По колко перални седмично пускате????

  • 12 898
  • 210
  •   1
Отговори
# 120
# 121
  • София
  • Мнения: 1 482
Пускам пералня всеки ден, понякога и по 2 на ден, абсолютна досада. Следващата ми пералня ще е с 11-килограмов казан.

# 122
  • Мнения: 32
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

# 123
  • София
  • Мнения: 278
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

Сама казваш, че чаршафи и покривки не переш вкъщи. Една - по-малко, ако нямаш деца - още една две Simple Smile сметките излизат съвсем точно.

А с какво пълня пералнята - тениски и бельо се сменят всеки ден, домашни дрехи - поне два пъти седмично - ето ти за мен и мъжът ми - 14 тениски + 4 анцунга(или домашни панталони) + 4 домашни блузи. Дънки, панталони и блузи за навън..... даже се чудя как ги събирам в две перални - обикновенно са натъпкани!

# 124
  • Мнения: 471
Добре, момичета, какво толкова перете всеки ден? Съжелявам, но не разбирам. Аз пускам 1-2 перални седмично. Дрехи сменяме всеки ден,  не вярвам някоя от вас да има само една блуза и да трябва всеки ден да я пере. То тогава и пералня няма да пусне, защото за пералня  трябва да се съберат няколко кг дрехи. Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи. Просто не виждам как ВСЕКИ ден имате толкова много мръсни дрехи за пране. Вие по 10 пъти ли се преобличате на ден? Rolling Eyes

Ами чаршафи, хавлии ( от банята от кухнята ) няма цяла седмица да си бърша д*то в една хавлийка, на малкия хавлийка за дупе и ей такива.....ю

Е да може да переш и един път седмично ама по 10 перални Simple Smile

# 125
  • Мнения: 158
и аз пускам всеки ден. много рядко пропускам без пране. а когато сменям чаршафите пускам по 2-3 за един ден. не ме мързи да просирам, но като доиде време да събирам и да намествам дрехите......................доста ме помързява Embarassed

# 126
  • Мнения: 375
Аз пускам всеки ден, понякога и по две перални.Сутрин като излезе детето навьн после всичко отива за пране и мойте дрехи сьщо.Слетобяд пак излизаме и сьщата работа.Вкьщи сьщо се маже и то се сьбира.Лятото е по добре,защото няма якета и дебели блузи тогава мога и през ден да пускам .

# 127
  • Мнения: 7 947
Абе вие като излезете в кал като прасетата ли се въргаляте?

# 128
  • Мнения: 1 560
...

Azaf, аз такава сметка за ток не съм виждала от години, макар че всички електроуреди вкъщи са нови и са клас А.

...
Винаги е била такава, но не ползваме ток за отопление (на ТЕЦ сме) и сме с нови електромери (т.е. не са развалени, сигурна съм). Mr. Green

Ние сега пускаме пералня през ден, готвим всеки ден, изключително много държим на домашната храна, миялна всеки ден. На ТЕЦ сме и имаме газов котлон, другото е на ток. Сметката ни през летните месеци без климатик е 20-21 лв., с климатик скача с около 5 лв., зимата със сушилнята е 30-35 лв.
Живяли сме в много апартаменти и сравнявайли показанията на електромерите, харчим приблизително еднакво, т.е. не е проблема в него.

Пропуснах да кажа - електроуредите ни са от всякакъв клас, но крушките навсякъде са енергоспестяващи, до преди месец имахме и обикновени, сега чакам да видя ще
има ли ефект като сменихме всичките  Laughing

Последната сметка я платих преди малко - 124 лв. предната беше 143. Бойлерът се пуска всяка вечер, чиниите се мият в съдомиялна само на нощна тарифа, двама човека сме с бебе, топлим се с климатици, готвя основно аламинути, защото нямам време. Лаптопът е включен денонощно. С два телевизора сме, но се случва изключително рядко двата да са включени. Обаче сега се сетих, че имаме 60 л. аквариум и предполагам, че той е големия консуматор.

# 129
  • Мнения: 375
Veliko,мойто дете наистина се вьргаля като прасе.Така и мен ме прави на нищо.Страшна работа е дори и лицето си маже с кал .

# 130
  • Мнения: 7 947
Veliko,мойто дете наистина се вьргаля като прасе.Така и мен ме прави на нищо.Страшна работа е дори и лицето си маже с кал .
Е, това обяснява нещата  Laughing
Не зная, но аз наистина повече от 3 перални, 4 ако слагам пердета или одеала и тн, не съм пускала.

# 131
  • UK
  • Мнения: 1 938
Две сме вкъщи, две перални пускаме, евентуално на две седмици още една с вълнени или деликатни тъкани, или някои други неща, които се перат отделно. Доскоро и много неща перях на ръка, ама съм се минавала, вече всичко пускам в пералня и не ми пука. Когато вкъщи сме и четиримата, пералня се пуска поне 3-4 пъти седмично.

# 132
  • Мнения: 304
Вкъщи сме само двама и 1-2 перални обикновено са ни достатъчни. Предполагам, че с малки деца вкъщи нещата са доста по-различни.

# 133
  • Мнения: 616
Чаршафите и покривките ние ги носим на химическо чистене, не ги пера вкъщи.
Почни да ги переш у вас, за разнообразие  Peace Добави и малък герой (може и повече от един), който се учи да ползва лъжица; мъж, който се учи да бъде градинар, или в другото време - колоездач; добави и опитите на онзи малкия герой да качва стълбището сам, макар и по колене... Не, не се преобличам повече от 2 пъти в деня (веднъж сутрин след ставане, и после преди излизане), но ми се случва и повече от една на ден да пускам  Crazy за щастие - не всеки ден!

# 134
  • София
  • Мнения: 478
Пускам пералня почти всеки ден, а още нямаме деца, не ми се мисли като се появят какво ще стане  Laughing По мои лични наблюдения по другите хора и преди да прочета тази тема си мислех, че всички хора са така newsm78 Ами то толкова пране се събира - дрехи за навън, за в нас, за спорт, бельо, хавлии, чаршафите ги пера на 3-4 дни и все им идва ред, и кухненски кърпи много цапам. Отделно, че винаги пера разделно хавлии, кухненски кърпи, чаршафи, одеала, фини тъкани, вълна, цветно, бяло.... абе въобще не мога да се оплача от липса на пране Laughing и все има още какво да се пере  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт