Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 439
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 2 931
     Naddya, смятам, че е добре да прочетеш отново първия пост по тази тема. А след това да намериш и мнението на Таис, в темата да помагат колеги -юристи. Не други потребители.
     Ако искаш да помогнеш на някого да се справи без адвокат - пиши му в друга тема или на лични.
     Всеки пост завършва с "консултирай се с адвокат", защото:
- във форума могат да се дават само общи насоки;
- питащият може да не задава правилните въпроси;
- документите може да съдържат различна информация в сравнение с написаното.
      Рискът да заблудим някой, като му дадем категорично мнение, е голям. Посочваме му възможностите и начина. Решението си взема конкретния потребител.

# 976
  • София
  • Мнения: 4 349
     Naddya, смятам, че е добре да прочетеш отново първия пост по тази тема. А след това да намериш и мнението на Таис, в темата да помагат колеги -юристи. Не други потребители.
     Ако искаш да помогнеш на някого да се справи без адвокат - пиши му в друга тема или на лични.
     Всеки пост завършва с "консултирай се с адвокат", защото:
- във форума могат да се дават само общи насоки;
- питащият може да не задава правилните въпроси;
- документите може да съдържат различна информация в сравнение с написаното.
      Рискът да заблудим някой, като му дадем категорично мнение, е голям. Посочваме му възможностите и начина. Решението си взема конкретния потребител.


newsm10 И отново се завъртяхме в кръг!! dancing

# 977
  • София
  • Мнения: 4 349
И отново изкочи поредният проблем!
Когато човек си задава въпроса в този форум, очаква решение на неговия конкретен проблем, а не общи насоки иначе общите насоки може да си ги намери като прочете закона. И тогава без конкретното решение, за какво са му общите насоки. Болното място на задаващия въпроса е конкретния проблем, а не общите насоки.

Иначе и аз зададох въпрос - и получих такива общи насоки, че свят да ти се завие.

Успех с общите насоки!!! 

# 978
  • София
  • Мнения: 4 349
 А това с общите насоки си е чисто бягане от отговорност! Обективно скриване зад субективното мнение на законите!
Все пак не знам дали се признават в съда като "писмено доказателствено средство", но постовете тук са си "черно на бяло"!


Успех с общите насоки!!!  

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 12:08 от Naddya

# 979
  • Мнения: 6 362
Naddya, моля да не разводнявате темата. По съществото си тя не е дискусионно-коментарна, а от типа консултативна - за консултация с юрист.

Моля също така, когато решите да допълните Ваше мнение без да има друг постинг след Вашия, да се възползвате от бутона за редакция, който ще Ви помогне да допишете публикацията си и да избегнете публикуването на няколко постинга един след друг.

tais, моля, пуснете нова тема, тъй като тази е превишила лимита от 50 страници. Благодаря!

# 980
  • София
  • Мнения: 4 349
oops
Приемам забележката и искрено се извинявам! 


# 981
  • София
  • Мнения: 1 120
Повечето, които задават въпросите си тук го правят по-скоро за успокоение. Ако някой има проблем, едно е да получи съвет от юрист, друго е от махленската клюкарка. Повече от ясно е, че никой няма сам да тръгне да пише искови молби и да завежда дела без никакви правни познания само след юридически съвет във форум.
Но ако във форума се дадат някакви съвети, а след това и избран адвокат ги повтори, това дава много силна увереност. Поне за мен е по-силна от това да посетя канторите на двама различни адвокати.

# 982
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Здравейте!Имам решение на съда с присъдени родителски права на мое име и право на ползване на СИО.Интересува ме как мога да запазя жилището и след 18 г. възраст на детето.Знам че трябва да водя дело за делба на СИО но не знам по каква оценка е самата делба?Данъчна или?И после този дял по каква стойност се начислява на бившия?

# 983
  • Мнения: 2 931
Здравейте!Имам решение на съда с присъдени родителски права на мое име и право на ползване на СИО.Интересува ме как мога да запазя жилището и след 18 г. възраст на детето.Знам че трябва да водя дело за делба на СИО но не знам по каква оценка е самата делба?Данъчна или?И после този дял по каква стойност се начислява на бившия?
Здравей petruwkova. Делбата на недвижими имоти винаги се прави по пазарна /действителна/ оценка. В делото за делба се назначава вещо лице, което да оцени имота. Ако съдът ти възложи жилището в дял, ще трябва да заплатиш на бившия си съпруг 1/2 от тази оценка. Плащането трябва да се извърши в 6-месечен срок от влизане на решението за възлагане в законна сила. Дължи се и законната лихва върху сумата по уравнението на дела. В случай, че не платиш, решението за възлагане се обезсилва, и жилището може да бъде възложено в дял на другия съсобственик, или изнесено на публична продан.

# 984
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Благодаря Хърмаяни!А таксите за подялбата на СИО знаеш ли какви са и ако другата страна откаже да ги заплати аз ли ще трябва да се бръкна пак в джоба?

# 985
  • Мнения: 2 931
Ти ще си платиш адвокатския хонорар, и държавната такса за образуване на делото. Ти ще платиш и депозита за вещото лице, защото ако откажеш, делото ще отиде в архив след първата фаза.
В края на съдебната делба всеки дължи държавна такса в размер на 4% върху стойността на дела си. Общо взето делата за съдебна делба са доста скъпи, доста бавни - по тях се постановяват няколко решения, като всяко подлежи на обжалване, и може делото да обикаля инстанциите няколко пъти.

ПП И понеже всеки е и ищец, и ответник в това производство, накрая няма присъждане на разноски за другата страна.

# 986
  • Мнения: 448
Хърмаяни е изяснила всичко. Изчерпателно и точно. Нямам какво да добавя  Peace

# 987
  • Мнения: 431
Момичета, имам много спешен въпрос. Моля, ако някой е наясно, да даде бърз отговор.
Кога се подписва споразумението при развод по взаимно съгласие - пред съдията на делото ли? Или преди да се влезе на делото? Утре сутрин ми е делото, а още чакам реакция от другата страна по сторазумението. Чудя се дали ще има време да го изчета и евентуално подпиша.

Сърдечно благодаря на всички отзовали се!

# 988
  • Мнения: 2 931
Детка-петка, не се притеснявай. Ако съпругът ти се съгласи да сключите споразумение, съдията ще ви даде време. Но така както пишеш, излиза че делото е образувано по общия исков ред и искате да преминете към взаимно съгласие. Ако съм права, не се доверявай само на неговия адвокат, и ако нещо ти е неясно, поискай отлагане на делото за сключване на споразумение.

Мандаринка  Peace

# 989
  • Мнения: 431
Хърмаяни, много благодаря за бързия отговор.
Да, искането ми е развода да е с търсене на вина. Той иска споразумение. И аз искам, но не съм съгласна с точката за СИО. Имам адвокат, но нещо не съм доволна. Ето такива елементарни неща не ми обяснява. Аз естествено не съм наясно, затова съм го наела. В момента чакам "на нокти" адвоката да ми се обади дали ще правим споразумение, а времето лети. Делото е утре в 9,30 ч., затова се притеснявам.
Направих допълнителна консултация с друг адвокат за собствеността на апартамента.
Благодаря за допълнителните разяснения!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт