Сама с новородено ?

  • 9 222
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 126
Аз мога да ти пожелая леко и безпроблемно раждане,а другото само ще си дойде на мястото.Когато бебчо се появи мисли само за него и за себе си.Никакво чистене и готвене,гледай все пак да поддържаш някакво хигиена,но не се вманиачавай,защото ако приоритет ти е чистенето и готвенето тогава наистина няма да се справиш.Но както всички тук ти казаха,началото е най-лесно особено ,като влезеш в ритъма на бебчо.А и няма да имаш много време да мислиш сама ли си или не.Времето ти ще е запълнено с памперси,кърмене,цедене и пак така....Успех Peace

# 61
  • Мнения: 5 393
Абсолютно възможно е да се справиш сама, без помощ. Стига физически с теб всичко да е наред.
Аз имах възможност да ползвам помощ, но се оказа, че нямам нужда от нея.Справях се сама, чувствах се спокойна без хора около мен.
Леко раждане пожелавам.

# 62
  • Мнения: 305
Ще се справиш,дори без помощ е по добре.Леко раждане.  bouquet

# 63
  • Мнения: 346
Преди раждането и аз се бях изплашила, че няма да се справя сама и затова заживяхме при свекървата. Грешка. Жената наистина се опитваше да помага. Но е многа депресиеащо да слушаш дивотиите за нехранителната ти кърма, при положение че бебка си наддаде килце пурвия месец.  Както и да те будят рано сутринта от скука просто, при положение, че сте се кърмили с бебе цяла нощ. А и аз бях в чужда къщ а, което е задължаващо. Абе с дже думи си почивах повече като си се прибрах в нас, нищо че с Ани сме си по цял ден сами и вичко чака мен.

# 64
  • Мнения: 1 340
Нормално е да те е страх особено пък като ти е първо дете Simple Smile
Ще се справиш и сама, не са малко жените, които си гледат самички децата без помощ от никъде, а ако бяха близнаци ?!
Ще видиш, че трудното всъщност е после Simple Smile
Важното е да си спокойна и уверена, много преди теб жените са раждали и и отглеждали деца, не е чак такава философия  Peace

# 65
  • Мнения: 550
благодаря сърдечно на всички мами   bouquet много ценни съвети получих и вече се чувствам доста по-спокойна от преди.Щом всички сте се справили и аз ще се оправя.Така като чета,май без баби,даващи акъли,ще е по-добре...

# 66
  • Razgrad
  • Мнения: 282
ще се оправиш и сама въпроса е до свикване,нали знеш неволята учи човек.леко раждане ти пожелавам Simple Smile

# 67
  • Мнения: 236
Виж ми линийката и ще се увериш,че човек може да се справи сам не само с едно ,но и с две деца. Никой не ми е помагал за първото ,а и сега.

# 68
  • Мнения: 406
Аз също се справям сама. Не е страшно, само в началото е малко стрес, после даже е приятно.

# 69
  • Мнения: 125
Споко, няма начин да не се справиш:) Щом аз успявам, значи всяка друга ще може Mr. Green
Вероятно в началото ще си малко объркана, но много бързо ще влезнеш в ритъм и ще установиш, че отглеждането на бебе всъщност не е толкова страшно нещо:)) Peace
Леко раждане и здрави и щастливи мама и бебе на финала:)

# 70
  • Мнения: 307
Мен пък ме притеснява това,че майка ми се е нагласила,че след раждането на детето да идва вкъщи да помага ConfusedДо сега винаги със всичко съм се справяла сама и си мисля,че само ще ме изнервя.Още повече,че живеем в друг град и 24 часово ще е вкъщи.Знам,че може би не съм права,защото това е едно доста дългоочаквано внуче и тя жената се радва,но ми се искаше да имам право на избор и в началото да сме си тримата,да можем да се нагодим и да си направим наш решим.Но ако и кажа нещо подобно ще има едни сърдитни ooooh!
Добре,че и свекърва ми не изявява такова желание,че ще стане....

# 71
  • BG
  • Мнения: 1 900
Изобщо не е така.Особено пък в началото каква помощ.Само яде и спи детето.Имаш време достатъчно да си свършиш нещата.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 128
Мен пък ме притеснява това,че майка ми се е нагласила,че след раждането на детето да идва вкъщи да помага ConfusedДо сега винаги със всичко съм се справяла сама и си мисля,че само ще ме изнервя.Още повече,че живеем в друг град и 24 часово ще е вкъщи.Знам,че може би не съм права,защото това е едно доста дългоочаквано внуче и тя жената се радва,но ми се искаше да имам право на избор и в началото да сме си тримата,да можем да се нагодим и да си направим наш решим.Но ако и кажа нещо подобно ще има едни сърдитни ooooh!
Добре,че и свекърва ми не изявява такова желание,че ще стане....

Моите съболезнования  Mr. Green, в същото положение бях и аз...е, преглътнахме и двете много, живи и здрави да сме  Hug

# 73
  • Мнения: 307

Моите съболезнования  Mr. Green, в същото положение бях и аз...е, преглътнахме и двете много, живи и здрави да сме  Hug
[/quote]
Благодаря!  Grinning Ще се траем някак,няма как...

# 74
  • Мнения: 8
по мое мнение не ти трябват помощници. Ето как беше при мен: когато се роди синът ми, дойдоха да ми помагат и изобщо не успях да се сближа с бебето си. Постоянно го водеха по разходки, приспиваха го, сменяха памперси, бъркаха ми се с излишни и глушави съвети... затова като се роди дъщеря ми не дойде никой. Бях си самичка с двете деца. Синът ми беше на 18 месеца много палаво дете, но се оправих без проблем! В началото е най-лесно, защото ако няма колики бебето спи постоянно. Сега малката е почти на 1г. и ми е малко по-трудно: пълзи, прохожда. И няма да е зле ако имаше кой да ги гледа от време на време, но няма кой и пак се оправям сама. Изобщо не е вярно, че без помощ не може. Всичко може стига да искаш!

Общи условия

Активация на акаунт