Сама с новородено ?

  • 9 224
  • 186
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 186
Скъпа Мими искам да те питам как успяваш да опазиш бебето като им е такава разликата.При мен също ще е горе-долу такава разликата между децата.Не мога да си го представя как ще отида дори до тоалетна, да ни говорим за дом. работа.Голямата веднага ще е измислила някаква щуротия....Обича да ми помага,но преставям си каква ще е нейната помощ?!
Ами какво да ти кажа svetlaig ......като че ли нещата се нареждат от само себе си,и аз като те бях с такива мисли но като се роди бебо и нещата си дойдоха на мястото Peace......децата на тази възраст вече са достатъчно големи за да асемилират какво им говориш и разбират всичко,ние предварително говорихме на дъщеря ни за бебето и я предупреждавахме че е малко и може от начало само мама да го пипа и тя така си и свика,сега ме пита за всяко нещо преди да го направи  Peace
Успех и лека бременност  bouquet

# 136
  • Мнения: 121
Да аз от втората седмица се справям сама с малката и вече една година е така. А лятото ще се справям и с още едно  newsm63
Така че трудничко е но се свиква. Ще се справиш  newsm10

# 137
  • Мнения: 110
Аз от раждането на сина ми до този момент си го гледам сама. Има на кой да разчитам (майка ми, баба ми, свекърва ми), но отказах помощ от самото начало и не съжалявам. Всеки миг прекаран с детето ми е много скъп за мен и си е само мой. Не бих казала, че ми е трудно. За мен е огромно щастие да си бъдем двамата по цял ден!

# 138
  • Мнения: 1 464
Гледам сина ми сама.Понякога ми идва да скоча от терасата,но се свиква.По-добре сам,така детето ще трябва да се съобразява само с теб,а ти ще трябва да се съобразяваш само с него.(а не и с 20 мрънкащи и даващи ненужни съвети баби,лели и пр.)

# 139
  • Мнения: 281
Има,аз съм една от тях,бабите на Алекс са работещи баби Laughing,мъжът ми до 55-ят ден не спеше и при нас дори,камо ли да ми помага,сега също не помага,няма нищо сложно...повярвай Mr. Green
Даже според мен е за предпочитане да си  го гледаш без бабите...
В началото пък е най-лесно,защото бебко през повечето време спи smile3524.

Да ти кажа,от началото на бременноста та досега форумът изключително много ми е помогнал с информация,на мен ми  е първо дете,никога не съм общувала с бебета,демек нямах никакъв опит.

# 140
  • Мнения: 33
здравейте мами и от мен, аз също имам подобен проблен но при  мен е малко по различно, живеем със свекърите, мъжът ми си има дете от друга жена, за което се грижат техните, за което съм им много благодарна, сега чакаме бебе и понеже искаме живот и здраве да се изнесем някои ден мъжът ми има шанс, може би последният да замине на мисия, проблемът ми е че термина ми е края на май, а той ще заминава на мислия средата на юни и със свекървата оставаме самички , малката ще е почти на 4 години тогава, но все пак си е малко дете и иска грижи и то.... и много се притеснявам при мен пък как ще се оправям в буквалния смисъл сама....
майка ми работи в чужбина и ще дойде за 1 седмица и после за 1 месец, но август
дайте съвет, някой изпадал ли е в подоба ситуация?

# 141
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз си гледам децата сама. Майка ми не иска да помага и ща не ща се оправям. Малко ми беше трудно в началото, но се свиква. Peace

# 142
  • Мнения: 4 615
Аз пък не разбирам защо трябва да има помощниц и с какво точно ще помагат. Справх се сама с бебето и кучето. Бебето почти не ми е слизало от ръцете, а и кучето беше разхождано. Пусках и прахосмукачка 2 пъти дневно. Организираш ли се няма проблем. За  себе си разбрах, че нужда от помощ има едва, когато бебето поодрасне, съвсем не в първите дни.

# 143
  • София
  • Мнения: 17 597
Ами... когато аз родих нямаше екстрата от 15 дена болничен за бащата. Т.е. първите 2 седмици, които са най- инфарктни, ти ще имаш помощ. После вече ще си си намерила ... баланса. Ползвах - и до сега ползвам - домашна помощница за домакинската работа само, никога не съм имала пари за бавачки.

# 144
  • Мнения: 539
Ще започна с това че няма нищо притеснително.Ние с мъжа ми сами си гледаме детето ,а сега чакаме и второ.Когато се преместих да живея тук(аз съм от Пловдив)последното нещо което съм си мислила че ще ми се случи беше детето.И като стана в крайна сметка(не беше планувано)не спирах да се питам в какво се забърквам и как се докарах до това положение.Когато се роди бебчо нещата започнаха да се нареждат и започваш така да го обгрижваш сякаш цял живот само това си правил.Справяме се сами,синът ми вече е на 3г.и половина почти и чакаме още един юнак.Ще се справиш,убедена съм PeaceУспех  bouquet

# 145
  • Мнения: 10
Аз живея със свекърва и сам си гледала сама дъщерята чесно да ти кажа по добре сама тя не я поглежда иначе много знае все се меси по добре сам със съвети от нета отколкото с един дразнител който само да ти мърмори на главата и ние с мъж ами си я гледаме съми така че споко нормално да си малко шашната в началото но после ще влезеш в час само не се предаваи спокойно и знай че си най-добрата майка за твоето дете . Леко раждане

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
От раждането се гледаме сами.През първата седмица майка ми ми помагаше , след това сами.

# 147
  • Мнения: 471
И аз си гледам детето сама от първия й ден! Няма страшно, дори - напротив! Много е приятно, особено като свикнете една с друга.
Таткото само вечер си е вкъщи, но пак се занимава с нея за малко.

И да ти кажа, че сама е по-добре. Майката усеща най-добре какво иска бебето и няма нужда да търпиш бабински съвети, правилни или не. Но аз ходих на училище за бъдещи родители и това ми даде голяма увереност. Както и форума  Laughing!

# 148
  • Мнения: 48 259
здравейте мами и от мен, аз също имам подобен проблен но при  мен е малко по различно, живеем със свекърите, мъжът ми си има дете от друга жена, за което се грижат техните, за което съм им много благодарна, сега чакаме бебе и понеже искаме живот и здраве да се изнесем някои ден мъжът ми има шанс, може би последният да замине на мисия, проблемът ми е че термина ми е края на май, а той ще заминава на мислия средата на юни и със свекървата оставаме самички , малката ще е почти на 4 години тогава, но все пак си е малко дете и иска грижи и то.... и много се притеснявам при мен пък как ще се оправям в буквалния смисъл сама....
майка ми работи в чужбина и ще дойде за 1 седмица и после за 1 месец, но август
дайте съвет, някой изпадал ли е в подоба ситуация?
С какво смяташ че е по- различна ситуацията  при теб, освен че другото дете не е твое?
не с е притеснявай, ще се справиш, то хората 22 гледат, ти за две се притесняваш
от опит знам, че е по- добре по- малко хора да  се пречкат из къщи- така си създавате самички режим, почивате си и си излизате когато ви е удобно, а и ти ще се организираш по-лесно
Всичко ще е наред

# 149
  • София
  • Мнения: 3 789
Не се плаши, и ние сме така от първия й ден.
По цял ден съм самичка, таткото се прибира вечер и вярно, че доста ми помага, но през деня разчитам изцяло на себе си.
Мама дойде на 3-я ден, след като ни изписаха уж да ми помага, но то каква помощ- бебка спеше непрекъснато, по-скоро мама ми беше повече за компания, да изчисти, да сготви. Иначе живеем с др. й баба, но тя помощ не предлага- само ако я помолим. Така, че се радвам, че ще си самичка, така по-добре ще ти е, повярвай ми! Hug
Единственото кофти е сега в лошото време, като няма на кого да я оставя, за да изляза да напазарувам, но и с това се свиква- бавно, за ръчичка......
А вие в снега ще си седите вкъщи, на топличко.
Леко раждане и късмет. И не го мисли, че си сама, ще се справиш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт