Проблем със зъбките

  • 72 607
  • 560
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 342
Лошото на Медстом е, че е трудно да се запише час. Последно предлагаха на племеницата ми за след 3 месеца, но при Маркова. За Каридова колко се чака?

# 541
  • Мнения: 649
dobra вчера звънях в Медстом, за да запиша час при д-р Каридова, при което ми обясниха, че тя ходи в центъра само , когато има записани часове и първо трябва да й се обадят, за да каже кога е свободна и едва след това да се уговорим нещо. В края на разговора момичета, с което говорих започна да ме убеждава, че е най-добре да използвам полагащото ми се по Здравна каса за детето, а не да плащам. Това, защото д-р Каридова не работи по каса. Съгласна съм да уведомяват потенциалните си пациенти, но според мен е редно да ги оставт те да преценят при кой доктор да си заведат детето и дали да се възползват от касата или да плащат.

Тъй като това не ми направи особенно добро впечатление, видях поста на Drunda и записах час при проф. Кабакчиева. Ако той не се отпусне и при нея ще търся др варианти.

Искаше ми се да опитаме при Каридова, за да се пробваме с лечение без машинка, но на този етап не се получи.

# 542
  • София
  • Мнения: 4 587
Момичета, и аз се присъединявам при вас. Ще ми се наложи да се ограмотявам на тема зъби и проблеми.
Аз имам точно 2 пломби (кариеси). И това пулпити, умъртвяване на нерви и подобни ми бяха много далечни и непознати неща до преди 2-3 седмици.

Щерката направи пулпит. Тук грешакта е моя, че се ослушвам от сума ти време и не я заведох на един профилактичен преглед. Можеше само кариес да правим, ама станалото - станало.

Обаче покрай нейните зъби, зъболекарката погледна и зъбките на малкия - има 2 кариеса. Е това вече ме уби Sad
Засега имаме препоръка да ги мажа и 2-мата с Tooth Mousse.

Като имам време, ще изчета темата.

ПС. Все се надявах, че след като ние с таткото сме с хубави зъби, децата са кърмени и ограничени донякъде откъм боклуците, няма да имаме проблеми с техните зъбите толкова рано...

# 543
  • Мнения: 79
Аз препоръчвам Ирен Влахова - страхотен подход има, а и работи с лазер. Но е скъпичко и не знам дали работи с касата.

http://econ.bg/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD- … l.c_i.216042.html

# 544
  • Мнения: 1 572
dobra вчера звънях в Медстом, за да запиша час при д-р Каридова, при което ми обясниха, че тя ходи в центъра само , когато има записани часове и първо трябва да й се обадят, за да каже кога е свободна и едва след това да се уговорим нещо. В края на разговора момичета, с което говорих започна да ме убеждава, че е най-добре да използвам полагащото ми се по Здравна каса за детето, а не да плащам. Това, защото д-р Каридова не работи по каса. Съгласна съм да уведомяват потенциалните си пациенти, но според мен е редно да ги оставт те да преценят при кой доктор да си заведат детето и дали да се възползват от касата или да плащат...
За д-р Каридова не съм чакала повече от 2-3 дена, освен, ако нямам особени претенции за точен час.
Медстом имат 2 клиники, оттам и объркването. В едната, Каридова вече не работи по каса, ходи само с предварителна уговорка както са ви обяснили. Другата клиника е на кръстовището Дондуков и Раковска,  с/у операта 02/9810000. Там е всеки ден, по каса и не се чака както споменах. Не знам конкуренция ли що ли, но телефониските от първата клиника  (на Тодор Александров) са леко дезориентирани, а в сайта е техния номер. Дано съм помогнала.

# 545
  • Мнения: 649
dobra, благодаря за разяснението. Аз звънях на клиниката на Тодор Александров и от там ми обясниха, това което вече написах.

# 546
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
^desika^, ходихте ли вече на преглед? Как мина?
Ние вчера бяхме с моето детенце. Като цяло беше добре, въпреки че помрънка малко, но не защото го боли, а по-скоро неизвестното го плаши. С машинката каза, че не го боляло, но имаше проблем когато дойде време за пломбата. Много почна да му се гади като му сложиха марлички и памучета за подсушаване и в крайна сметка не успяха да подсушат зъба и затова сега е с временна пломба. Аз това си го знам обаче, защото дори и когато му гледат гърлото почва да му се гади  ooooh! Утре сме за втори опит.

# 547
  • Мнения: 649
Drunda, ходихме вече два пъти. Утре сме пак за поставяне на пломба, като се надяваме да започне и второто зъбче. Първият път бяха пак ревове и писъци. Вторият се държа доста по-прилично. При него проблемът е машинката. Казва, че не го боли, но пък го било страх от звука.

# 548
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 529
Имат си своите страхове дечицата, какво да се прави... Важното е, че почват да разбират, че е не чак толкова страшно. Хубавото сега е, че няма болка. Стискам ви палци за утре, всичко да мине добре. Ние сме от 17 часа, може пък да се засечем  Mr. Green

# 549
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте,

По-назад в темата бях попитала за вида на пломбите, които слагат на малки ви деца.
Medical Dent беше отговорила с опции за амалгама и глас-йономер цимент в зависимост от вида на кариеса, а и с оглед на това, че фотополимерът изисква абсолютна сухота за добро поставяне, която при толкова малко дете е трудно да се постигне. Беше нападнат(а) от няколко потребители заради препоръката за амалгама.

Откакто зададох въпроса, доста се интересувах, изчетох много проучвания и разговарях с 3ма зъболекари, включително в чужбина. Стигнах до извода, че абсолютно безвреден материал за пломби няма, но амалгамата, за моя изненада, продължава да е валидна опция. Използва се от близо 100 години и проучва от около 50. Не мислете, че щом пломбичката е бяла, то тя е задължително по-безвредна. При много от новите материали тепърва излизат неподозирани странични ефекти. ГЙЦ отделя флуор, голяма част от фото-полимерите са деривати от бисфенолни материали.  Може би ще ви е интересно да прочетете това:
http://www.sciencenews.org/view/generic/id/342290/description/Wh … air_kids_behavior
При проучване с цел установяване на евентуални вреди при деца с амалгами, сравнени при такива с фото-полимер, резултатите учудващо показали неврофизиологични отклонения не при първите, а при вторите.

Пиша това, не за да ви стресирам. Просто не всичко е черно-бяло - белите пломби са ОК, амалгамите - отровни. Всички имат някакви евентуални странични ефекти, и естествено, най-добре да не се налага да се правят. Но когато се наложи, не изпадайте в крайности - понякога конкретната дупчица изисква конкретен вид пломба.

След много четене, на мен ми се струва, че ГЙЦ за малки деца е най-малко опасен, но със сигурност има пломбички, които изискват амалагама - на широка дъвкателна повърхност предполагам.

Моето детенце има 1 амалгама и няколко ГЙЦ - не са ми искали допълнително пари за тях - направени са по здравна каса.

Не съм зъболекар, просто майка, която активно се интересува.

Петлето - може ли да споделиш за терапията с клеева тинктура? Как се прилага? Бих искала да пробвам.

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 21:05 от aela

# 550
  • Мнения: 2 342
Пак се започна! Имаше затишие в рушенето на зъбките, но вчера се отчупи не малко парче от предното зъбче  Sad

# 551
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75

Петлето - може ли да споделиш за терапията с клеева тинктура? Как се прилага? Бих искала да пробвам.
Писала съм назад в темата, зъбките на детето ми са в прекрасно състояние, рушенето спря още тогава. Дори познатите ми се учудват, че сме имали проблеми със зъбките. Просто всичко е ок. Людмил, който ми направи машината за кълнове беше прав, че трябва да снимам зъбките преди да започна терапията, защото наистина никой не вярва че са били толкова зле. Но все пак имам документирано, че са поставяни 4 пломби (от тях отдавна няма и следа, сякаш никога не са поставяни). Вече не мисля за зъбите на детето, просто нямаме никакъв проблем.
Преди време бяхме "изгонени" от тази тема в алтернативния форум, но истината е, че направих за зъбите на детето си много повече от най-добрия зъболекар.
Забравих да напиша, че все още не мия зъбите на децата.
Отивам в алтернативния форум, а вие продължавайте да търсите зъболекари за децата си!

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 01:23 от Петлето

# 552
  • Мнения: 2 342
Петлето, браво на теб!  Моето дете не ми позволи да я мажа с кл. т., затова ползвам туут мус. Друго искам да ви споделя, след като хомеопатът ни и даде ХЛ след няма и седмица се появи емайл дори там, където се беше изронил.

# 553
  • Мнения: 2 382
При децата локалните обменни процеси са много активни, така, че когато става въпрос за деминерализация без наличието на кариозен процес, няма нищо странно във възстановяването на емайла. Това може да се псотигне и чрез подобряване на ендогенната обмяна, т.е. стимулиране на самия организъм.
При деминерализацията няма некротична тъкан, както е при кариеса.
Това прави нещата много различни.

# 554
  • Мнения: 2 342
Шайн, точно това мисля, че се промени ендогенната обмяна, т.е. стимулиране на самия организъм. Бях правила изследвания и калция беше доста в кръвта, според мен не го е усвоявала правилно. Надявам се, че ще закрепим положението!

Общи условия

Активация на акаунт