Сама с новородено ?

  • 9 216
  • 186
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 136
Аз пък се възползвах от услугите на двете баби (редуваха се) през първите 40 дни. Честно казано, доста ми помогнаха, успях да се възстановя що-годе физически от неспането преди раждането и умората след него  Laughing  Да не говорим, че и идея си нямах как се гледа бебе, защото в родилния дом дори не ми показаха как да го държа, а камо ли как се сменя пелена, кога се храни, как се къпе и т.н.  #Cussing out  Всичко го нучих от тях и от прочетеното в нета  Thinking

Но пък когато ме оставиха съвсем сама, се чувствах като в небрано лозе  #Crazy  Първите няколко седмици не смеех дори в тоалетната да се задържа за повече от 5 мин., когато бебето спеше, все си мислех, че точно тогава ще се събуди и аз трябва да съм ди неги  ooooh!  След това си изгради режим и всичко се напасна.

Така че и двете ситуации имат и плюсове, и минуси  Peace

# 166
  • София
  • Мнения: 1 529
И моето мнение е, че без помощници е по-лесно  Peace Те внасят ненужна доза смут и несигурност у майката, като обикновено наблягат на съвети, а не на реална помощ  Wink
Един месец в началото ще се ръководиш по детето и ще включваш таткото да помага.
Ще купувате полуготови храни и аламинути за васа за чистенето колкото може...

# 167
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не съм била сама. Имам майка си до мен да ми помага. Особено в началото, когато всичко беше ново за мен, човеченцето - толкова малко, коликите... Радвам се и съм благодарна, че имам човек, на който мога да разчитам и да се доверя.

# 168
  • Мнения: 651
Здравейте,мами!Живот и здраве другия месец трябва да родя.Понеже и двете ни баби са още работещи,пък и са доста далеч,няма да има кой да ни помага още от самото начало.Повечето ни познати казват,че без помощ не става.Първите няколко дни таткото ще е с нас и ще мога да разчитамна него,но след това ще трябва да се върне на работа и аз оставам сама с бебето. Искам да попитам има ли майчета,които са сесправяли сами с новороденото бебче?Знам че няма да е лесно,но все си мисля,че не е невъзможно...дано да съм права Simple Smile
Аз и досега съм сама.Става!Повече нерви и търпение!

# 169
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
И ние се гледаме сами и се нагаждаме една друга. Преди да родя си мислех, че няма да знам какво да правя и се чудех как ще се справям, но като взема бебка и майчинския ми инстинкт проговори.

# 170
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ще се справиш, не се тревожи. Аз се оправям с две Wink, а и повярвай ми помагачите само ще ти пречат и изнервят.

# 171
  • Мнения: 380
Сама гледах синът ми и на пролет ще е пак така като се роди малката  Peace
Мъжът ми е помагал доколкото може след като свърши работа. Аз не страдах толкова,че няма кой да ми помогне, а че няма кой да ми се порадва на детето. Всичките ми близки са далеч...
Ще се справиш! Така много бързо ще свикнеш с бебето и няма кой да ти дава съвети и да ти се меси  Mr. Green
Успех  Hug

# 172
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще се справиш.
Аз и с двете деца сама се оправях Peace

# 173
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 633
И аз си бях сама с бебо, като се има предвид, че бях с епизиотомия, хемороиди и поне 40-50 дни едвам ставах и лягях на леглото, защото ми бяха натъртили ребрата, след като скочиха на няколко пъти върху мен докато изкочи бебето. Таткото ни помагаше вечер за къпането. Чудя се дори какво помагат бабите, като пералнята пере, може да се глади докато спи бебето. А с готвенето се справях също вечер - таткото като е в къщи, въпреки че докато спи може доста работи да се свършат. Имах си и достатъчно време за почивка, а си мисля че ако имаше някой друг в къщи нямаше да мога да се отпусна - друго си е да си сама. Не се притеснявай - ще си организираш всичко. А и ако кърмиш - още по добре! Simple Smile

# 174
  • Мнения: 534
Може,може.На мен всичките ми приятелки ми се чудят как така се оправям и до сега никой не го е гледал.Никой не ми е помагал от самото начало ,като изключим първите 10 дни ,докато майка беше тук.След това си отиде ,а тя живее далече никой не ми е помагал и се нагласих според нуждите на бебо.Възможно е,особено ,когато искаш и имаш желание.

# 175
  • Мнения: 2 040
За какво са ти притрябвали баби, дядовци и прочие ... само да ти сe мешат и бъркат ..  newsm78
Не съм искала помощ от никой - сами двамата с мъжа ми ... и се справихме  Peace

Последна редакция: пт, 01 яну 2010, 14:30 от Irena80

# 176
  • Мнения: 2 478
Имах на разположение 2 баби, но бързо ги отпратих. Бебето не е нещо, скоето да не можеш да се справи един човек. Спокойно, всичко ще се нареди от само себе си.

# 177
  • Мнения: 1 420
Ако питаш мен е по-добре дори, че няма да има кой да ти се бърка и да ти дава съвети  Peace Като се роди бебчето, помоли в болницата да ти покажат как се къпе, то другото ще си дойде от само себе си  Wink И определено включвай таткото в домакинските задължения. Почивай си колкото се може повече и се откажи от идеята да се правиш на супер-мама, която може всичко да свърши и ошета навсякъде  Wink Най-добре е да кърмиш - така ще си почиваш дори докато бебето се храни  Grinning Успех!

# 178
  • Мнения: 306
Ще се справиш доста по-добре без баби Simple Smile Ще си доста по-спокойна от тази гледна точка, че няма да има куп съветници, всеки от които се чуди как да нагушка бебо, докато на теб хормоните ти кипят Wink А пък все пак, най-важното за една млада мама е да е спокойна Simple Smile
Успех Simple Smile

# 179
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Не случайно старите хора са казали "много баби хилаво бебе"  Party, много по-спокойно ще ти бъде сама а не с пречкащи се из караката ти роднини, а и в началото бих казала че бебчетата сами се гледат- само спинкат и хапват т.е. дават ти предостатъчно свободно време за всичко  Peace
Само трябва да си спокойна и да вярваш в себе си

Общи условия

Активация на акаунт