Коледа е тука, с Май-ско бебче няма скука!

  • 18 256
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 247
Глъмче, знам, че и царевицата е алерген...затова и аз още не я давам.
Оличка, мажи обилно с крем Бочко или подобен ще помогне, ние бяхме така към 5 дни и мина от Бочко и пудра -  доки каза, че е от въвеждането на нови храни, но не е алергична реакция а изработване на поече ензими.
Стискам палци за Мина Praynig

# 691
  • Мнения: 113

А за царевицата какво ще кажете?



В момента давам Фризокрем каша за кърмачета 8 зърнени храни и 4 плода - има и царевично нишасте. Пюренце тиквички с царевица давам поне от месец и половина. Много го обича. Не съм имала проблеми. Иначе се замислих - навремето племеника (вече на 22год) и големия ми син ги забавлявах с такива играчки, които се намушват в ръката - като на куклен театър и им беше доста интересно. Може пак да пробвам, че иначе той не знам ама аз трябва на челна стойка да застана та да го забавлявам.

# 692
  • София
  • Мнения: 86
Мигле, това за дупето и ензимите е интересно, дано да е от това.
Смехоранке , да  не ти пука, нека се пулят бабишкерите как така бебето е навън в този сняг  и студ, нека има какво да коментират.Въздухът е здраве за децата! Hug Heart EyesБраво за изследванията на Ицко! Hug
За царевицата , аз мисля да давам царевица с тиквичка на Бебевита до седмица може би.
Глъм , бебека папа ли оризова каша ,че съм пропуснала??Аз ползвам такава - http://www.njpartners-bg.com/, като й слагам плодово пюре,  то дори пюрето е повече от кашата/тя  е 2л. по рецепта/.

# 693
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Сиска,благодаря за бързия отг. Hug дано малката кукла бързо се оправя и тази Т да е от зъбчетата  Hug Hug Hug

# 694
  • Мнения: 13
Здравейте  Hug
Сега като е студенко страниците много бързо вървят  Wink та цял ден чета ли чета.
Радвам се за Божко, че не е сериозно и бързичко да му мине.
Дано и температурата на Мина да падне и да не вдига повече - надявам се, че е зъбче, а не някой вирус.
Роси, да ти е жива и здрава малката вече 8-месечна хубавица  Heart Eyes

Ние днес в този студ и мраз бяхме на консултация. Леле то в таз Варна няма ли да има една нормална зима бее, пфуу то скреж вали, лед хваща отделно този така "обичан" от мен вятър. Ама как да е стигнахме до кабинета благополучно и чедото ни е порастнало с 500гр и 1см /9.800кг и 69см/. Този път не каза "Ееее пак много е качил" а каза, че е много добре  Thinking
Мислех да започвам с месните пюрета, но лекарката каза, да ги започвам догодина, че добре си наддавало детето и хемоглобина му бил добре /105/, та мисля да я послушам.
Биха му и третата противохепатитна ваксина - ама голям рев, лелее май на мен се е метнал. Той се разрева още като взе да му мери главичката и гърдите де. Та в тази връзка да питам плачат ли вашите бебоци от непознати. Ивко много реве! Трябва му малко адаптивен период, за да свикне с човека и тогава е спокоен. Но обърне ли му някой непознат внимание от близо и започва неистов рев - както днес от лекарката. Само от майка ми не плаче, независимо колко време не я е виждал. Дано му мине и стане по-контактен.

Бобито шапчицата я взех от Мол Варна - мисля, че беше на етажа на Пикадили, където продават цветя и опаковат подаръци има различни размери и както се вижда и размер за бебчета  Peace. Шапчицата е много хубава, добре направена не като тези дето ги има в Пикадили и по другите магазинчета  Wink

Ами май това се сещам за сега, че Ивко ме вика да си играем, омръзна му да се търкаля сам  Laughing

# 695
  • софия
  • Мнения: 2 140
Дано на Мина да и падне температурата бързо. Praynig
И да не е нещо сериозно.

Луничка,Ицко не плаче от непознати стига да не ме губи от полезрението си.

# 696
  • Мнения: 96
 Луничка, ще ти кажа при нас как беше с каката и сега как е. Значи Симона (каката) никога не е плакала от никой, при всеки ходеше, на всеки се смееше, даже не ме е търсила никога  Crazy Голям рахат с такова дете  Peace Обаче малката Кати е друга работа, точно като Ивко, от всеки реве отначало докато свикне, на консултация е същата, от най малкото наддава вой и така до края. Надявам се да отмине това  Hug
Сиска, дано мина бързо се оправя  Hug и да не е нещо сериозно  Praynig

# 697
  • Мнения: 1 951
И аз в кюпа с болните дечица. Калин повръща, доста е отпаднал, нищо не е ял от обяд. Но по-добре, де, че да си направи гладна пауза, така по-лесно ще се овладее повръщането. Свещички Вомитусхил и Хидратин алфа давам засега. Но очаквам и диария  Confused
Баткото беше така вчера и онзи ден, днес са наред Калин и Емо  Tired

# 698
  • Мнения: 28
Роси честита 8 месечинка на хубавицата ти!
Сиска79 дано Т на Мина е от зъбки!
Дикси бързо да се оправя и Калин!
И ние сме от отбора на беззъбите бебета още.  Simple Smile От около месец и нещо Ева е с подути венци - понякога през нощта проревава, но Калгела досега ни помагаше по-малко, но все още не се е белнал венеца.
Луничка, моята Ева май реве най-вече от мъже  Mr. Green (в по-късен етап ще ги заобича), без баща си естествено - досега е ревала от дядо си за малко докато свикне с него, от хазяина ми и от един семеен приятел. А иначе само някоя жена да и обърне малко внимание и тя се хили доволно - кокетка ми е тя  Heart Eyes Днес я водих на изследвания най-накрая, тя и в лабораторията голямо хилене му удари - и на лаборантката и на други хора. Тя и на педито ни много се усмихва. Днеска дядо й я разконспирира, че може да си мисли, че това е баба й, защото нали майка ми е лекар  Laughing
Мигла радвам се, че на астралното ни близначе му няма нещо сериозно!
Аз на Ева съм и давала и царевица и глутен - нямаше някаква реакция, но и в рода ни няма по принцип никакви алергии и аз не очаквах да има!

# 699
  • Мнения: 3
На моя бебо му дадох каша Лека нощ с бисквитки на Хип и му харесва,обаче е с глутен,какви са алергичните реакции,само обрив ли newsm78 за сега май му няма нищо,ама знам ли Thinking
Луничка Преси не плаче от никой и най-харесва мъжете, особено с по-силен глас, гледа  ги като ученик на изпит Laughing и не се страхува от нищо,веднъж гърмяха детски пиратки на един рожден ден,а той само надничаше с интерес и не му пука кой го държи стига да е на ръце,само е по-чувствителен,ако му говориш със строг тон, изведнъж се смръщва и почва да плачка,струваше ми се ,че се плаши от хората,а той си мислел,че му се карат,не разбира от майтап Laughing
Смехоранка и мен така ме гледат бабичките като го извеждам в студа,а в нашия блок ги има много и все ми дават съвети,зор виждам,а и други майки има дето при най-малкия дъждец или студ не си извеждат децата и само ме питат по 100 пъти как така го извеждам,ама като не иска да спи в къщи и аз го увивам и с дъждобрана и покривалото излизаме и той спинка,така съм си преценила, тях какво ги интересува #Cussing out
За пляскането с ръце и хабер си няма,обаче знае дай ръчички,а аз съм го научила като си доближа устата и да дава ръчичките да ги цункам Laughing От два дни се научи да се обръща по корем и преди можеше,но рядко го правеше,а сега само да го оставя за 1 мин и се е врътнал и много се радва,все едно голяама работа е свършил Laughing

# 700
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Sisi_Angelche  аз точно когато започвах глутена питах педито какви реакции да очаквам аз също си мислех че ще ситни пъпки като обрив,но той каза че реакция от глутен ако има то това е разтройство  Peace
Дикси дано Калин бързо се оправи!

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, майчета!

съчувствам ви и ви разбирам за мъките - и вашите, и на бебоците, от зъбоникненето...  дано мине по-скоро!

тук зимата вилнее с пълна сила - кошмарно заледено е, даже днес не можехме да ходим с мъжа ми - хем се държахме за количката, хем я пуснахме, за да не я обърнем  hahaha

за МЦ - въпреки, че кърмя и денем и нощем по много пъти, на 1 декември - 5 месец от спирането на лохиите и 6 месеца и малко от раждането, ме изненада. дни преди това ме боляха жестоко гърдите, като при бучки - пих лецитин, душове горещи правих, с горещи памперси на гърдите заспивах - то цикъл, моля ви се. и продължи много - 8-9 дни, със силно кървене. гадост.тъкмо мислех, че ще си почивам още поне половин година...

Варненки, имам проблем, препоръчайте ми, моля ви, педиатър- но да не е от Окръжна и Терапията. Искам да сменя нашата, а тази, която ми препоръчаха - Веска Илиева от МЦ Младост, не може да ни поеме... че то не остана време - на 22 пътуваме за София за Коледа, а после на НГ пак сме извън Варна...

Благодаря ви! лека нощ и спокойни бебенца!
/Ани току-що се събуди от вятъра отвън - почти ураганен, от нас, Възраждане, посока Владиславово, към вас, Луничке/

# 702
  • Мнения: 2 885
Ех, пак сама посред нощите! И Катито се покри?! Скука...
Това зъбоникнене ще ни умори, да живей хомеопатията! Аз ползвам за Ники по съвет на д-р Михайлов - Calcarea phosphorica 9 CH - 2 х 3 зрънца при всеки нов чифт прорязващи зъби до появяването им над венеца. На малката Мина бързо да й избие зъбче  Wink

Аз ще отложа глутенчето като алерген поне още месец-два. На баткото го дадох на навършени 10 месеца.

Ники иска само мама, дори тати не признава. До магазина не мога да отида без да ревне малкото. Що туй дребното не е кротко като брат си? И иска нон-стоп внимание, дори до WC да отида и почва с реввввввввввввв  Twisted Evil Не е нормално, още повече като имам база за сравнение със Стефан.

Ето част от нашата коледна украса у дома:
   
 




# 703
  • софия
  • Мнения: 2 140
Добро утро!
Заповядайте Hug

Куфарът ми за Бора-Бора е стегнат вече.Хайде да уточним датата
и часа и да бЕгаме. newsm49
Ицко ме побърква нощно време,буди се постоянно,мрънка,кърмя го
по N на брой пъти.Вземам го при нас не спира да се върти и рита. ooooh!
А тази сутрин след поредното кърмене към 4 часа,реши,че е време за
игра. newsm32И с това ме довърши съвсем smile3514.Исках да му дам вълшебните
хомеопатични,които действат като гледам при всички бебчовци.
Но мъжът ми не дава,щяла съм от сега да започна да го дрогирам
и в 1клас щял вече да е на хероин.  dohНе мога да го убедя,че
не е прав.
Немирница,готина украса си имате.  Hands Clap
А ако останат от сладките мога да намина към вас. Mr. Green

# 704
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Исках да му дам вълшебните
хомеопатични,които действат като гледам при всички бебчовци.
Но мъжът ми не дава,щяла съм от сега да започна да го дрогирам
и в 1клас щял вече да е на хероин.  dohНе мога да го убедя,че
не е прав.

Да ти дам една идея как да го убедиш - малкия като започне нощния си репертоар, взимаш го, слагаш го при таткото на леглото, обезопасяваш го и отиваш да спиш в друга стая. Нека татето да се разправя с кривото отроче. След 1-2 безсънни нощи ще може да се навие Wink.

Общи условия

Активация на акаунт