Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 436
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 960
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Здравейте  Hug.Наскоро разбрах,че съм наследник на наследство,което ми дойде съвсем неочаквано.Още не съм решила какво да правя с него и дали да не се откажа в нечия друга полза и затова се опитвам да разбера какъв ще е моя дял.Почина сестра на баба ми,която няма деца.Наследници се явяват живите сестри и наследниците на починалите.Баба ми също е починала  и има двама сина единият е жив а баща ми също е починал и негово наследници сме аз и брат ми.Въпроса е ние с брат ми като наследници трета линия ли се явяваме и какъв процент от наследството получаваме или при продажбата на апартамента всичко ще се дели на равно между наследниците? Много ще съм Ви Благодарна ,ако някой може да ме осветли по въпроса   bouquetБлагодаря  Hug

# 961
  • Мнения: 2 931
Здравей, Emili A. за да се даде отговор на такъв въпрос, трябва да се види удостоверението за наследници на починалата ти леля. Важно е колко сестри и братя има, жив ли е съпругът й /ако е имала такъв/ и кой от роднините на коя дата е починал. Занеси си удостоверението при адвокат или нотариус, и ще ти изчислят точните квоти от наследството.

# 962
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
  Благодаря ти много Хърмаяни   bouquet.Нямам удостоверение за наследници.Всичко се придвижва от едната сестра.Баба ми ,баща ми ,едната друга сестра както и съпугът на леля ми са починали преди повече от 10 години.Доколкото разбрах в момента преките наследници ( живите сестри ) са 3 + още 6 човека,който сме наследници на наследници  WhistlingСтава въпрос за един апартамент,който ще се продаде.Чудех се дали парите ще се разделят на 9 части по равно или ще са различни проценти на първи,втори и трети наследници,каквито сме само аз и брат ми.Документи никакви няма как да взема защото не съм в добри отношения с никой.Затова и се чудя дали да не се откажа от моя дял в нечия друга полза?  newsm78.Но ако ми се полага нищожен процент май не си заслужава дънданията по оформянето на документите за отказ.

Последна редакция: ср, 15 юни 2011, 11:42 от Emili A.

# 963
  • София
  • Мнения: 4 349
  Благодаря ти много Хърмаяни   bouquet.Нямам удостоверение за наследници.Всичко се придвижва от едната сестра.Баба ми ,баща ми ,едната друга сестра както и съпугът на леля ми са починали преди повече от 10 години.Доколкото разбрах в момента преките наследници ( живите сестри ) са 3 + още 6 човека,който сме наследници на наследници  Whistling

При толкова много наследници - най-много да се изпокарате!!!

# 964
  • Мнения: 2 931
Emili A., ти също си наследник и можеш да се снабдиш с удостоверение за наследници от общината. Ако общо братята и сестрите са били четири /без починалата/, то апартаментът ще се раздели на четири части. Но все пак е важна и точната дата на смъртта на всеки от починалите, имало ли е съпрузи, те кога са починали и т.н. Само така се изчисляват законови квоти, и само така може да се види точно каква част получава всеки от наследниците.
Най-общо си представи, че частта на баба ти е общо 1/4, и всички по права линия след нея ще си делите тази част.  Ако наистина за теб представлява интерес, отиди до общината и се снабди с документ. И имай предвид, че един отказ от наследство обхваща всичко, ако евентуално се появят земеделски земи или нещо друго, се отказваш и от тях.
Съветвам те да си направиш лична консултация с адвокат, устната не е толкова скъпа, преди да вземеш решение.

# 965
  • Мнения: 448
  Благодаря ти много Хърмаяни   bouquet.Нямам удостоверение за наследници.Всичко се придвижва от едната сестра.Баба ми ,баща ми ,едната друга сестра както и съпугът на леля ми са починали преди повече от 10 години.Доколкото разбрах в момента преките наследници ( живите сестри ) са 3 + още 6 човека,който сме наследници на наследници  Whistling

При толкова много наследници - най-много да се изпокарате!!!

На какъв език да те помолим да не се намесваш в тази тема с коментари?

# 966
  • Мнения: 7
Здравейте,искам да задам един въпрос само-кога може да осъдиш за издръжка?Колко месеца трябва да не е плащал?Ситуацията ми е такава имам документ в който е отсъдено да ми се плаща издръжка за малкия 70 лв.,а за големия 80,от юли месец 2010-развода бе  септември ,не  го осъдих от човещина -първата вноска -200 лв преведе  на 01.12.2010,а следващото -->16.12.2010-пак 200,14.02.2011пак 200,10.03.2011-200лв,04.04.2011--200лв и последно на 28.04.2011-200лв..
Дължи  ми  до този месец още 750 лв.назад .
Мога ли да си взема парите-трябват ми,малкия ще е първокласник,плащам и квартира-не взех нищо от  мизерника и още и още човещина,ай да не повдигам трето дело...но парите ми трябват,как да постъпя,в момента не мога да си позволя да платя 150 лв на адвокат,но ако събера кураж бих взела на заем-искам да разбере ,че пред закона не върви непокорното му непристойно поведение.Заможни бизнесмени уж са........моля пишете ми,моля посъветвайте ме...ами ако пусна дело и платя на адвокат а той внесе през това време пак 200 лв??-уж по 200 дава ,но...пак не може да  изплати старото.....750 лв. са ,не са никак малко аз 2 месеца работя за тези пари......моля посъветвайте ме.

# 967
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Здравейте,
може ли срока на издръжката на дете да е не само до навършване на пълнолетие, а докато продължава да учи.
И как точно трябва да искам да е формулирано това в споразумението?

някой може ли да ме посъветва  Praynig

# 968
  • Мнения: 2 931
Рапунцел, според мен не може, защото основанията за издръжка на непълнолетен, и на ученик/студент след 18 години, са различни.
Но нищо не пречи да го напишете в споразумението, и ако съдът не го одобри, да сте готови с втори вариант, в който е посочено, че издръжка се дължи до пълнолетие.

# 969
  • Мнения: 448
Здравейте,искам да задам един въпрос само-кога може да осъдиш за издръжка?Колко месеца трябва да не е плащал?

Очевидно бащата е осъден за издръжка и въпросът ти е как да я събираш.
Писали сме доста в темата по тоя въпрос, но ето и начина : образуваш изпълнително дело и съдия-изпълнител събира издръжките вместо теб всеки месец.
Това производство не зависи от това дали той плаща редовно или не.

Консултирай се с адвокат за подробностите и самото производство.

# 970
  • Мнения: 7
Цитат
Очевидно бащата е осъден за издръжка и въпросът ти е как да я събираш.
Писали сме доста в темата по тоя въпрос, но ето и начина : образуваш изпълнително дело и съдия-изпълнител събира издръжките вместо теб всеки месец.
Това производство не зависи от това дали той плаща редовно или не.
Консултирай се с адвокат за подробностите и самото производство.
Tози съдия изпълнител пак чрез адвокат трябва да се наеме,колко лева излиза услугата,грубо ,а относно консултацията,нали трябва  пак да платиш за нея ,навсякъде пари трябват,някой ако се е сблъсквал подобно дело нека ми каже.

# 971
  • Мнения: 884
Писах ЛС, споделих опит, извинявам се за което на юристите тук, те са по-компетентни все пак и винаги могат да кажат нещо повече!

# 972
  • София
  • Мнения: 4 349
Цитат
Очевидно бащата е осъден за издръжка и въпросът ти е как да я събираш.
Писали сме доста в темата по тоя въпрос, но ето и начина : образуваш изпълнително дело и съдия-изпълнител събира издръжките вместо теб всеки месец.
Това производство не зависи от това дали той плаща редовно или не.
Консултирай се с адвокат за подробностите и самото производство.
Tози съдия изпълнител пак чрез адвокат трябва да се наеме,колко лева излиза услугата,грубо ,а относно консултацията,нали трябва  пак да платиш за нея ,навсякъде пари трябват,някой ако се е сблъсквал подобно дело нека ми каже.

За образуването на изпълнително дело не е задължително да имаш адвокат.

# 973
  • Мнения: 448

За образуването на изпълнително дело не е задължително да имаш адвокат.

Не разбираш от дума и това е. Ако не си адвокат, не отговоряй в тази тема! Тя не е за коментари, а за консултации с адвокат!

Tози съдия изпълнител пак чрез адвокат трябва да се наеме,колко лева излиза услугата,грубо ,а относно консултацията,нали трябва  пак да платиш за нея ,навсякъде пари трябват,някой ако се е сблъсквал подобно дело нека ми каже.
[/quote]

Това са услуги, сама избираш дали да ги ползваш и естествено да заплатиш, или да се справяш сама.
От личен опит разбрах, че като направя услуга и върша тези неща на мои клиенти без пари, дори благодарност не получавам, а ми се качват на главата. Затова не работя без пари и съветвам и останалите колеги да правят същото.

# 974
  • София
  • Мнения: 4 349

За образуването на изпълнително дело не е задължително да имаш адвокат.

Не разбираш от дума и това е. Ако не си адвокат, не отговоряй в тази тема! Тя не е за коментари, а за консултации с адвокат!

Tози съдия изпълнител пак чрез адвокат трябва да се наеме,колко лева излиза услугата,грубо ,а относно консултацията,нали трябва  пак да платиш за нея ,навсякъде пари трябват,някой ако се е сблъсквал подобно дело нека ми каже.

Това са услуги, сама избираш дали да ги ползваш и естествено да заплатиш, или да се справяш сама.
От личен опит разбрах, че като направя услуга и върша тези неща на мои клиенти без пари, дори благодарност не получавам, а ми се качват на главата. Затова не работя без пари и съветвам и останалите колеги да правят същото.
[/quote]


Именно това е поредният проблем!
Дори и за най-елементарните неща съветът е "посъветвай се с адвокат", а обяснението е пълно с "понятия" и никой простосмъртен не може да разбере какво точно се казва.
Никой адвокат няма интерес така да обясни нещата на клиента, че той да ги разбере, защото разбере ли ги, няма да има нужда от услугите на адвоката. Затова и почти всеки пост тук завършва с изречението "Посъветвай се с адвокат", т.е. ето работа за някой колега - адвокат. Е изборът е твой! Въпреки, че в повечето случаи въобще нямаш право на избор!!!
И адвокатите са хора и те трябва да работят. 
Затова са и вицовете за адвокатите! С едно дело може цяла кариера да изградят!

Общи условия

Активация на акаунт