Сама с новородено ?

  • 9 221
  • 186
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 595
Здравей. Не се притеснявай. От изписването до момента си гледам детенцето съвсем сама. Таткото не е ползвал отпуската, която му се полагаше, а майка ми дойде само за един час докато отида да ми свалят конците (аз съм със секцио). Не съм имала никакъв проблем и до ден днешен се изумявам като някой тръгне да ми обяснява колко било трудно да се оправяш без помощ  Rolling Eyes Първият месец бебето основно спи и се буди само да яде (дори понякога трябва ти да го будиш). Ще имаш време и да си чистиш, и да си готвиш, и книжка да почетеш  Grinning Аз поне откакто съм в майчинство си отмързелувах мързелуването. По-тежко е като има колики, но с повече гушкане всичко се оправя  Hug
Не се притеснявай изобщо и леко раждане

# 151
  • Мнения: 52
Здравей и от мен!
И аз съм сама по цял ден от първия момент.Не бяхме от спящите деца.Имах кърма но детето не искаше да захапва и се цедях.С едната ръка държах помпата,а с другата бебето. Неволята учи не се притеснявай ,дори ти гарантирам,че ще си два пъти по организирана
Успех и леко раждане  Hug стискаме палци всичко да мине по вода

# 152
  • Мнения: 2 447
Няма невъзможни неща...Макар да имах баби при мен,понякога ми се искаше да ги няма и да съм си сама....Грижите за бебето си бяха изцяло мои...Бабите помагаха в къщната работа...Ще се справиш,не се притеснявай...

# 153
  • Мнения: 110
Напълно подкрепям тезата, че е по-добре сама да си гледаш детето. Първо много по-спокойна си ти самата, бабите само те изнервят с техните съвети и т.н. При мен нещата бяха по-различни малката заспиваше на цицата и се цокахме по 1ч през 2ч. Мога съвсем искрено да кажа, че това са най-хубавите моменти с малката ягодка. Не се тревожи ще бъдеш най-добрата мама за твоето бебе Peace 
Леко раждане и бъди уверена в себеси  newsm10

# 154
  • Мнения: 227
И аз съм със две ръце за сама да си гледаш детето.Бабите само изнервят още повече обстановката и първото и второто си ги гледах сама от никои не исках помощ.Няма по хубаво от това да си сама със своята рожба и никои да не ти се меси
Леко раждане

# 155
  • Мнения: 31
Хей, изобщо не се притеснявай. Нашият татко беше в чужбина, когато раждах. Дойде си чак на 40 ден. Още от болницата си се гледахме сами с моя малък мъж. Майка ми беше на работа и вечер идваше да ни види и помагаше предимно в домакинската работа, ако имаше такава. Малкият си спинкаше през деня, будеше се за кърмене, сменях му памперса и после пак си заспиваше и така....Наистина ще видиш, че ти сама ще си по организирана, а ако има хора около теб (визирам баби) леко може да се поизнервиш  smile3514

# 156
  • Мнения: 961
Няма невъзможни неща...Макар да имах баби при мен,понякога ми се искаше да ги няма и да съм си сама....Грижите за бебето си бяха изцяло мои...Бабите помагаха в къщната работа...Ще се справиш,не се притеснявай...
Е, това все едно аз съм го писала.  Peace

# 157
  • София
  • Мнения: 44 407
всъщност това, че някой е помагал с домакинството не е никак малко....и съвсем не е като сама с новороденото Wink

# 158
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Гледали сме си ги сами. Тати на работа, аз с децата. Вечер той ми помагаше с каквото може.
Пораснаха и мисля, че се справихме чудесно.  Peace

# 159
  • Мнения: 237
мила спокойно, ще се справиш
от първия ден си се гладаме сами( и с таткото де),няма нищо страшно, погледни го от тази страна, че няма да има кой да ти се бърка и постоянно нещо да то говори

# 160
  • Мнения: 676
Аз пък съм другата крайност !  Crazy Живеем при баба ми ,майка ми от сега ме е предупредила ,че ще си вземе отпуска като се появи бебето ,отделно на мъжа роднините... Дано не е толкова зле ,колкото си го представям...  Mr. Green
Толкова зле ще е вярвай ми, аз с първия ми син не можах да ги изтрая и една вечер и дадох зелена светлина на всички да си ходят кой откъде е дошъл.Сама е най-добре спокойствие при това става дума за първо дете - в началото бебчето си спи и яде просто няма за какво да не ти стига времето.Другото са глезотии на жени, които и така и така явно не се справят сами.

# 161
  • Мнения: 1 464
.Другото са глезотии на жени, които и така и така явно не се справят сами.

Нека не бъдем толкова крайни,а?

# 162
  • София
  • Мнения: 44 407
Аз пък съм другата крайност !  Crazy Живеем при баба ми ,майка ми от сега ме е предупредила ,че ще си вземе отпуска като се появи бебето ,отделно на мъжа роднините... Дано не е толкова зле ,колкото си го представям...  Mr. Green
Толкова зле ще е вярвай ми, аз с първия ми син не можах да ги изтрая и една вечер и дадох зелена светлина на всички да си ходят кой откъде е дошъл.Сама е най-добре спокойствие при това става дума за първо дете - в началото бебчето си спи и яде просто няма за какво да не ти стига времето.Другото са глезотии на жени, които и така и така явно не се справят сами.

да, спи и яде...ако няма силни колики примерно...тогава и реве доста....пък ако се буди и по 30 пъти на нощ...е още по приятно.....действа ти така разпускащо и успокояващо, че го оставяш да се дере вместо радио, докато си вършиш пращяща от бодрост и сили, домакинската работа Simple Smile

# 163
  • Мнения: 158
аз гледах малкия сама. мъжа ми първия месец беше в България, но пак до 5ч на работа, а после замина за 3 месеца за чужбина. маика идваше да месеца веднъж, защото е далеко, свекърва ми идваше от време на време,но.... ноят мъник беше наистина "напослушно" бебе.късаше се от рев след обяд. ужасно труди дни, но минават. а за помощ не бих искала, защото макр че малкия беше ревлив ааз пак сивършех нещетата без някои дас е бърка

# 164
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
Едва ли има майка, която да не може да се справи сама с бебето си. Ако има време за домакинска - ок, ако не - когато има,здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт