони, соли и какви ли не притегателни за бактериите неща направо гръмнах от инфекция. И никой не може да ме убеди в теорията за генетичния подбор и т.н (тея щуротии още в училище ги учихме, айде стига!). Генетичните мутации имат честота и други параметри, те не винаги са фатални, а и всички си имаме по два крака и две ръце. Тази теория е много удобна на лекарите, където се  работи на конвейр и на парче. Три дена преди това (когато ми казаха, че е спряло развитието на плода) имах почти всички симптоми на железен дефицит- изгладени папили на езика, възпалена лигавица, суха и белеща се кожа:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=623

но всичко стана толкова бързо, че не можах да отреагирам, а не съм и доктор. И всички ми казват, че до 13 сед е нормално, но май е нормално и за след това или направо не си е нормално, но това изречение дава възможност на лекарите да прикючат разговора и да минат на следващия пациент.

Аз съвсем наскоро установих, че съвременната хомеопатия съвсем не е бабини отвари, а е много структурирана наука- изследват се активните съставки, използват се в различни концентрации (намерих книга с препаратите на Боарон на бг, който иска ще му я пратя- да не ме обявят, че спамвам). А и тя не работи на парче, че да тичам при 3 вида специалисти за имунология, хормони и какво ли не, които не са наясно всеки какво прави- поне това е решението за мен. Има ясно обяснение всяко нещо за какво е, а не пълна каша от всякакви фактори и какво ли не щуротии и нищо не разбирам от това съответно губя време от забаламосване. Мисля, че човешкия организъм им много висок потенциал да се справи и сам или с малко помощ- механизмитте му за регулация са достатъчно сложни и финни (едно нещо да пипнеш и друго равновесие в организма се променя) Равновесието в организма е съвсем реално понятие- това са молекули, биохимични пътища и нервна и хормонална регулация, които са взаимно свързани и не съм навита да ми ги бъзикат с всякакви химии.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз не знам защо съм останала с впечатление че на 6 ет се прави само кариотип, но това казвам че ми е останало в главата  Rolling Eyes май за другите генетични си искат консултация с професора и си ги правят горе Rolling Eyes то дори и да правят всичко на 6 ет една консултация не е лош вариянт ще те опътят и ако трябва и друг лекар, би то ендокринолог или имунолог  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 38
JP, моите са в по ранни седмици -  8-9. Може ли на кратко да ми обясниш какво показва това изследване за инсулинова резистентност и каква е връзката с качеството на яйцеклетките. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 4 758
JP, моите са в по ранни седмици -  8-9. Може ли на кратко да ми обясниш какво показва това изследване за инсулинова резистентност и каква е връзката с качеството на яйцеклетките. Благодаря!

Ето една статия за инсулиновата резистентност

Доказано е, че при наличие на това състояние се влошава качеството на яйцеклетките. Доколкото съм чувала, в тези случаи се препоръчва диета и лечение с метформин или сиофор.

Тестът е обременяване с глюкоза и се прави масово в лабораториите.

Ето една тема от Зачатие за качеството на яйцеклетките.

А вие бяхте ли чули сърчице при тези аборти? Защото, ако има проблем с ембриона, често той не стига дотам.

По това, което аз знам, ако сте чули сърчице, може би по-скоро се касае за тромбофилия или имунологичен проблем, или хормонален (например щитовидна жлеза).

Все пак, не съм лекар - просто това съм чела/чувала. За съжаление, и на мен темата ми е близка.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 860
При мен не се стигна до сърце  Rolling Eyes Ранен положителен тест преди закъснението още, веднага почнах утрогестан, една седмица след закъснение нищо не се види, на 10 ден се видя сак но малък и 6 седмица началото аборт  Rolling Eyes при мен от всички изследвания ми излеснаха леко завишени АНА но май те няма как да причинят това  Rolling Eyes  впоследствие се оказа че съм с ЛУФ при който овулацията е възпрепрядствана и дори и да се отдели яйце не се знае с какво качество ще е  Rolling Eyes та май на това ще отдам аборта или на случайността  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 758
При мен не се стигна до сърце  Rolling Eyes Ранен положителен тест преди закъснението още, веднага почнах утрогестан, една седмица след закъснение нищо не се види, на 10 ден се видя сак но малък и 6 седмица началото аборт  Rolling Eyes при мен от всички изследвания ми излеснаха леко завишени АНА но май те няма как да причинят това  Rolling Eyes  впоследствие се оказа че съм с ЛУФ при който овулацията е възпрепрядствана и дори и да се отдели яйце не се знае с какво качество ще е  Rolling Eyes та май на това ще отдам аборта или на случайността  Rolling Eyes

Това се случва доста често и случайно - с около 25% от бременностите, доколкото знам. То и да тръгнеш веднага да си слагаш диагнози, пак не е полезно - нито нужно.

И на мен ми се случи преди няколко години - точно в 6 седмица.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами така е, ама при положение че ме чака ин витро мисля да се подсигуря  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 38
JP благодаря за поясненията относно инсулиновата резистентност и това ще направя като изследване. Относно въпросите ти-първите два пъти не успяхме да чуем сърдечна дейност, но третия път чухме такава. Правила съм всички генетични, имунологични и изследванияна щитовиднат жлеза. Единствения констатиран проблем е генетичен проблем свързан с тромбофилия 4G/4G на PAI, но при третата бременност бях на фраксипарин ежедневно и след като установиха  мисед аборта на ехографа се видя перфектен кръвоток към матката и доктора ми каза че изключва причината да е свързана с тромбофилия. Затова все повече се убеждавам, че заключението на д-р Владимиров е най логично - лошо качество на яйцеклетките свързано с годините.

# 24
  • Мнения: 4 758
JP благодаря за поясненията относно инсулиновата резистентност и това ще направя като изследване. Относно въпросите ти-първите два пъти не успяхме да чуем сърдечна дейност, но третия път чухме такава. Правила съм всички генетични, имунологични и изследванияна щитовиднат жлеза. Единствения констатиран проблем е генетичен проблем свързан с тромбофилия 4G/4G на PAI, но при третата бременност бях на фраксипарин ежедневно и след като установиха  мисед аборта на ехографа се видя перфектен кръвоток към матката и доктора ми каза че изключва причината да е свързана с тромбофилия. Затова все повече се убеждавам, че заключението на д-р Владимиров е най логично - лошо качество на яйцеклетките свързано с годините.

Ти нямаш проблем със самото забременяване, нали?

Иначе можехте да направите и предимплантационна диагностика - за да се види дали с ембрионите всичко е наред.

Но ако забременяваш без проблеми, май няма смисъл.

# 25
  • Мнения: 195
Mомичета, а мъжете ви правили ли са  някакви изследвания?! newsm78  И на нас ни се случва за втори път. До сърдечна дейност не сме стигали.  Sad   

# 26
  • Мнения: 38
Моя мъж си е правил разширена спермограма. От теста по Крюгер излязоха 95% сперматозоиди с дефекти в морфологията. Някой лекари казват, че това също може да е причина за некачественото оплождане, други казват че нямало значение защото само качествените извършвали оплождането. Аз не знам каква е истината.

# 27
  • Мнения: 1 756
При мен първия път се чу сърчицето, втория път не се беше развило след 5 г.с
Утре сутрин съм в мйачин дом да се консултирам и ше видим какво по нататък

# 28
  • Мнения: 4 758
Моя мъж си е правил разширена спермограма. От теста по Крюгер излязоха 95% сперматозоиди с дефекти в морфологията. Някой лекари казват, че това също може да е причина за некачественото оплождане, други казват че нямало значение защото само качествените извършвали оплождането. Аз не знам каква е истината.

При мъжа ми също имаше проблеми с морфологията и аз четох доста дали това може да доведе до некачествен ембрион. Масовото схващане е, че морфологията няма отношение към целостта и качеството на генетичния материал вътре - съответно към качеството на ембриона.

Знам, че на сперматозоидите им се прави и SDI тест - но за него не знам детайли.

# 29
  • Мнения: 195

Знам, че на сперматозоидите им се прави и SDI тест - но за него не знам детайли.

Да, този тест изглежда, че е по-удачен в нашия случай:

SDI теста измерва увреждането на ДНК в спермата и се изчислява като ДНК фрагментационен индекс (DFI) и високо ДНК оцветяване (HDS). Мъжете партньори в двойките с необясним инфертилитет, слабо ембрионално качество след IVF, недостатъчност на имплантацията след IVF, повтарящи се химически или окултни загуби на плода или повтарящи се ранни спонтанни аборти, би трябвало да се тестират чрез SDI. 

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 510&Itemid=19

При мен първия път се чу сърчицето, втория път не се беше развило след 5 г.с
Утре сутрин съм в мйачин дом да се консултирам и ше видим какво по нататък

mama Bobo
, би ли споделила какво ти препоръчаха като изследвания  ..  Rolling Eyes

При мен не се стигна до сърце  Rolling Eyes .. впоследствие се оказа че съм с ЛУФ при който овулацията е възпрепрядствана и дори и да се отдели яйце не се знае с какво качество ще е  Rolling Eyes та май на това ще отдам аборта или на случайността  Rolling Eyes

kate-pate, а установихте ли в коя фаза от цикъла е проблема?!  Аз имам съмнения, че при мен е налице неадекватното развитие на фоликула .. но трябва да си намеря специалист, с който да обсъдя проблема .. Виж тази статия, може да ти е полезна. http://www.ivf.no-meat.org/infertility/lut_phase_defect/


Общи условия

Активация на акаунт