ЕНЕРГИЙНА ЖИВОПИС

  • 3 882
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Да изразя и аз възхищението си от картините на авторката-БРАВО. newsm10 newsm74 smile3501
Не мога да изредя кои ме впечатлиха, че не са една и две.Наистина страхотен талант.Които го може-го може.

 Embarassed Flowers Bouquet

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 21:29 от бг-баба

# 16
  • Мнения: 42
ЧЕСТИТА КОЛЕДА! ЗДРАВЕ,ЛЮБОВ, МИР И СВЕТЛИНА!

# 17
  • Мнения: 42
„Едно лесно възбудимо дете трябва да бъде обкръжавано от червени или жълто-червени цветове, дрехите му също трябва да бъдат такива, докато при едно спокойно дете трябва да се използват сини или синьо-зелени цветове. Изборът зависи от това, кой цвят се произвежда като противоположен цвят в организма. При червеното например е зелен, при зеленото – оранжево-жълт, както човек може лесно да се убеди , ако за известно време гледа една съответно оцветена повърхност и после отправи поглед към една бяла повърхност. Този противоположен цвят се произвежда от физическите органи на детето и въздейства върху съответните органни структури. Ако детето вижда червен цвят около себе си, произвежда в организма си зеленото му съответствие. А дейността на зеленото действа успокояващ, съответно органите проявяват за себе си тенденция към успокояване.”
Кн.„Възпитанието на детето от гледна точка на АНТРОПОСОФИЯТА”
 Рудолф Щайнер

Това виждане на Щайнер противоречи на съвременните теории за влиянието на цветовете. Къде според вас е истината.

# 18
  • Мнения: 730
Всеки намира своята истина, пробва я в практиката и тя се доказва за конкретният човек или не. И на мен ми противоречи, но за други може да е реалност- според усещането. Няма значение дори кой цвят как влияе- важно е какво усещат хората, когато наблюдават една картина, на каква вибрация ги издига и как им влияе. Всеки сам избира картините си- и енергийните. В кабинета имаме картини и наблюдавам как всеки човек отива към точната за него картина, тази на която той вибрира в момента или има нужда от нея, интересно е, а е и форма на диагностика. Много помага. Важно е ,че е една полезна алтернатива- за този, който я предпочете и усети.

# 19
  • Мнения: 122
Много живи, красиви картини. Много ми  допаднаха...

# 20
  • Мнения: 42
Всеки намира своята истина, пробва я в практиката и тя се доказва за конкретният човек или не. И на мен ми противоречи, но за други може да е реалност- според усещането. Няма значение дори кой цвят как влияе- важно е какво усещат хората, когато наблюдават една картина, на каква вибрация ги издига и как им влияе. Всеки сам избира картините си- и енергийните. В кабинета имаме картини и наблюдавам как всеки човек отива към точната за него картина, тази на която той вибрира в момента или има нужда от нея, интересно е, а е и форма на диагностика. Много помага. Важно е ,че е една полезна алтернатива- за този, който я предпочете и усети.

Да, мисля, че си абсолютно права. Изборът на картина/цвят/, музика и всичко друго винаги е в хармония с моментното състояние на духа. Всеки намира това, от което се нуждае.

# 21
  • Мнения: 42
Много живи, красиви картини. Много ми  допаднаха...
Радвам се! Благодаря! А Вие ми допаднахте с разсъжденията си по другите теми/прегледах повечето от тях/.  bouquet

# 22
  • Мнения: 42
Весели празници и щастлива Нова година! Здраве, любов и светлина!

# 23
  • Мнения: 42
Честита да е новата 2010 година! Нека светлината и мъдростта бъдат ваши пътеводители. Бъдете здрави!

    Ако имате лични преживявания /или споделени/ от контакти с енергийна живопис, ще се радвам да ги споделите. Мои познати са споделяли за различни усещания и състояния - нетипични движения на тялото, емоционални реакции, физически усещания и други. Гледала съм дори видео с подобни сеанси / не твърдя, че не са режисирани, защото не съм присъствала лично/. Подобни неща са споделяли и за мои картини. Но съм Тома Неверни и всичко подлагам на съмнение и проверка.
    Тази тема много ме вълнува и всеки опит ще ми помогне да се ориентирам в "тунела".

# 24
  • Мнения: 42
Изглежда все още повечето хора се страхуват да изкажат открито мнението си за влиянието на енергийната живопис, за усещанията си, за опитите. Науката продължава да прикрива откритията си и фактите за наличието на енергиен заряд на произведенията на изкуствата. Всеки творец зарежда творбата си със собствената си енергия, затова говорим за силно въздействаща или "мъртва" творба.

Общи условия

Активация на акаунт