Радостта за мен е най-голяма,аз през ЮЛИ ще съм мама/2010г./

  • 23 670
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравей svetlana79 , днес май няма много хора във форума и затова аз ще ти кажа това, което знам. Ще започна отзад напред - БХС е биохимичен скрининг. Повече информация можеш да намериш тук: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=432. ФМ е Фетална морфология. Това е преглед,с който чрез ехограф се установяват аномалии при плода в определени седмици от развитието му. Повече информация тук: http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100
Относно храненето всяка жена по различен начин възприема периода на бременност. За мен е първа бременност и аз много се притеснявам да не напълнея, но в същото време се старая да приемам разнообразна и полезна храна в достатъчни количества. Аз съм почти в 12г.с. и до момента съм качила 1.5кг, като това се случи още в преди да разбера, тъй като по стечение на обстоятелствата ходихме до турция и там едни баклавички, дюнери и т.н. От тогава не съм качвала килограми. Бях 49, сега съм към 50.5кг. Но след като разбрах започнах много да внимавам какво и в какви количества хапвам. Като цяло за мой късмет не мисе хапват "неполезни неща". Например избягвам тестяното (предизвиква ми киселини), много солено, пържено, сладко (просто неми се яде такова). Старая се да хапвам салатки, супички, плодове - поне по 1 плод на ден, а често 1 сутрин, един вечер. Храня се 3 пъти на ден + 1 плод следобед, когато започва да ми се гади, но не съм гладна. От няколко дена забелязвам лека промяна в апетита си и храните, които ми се хапват. Но ще се опитам да не се нахвърлям на храни като торти, чипсове, хамбургери, тестяни закуски и т.н. Все пак, ти си била бременна и знаеш, че при всяка жена е индивидуално. Но според мен няма нищо лошо в контрола на храненето Wink

# 706
  • Мнения: 3 640
Здравейте, момичета!  Hug
Аз от 2 дни съм болна "благодарение" на един много несъобразителен колега, който киха и кашля из офиса без дори да си слага ръка пред устата. Пиеше си фервексите и хич не му пукаше, че може да зарази всички, включително бременната си колежка.  ooooh! 2 нощи поред вдигам 37*С температура. Кихам и имам ужасна хрема. Лекувам се само с по 2 парацетамола на ден, много чай с мед и с по 10 капки Цитросепт вътре. Дано ми се размине само с това и скоро да се оправя. Кошмарно е, а и като добавим притесненията ми... не е за разказване как се чувствам. Хубавото е, че вече реално съм в болнични. Реших, че това ще е най-доброто за мен и бебчето. Ще си остана в болнични до края нан бременността, за да няма повече подобни ситуации. Не е нужно точно сега да се правя на герой. Детето ми е най-важно. А работа - цял живот ще има.

Пожелавам ви весело посрещане на Новата година, която за всички ни ще донесе толкова много нови надежди и сбъднати мечти! Дано да е здрава и щастлива за всички нас и семействата ни и на лято да гушкаме най-прекрасните здрави и красиви бебоци! Желая ви от сърце всичко най-прекрасно!

Последна редакция: чт, 31 дек 2009, 14:13 от Sun

# 707
  • Мнения: 526
ах, това с кихането и кашлянето на колегите е мнооого гадно. А ние сме на толкова малко разстояние един от друг, че само се моля колегите с които сме в стая да не се разболяват. Ама сега в тоя гаден сезон... Те разбира се не знаят, че съм бременна, а би изглеждало супер нелепо да седя с маска при положение, че не аз съм болната.
А вие кога споделихте за бременността си на колегите си? На мен ми се вижда още твърде рано да го казвам...

# 708
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Весело посрещане на Новата година, момичета!

И нека новата 2010 ни донесе много здраве, щастие и безчет приятни емоции! И всички лоши неща да си останат в тази година.

 Hug Hug  Hug
 Tada Tada Tada

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Весело посрещане на Новата Година и от мен!   ura

nlight, аз казах още през  първата седмица след като разбрах. Направих го хем от раздост, хем за да мога да направя нещо за осигуровките. Второто не се получи както исках. Ти си прецени в каква среда работиш, ако нещо те притеснява си вземи бележка от лекарката, която ти наблюдава бременността и преди да кажеш на всички я дай на шефа си, но да има свидетел. А за маската, по-добре си сложи ти маска, не очаквай някой друг да те предпазва. Точно по време на грипната епидемия, колежката ми ми сервира една сутрин, че се разболявала " ... по-добре си сложи маската, че май се разболявам", направо побеснях, но по-добре аз да го направя, отколкото да се съжалявам след това.  Peace Ето сега от една хрема не мога да се оправя вече 1 седмица.  ooooh!

# 710
  • Мнения: 3 640
Аз казах на шефа преди седмица, когато вече знаех, че ще изляза със сигурност в болнични, за да имам време да си издам всичката работа на колегите и да му предам годишните отчети. Той каза на останалите. За моя огромна изненада всички, включително и той, се зарадваха много и проявиха невероятно разбиране за болничния и за всичко останало.

Pepsilight, някакви мерки за хремата вземаш ли освен чайчета? Четох за солен разтвор от преварена вода и щипка сол, но още не съм пробвала. Положението обаче вече става неудържимо - израни ми се целият нос и мисля да опитам.

# 711
  • Мнения: 235
Успешна Нова година на всички! Tada
Браво на тези от вас които вече знаят пола на бебчовците. Аз го очаквам с нетърпение този момент. Относно ФМ моя гинеколог каза че нямало смисъл да ходя сега в първия триместър и се чудя аз дали да не си отида на своя глава. На 08.01 съм на преглед и ще видим какво ще каже доктора. Гаденето започна да понамалява, което е доста добре.
Относно за погрозняването - аз не знам да има грозна бременна - всички бременни са толкова чаровни.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 18 054

Pepsilight, някакви мерки за хремата вземаш ли освен чайчета? Четох за солен разтвор от преварена вода и щипка сол, но още не съм пробвала. Положението обаче вече става неудържимо - израни ми се целият нос и мисля да опитам.

Купи си Стеримар, това е пречистена морска водя, много помага при хрема и промива носа. Peace

# 713
  • Мнения: 3 640
Хексе, благодаря ти за съвета!  Hug Още утре ще го потърся. А тази вечер ще опитам със соления разтвор.

# 714
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Да се включа и аз и да ви пожелая весело посрещане на Новата година!!!
Веселете се, танцувайте и пейте, много усмивки в празничната нощ и нека цялото веселие от тази нощ прелее в новата година!

Ние ще караме на Велинград, спокойно и кротко, надявам се да изчакам все пак полунощ, че да мине и дядо Мраз да даде и той по някой подарък Wink
Не съм ви чела последните страници, че ми е лошичко и повечко полежавам, надявам се всички да сте добре и да посрещнете спокойно новата година!

# 715
  • Варна
  • Мнения: 737
Весело и красиво изкарване на новогодишната нощ! И успех, здраве, щастие и мнооого любов през новата 2010-та година!!!

# 716
  • Мнения: 361
Добър вечер,мами!!!

Бобиииии,страхотна новина HugИстински късметлийки са мамите на момиченца.Няма по-хубаво нещо Heart Eyes

Аз при бременноста с Ивон,нямах гадене,нито повръщане,нищо,само ми се спеше,но си бях погрозняла доволно Mr. Green

За раждането-момичета,само да ви кажа,че започне ли се,нямаш време да те е страх.Като те пдхванат-преглед за приемане,разните му там козметични интервенции,предродилна,родилна и накрая те питат: Няма ли да се обадиш на татакото?", ати лежиш и се чудиш какво е станало.Мигът в който ти сложат малкото същество върху гърдите и го усеети е найстина неповторим,колкото и клиширано да звучи.

Ако съм изпуснала някой,извинявам се,но тези дни е някаква лудница и почти нямам време да чета.
Освен това,гаденето ми се завръща,та трудно седя на компа,за повече от 5 мин Sick

Весело посрещане на НГ.Много ЗДРАВЕ и любов на всички,другото ще си го купим. Heart Eyes

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 036
В началото започнах с този разтвор, сега си слагам разтвор от 10 мл. сребърна вода и 5-10 капки клеева тингтура. Бавно минава, но няма как. А ти непременно още сега си направи преварената вода.  Peace
Suny_boby, напвави си първата, а след това и останалите ФМ, нищо не губиш, а точно обратното.  Peace

# 718
  • Мнения: 5
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!!!
Забавлявайте се много, с много усмивки, танци и веселие с хората които обичате!

И при мен гаденето и повръщането се засилва драстично. Преди беше сутрин, сега и следобяд и вечер. Не отбира, няма значение. Направо е ужас. Незнам ккаво да правя, каквото хапна или пиина е навън. Поради тази причина все съм гладна, а още не съм качила нито кило. Луда работа.
Сега отивам да се приготвям, че след малко ще тръгваме за гостито. Отново весело изкарване на всички  newsm24

# 719
  • Мнения: 526
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА И ОТ МЕН!


Pepsilight, права си, че е по-добре да знаят за да могат да предупредят (ако са съвестни, и ако им пука изобщо). Обаче моите колеги повечето са мъже и то адски недосетливи, за да се сетят, че не е добре да кихат покрай бременната си колежка.

Sun, а ти как така си осигури болнични? Може ли? Трябва ли да имаш някаква основателна причина? Аз имам спонтанни аборти преди тази бременност, може ли това да е основание за болнични? На това отгоре от ден на ден гаденето ми става ужасно и ако не спре се чудя как ще съумея да работя пълноценно на работата, а и ако стане много зле и ме избие на повръщане..ужас...

Общи условия

Активация на акаунт