Отговори
# 720
  • Мнения: 1 715
Здравейте мами! При нас пък вали дъжд,ве4е и помен няма от снега.
Адри,Ванирка, дали от праза или не важнното е ,4е беб4овците са спокойни,стига с този рев Simple Smile И моя Наско ве4е е така,пла4е само от глад,ина4е си гукаме,пеем и се усмихваме редовно.
Лек ден на вси4ки Hug

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Ваня и останалите мами, благодаря за топлия прием  Hug, много сте мили....
Честит рожден ден, Дани-Пух, да си жива и здрава, само прекрасни мигове и нови изживявания  Simple Smile!

styllisima не ми излизат лентичките в подписа ти, колко сте големи и как обличаш бебчо, когато го носиш с кенгуру?

# 722
  • Мнения: 1 107
Честит празник на всички именници и рожденници!
Аз на патерица да почерпя за 2-месечинката ни Simple Smile


И аз имам съшата дилема като Едира за цеденето- приемам съвети, че от новата година искам да ходя на един курс- как ще става храненето не ми го побира главата...да цедя по малко и да събирам, но нали не трябва да се държи много време незамръзена кърмата... newsm78 Съвети приемаме всякакви Grinning
Иначе при нас с кенгуруто у дома си е нормално облечено детенцето, а навън е с космонавта отгоре (космонавта не може да е много дебел, че иначе дразни бебето).

Нас ни вали голям сняг, като в приказка е- никакъв вятър само сняг се сипе плавно-плавно...като в детската песничка Simple Smile

# 723
  • Мнения: 40
за изцедената кьрма-тук дават брошури на които пише че може да се сьхранява до 5 часа на стайна т и след това може да стои в хладилник до 5 дни ,а вьв фризер до 3(или 6 месеца-не сьм сигурна защото чак за замразяванв вьв фризер нямам)

# 724
  • Мнения: 342
Здравейте и от мен. Честит празник на всички празнуващи днес.  bouquet
Аз се позагубих малко,защото каката ни хвана някакъв вирус в градината и се скъса от разстройство,но вече вече е добре. Малката бебка и тя е добре ,но с някаква безумна алергия. По лицето и излизат пъпки които сякаш се сливат и става кожата мн. груба и накрая се бели. Предположихме, 4е е от козметика и спрях всякаква,освен специална за алергични деца,но това чудо не спря.Бях също така на диета,защото се предполага,че може и от  кърмата да е ако съм яла нещо което е алерген,но резултат пак никакъв. Сега сме на АМ АЛФАРЕ,голяма горчилка е но го пие и да видим дали всичко ще е ок,искрено се надявам. Единствения препарат с който има допир е прахът на ТЕО БЕБЕ и се чудя дали не е възможно и от него да е.Та по този повод вие с какъв прах перете? Ето такива работи покрай мен. А лудата ми свекърва вместо да ни помага ни пречи страшно много,но сутринта преля чашата и си го отнесе от мъж ми,но аз още съм бясна. Представяте ли си да  ми се обади в 4ч. ноща да ни каже къв сън е сънувала,направо щях да я #2gunfire. Айде наоплаках ви се.Лек ден на всички Two Hearts.

# 725
  • Мнения: 3 641
Еди, колко хубаво Пресиян си има млечна сестричка  Heart Eyes
ОнлиУан, защо не свъннеш на педиатърката? Rolling Eyes
Адри, браво на Вики.  HugАз сега правя сок от праз, че Габи е цял ден неспокойна .Реве от сутринта.Сега едва мя приспах със сеоара. Ще се дава па к,дано минат тоази път завинаги устите колики.
Мама Тони, аз пера с течен бебешки Персил. Доволна съм Peace

# 726
  • Мнения: 20
Честито на празнуващитеее!!!   bouquet

Изпратих баткото навън с баща си, а ние с малката на топличко. Нещо ми е криво и затова не пиша.

Аз пера с течния  на Сано сенситив.

# 727
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз пера със Сано, но на прах, че течен не намирам в Русе.

Жени, в неделя никой, от заклелите се в Хипократова клетва, не вдига телефона си!

# 728
  • Мнения: X
Здравейте!
Нас ни вали голям сняг, като в приказка е- никакъв вятър само сняг се сипе плавно-плавно...като в детската песничка Simple Smile
Ако знаеш как ти завиждам  Hug Heart Eyes Hug При нас от три дни не е спрял да вали един гаден дъжд и ми е едно криво и мрачно също като времето. Честита ви втора месечинка Hug
Честит рожден ден Дани! Да си жива и здрава, много щастлива, много обичана и винаги усмихната Hug  bouquet

Честит имен ден на Оги на Атадарче и на Пламито. Да са им живи издрави имената и с гордост и радост да си ги носят.

Честито и на всички празнуващи и които имат някакъв повод.

megs,  Hug Hug

Аз току-що приспах малката буболечка. Вече започнах да разбирам кога й е момента на заспиване и я слагам веднага в кошарата, давам й бибата и за 5 секунди е заспала. След около 10мин. е изплюла бибата и аз само я издърпвам да не й пречи. Изпусна ли обаче този момент се започва едно шаване в леглото, реване, мрънкане и т.н.

Вчера ходих на коледно парти с колегите, обаче малката маймунка реши, че ще бойкотира това мое начинание и преди да тръгна не пожела изобщо да яде. Изцедих малко кърма и я оставих с баба си да се гледат, обаче се наложи след два часа да се прибера, тъй като явно й домъчняло за мене Mr. Green Та се разминах с намеренията си да потанцувам малко.

В тази връзка искам да ви питам вреди ли спорта на кърменето, и по специално танците /два часа седмично/ тъй като имам намерение да започна отново да ги посещавам.

П.П. Аз не си виждам линийката, а и на половината от вас. На повечето ги виждам, но на друга част-не. newsm78

# 729
  • Мнения: 1 668
Xриска , най-много да ти се засили кърмата.... Няма нищо вредно в танците
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
Дани, честит рожден ден!
Еди,  Hug. Радвам се, че помогнах.
OnlyOne , и аз съм чела, че е признак на обезводняване. За всеки случай потърси лекарско мнение или следи начесто дали ще се повтори. Има едни прахчета - Хидрацин алфа. Те са специални соли за оводняване, но по-добре преди това консултирай с лекар. Пробвай в спешното дали ще ти вдигнат.
И аз пера със сано на прах
Аз вчера не издържах и си поръчах суши, а днес сутринта посетих пикадили за свежа рибка и направих за целия китайски наро и от 2 часа яко набивам суши. Незнам дали е от странния вкус на риба, ама ева прави ужасно смешни физиономии днес като суче. Ама това е положението. Като пристрастена съм - 9 месеца устисках, ама сег се предадах ...
Иначе ние сме отново със някаква гадост в носа. В петък ни се размина даването да секрет от носа, че не успяхме да стигнем до педи, ама почнахме лечение, че в сряда трябва да бием ваксината.

# 730
  • Мнения: X
Момичета с тоя праз ме убихте направо.Говорих с една моя позната(защото и аз исках да дам на бебка),изкара ме луда.Попита как так а ще давам праз на бебенца.Това каза е недопустимо и че може да му докарам някъв проблем. Peace
Така че бях се изкушила,но няма да дам.Другото и наи ефикасно е анасоновата водичка,това смятам да давам. Naughty
Консултирах се с гастроентеролог. Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 1 573
Анхелика, аз дадох праз, но на никого не бих препоръчала да дава. Наистина е доста радикална мярка според мен и абсолютен експеримент. Аз поне се успокоявам, че дадох дамо 4-5 капки общо разредени с малко преварена водичка (вода вместо кърма защото ми е много трудно да се цедя на ръка, а с помпата за няколко капки не ми се занимаваше  Embarassed ) в рамките на 4 дни. Нямам намерение да давам повече и ако пак се появят колики не бих повторила този експеримент.

Герчо, хубаво ме подсещаш за сушито. По време на бремеността бях пощуряла и постоянно си правех суши, но не смеех със сурова и ползвах пушена риба и хайвер. Пак става много добре. Още имам един пакет нори в шкафа и май ще го оползотворя тези дни  Grinning

# 732
  • Мнения: 1 341
Dani, честит рожден ден! Желая ти всичко най-хубаво!  bouquet Hug

Абе не знам с този праз вече банални станахме. Едни са на едно мнение и не дават, други на друго- и дават от него. Всеки сам преценява как да постъпи.
Анхелика, радвам се, че си се консултирала със специалист преди да дадеш каквото и да било. Peace

Кристиан от доста време няма колики, спрях и инфакол-а. Но започна да ака по веднъж на ден и доста по-гъсто от нормалното. Забелязах, че се чувства дискомфорно, но не давах нищо преди да се върнат пак коликите, което стана преди 2 дена. Не бяха толков страшни като в началото, но ги имаше. Започнах пак с инфакола, а малкото ми шушулче започна да ака нормално по 3-4 пъти на ден и видимо не го боли нищо. Simple Smile Не давам преди всяко хранене, а само сутрин, обед и вечер.

Криско също от 4-5 дена страшно много му се изсуши кожичката, стана на лишеи. По раменцата и по ръчичките, а от днес и по коленцата гледам е започнала да се изсушава. Ема ми направи този номер на годинка и малко, от праха за пране уж. Започнах да плакна дрехите по 2 пъти и да използвам А-Дерма, с Крис я използвам от самото начало, но явно праха не му понася. Сених го скоро с този който Деси използва/забравих му името, а изхвърлих опаковката... Embarassed Така де, спрях го, сега съм взела друг- Chat се казва, дано от него и по-обилното мазане на кожичка се оправи, ако не ще го водя на кожен.

# 733
  • Мнения: X
Ми аз като говорих с моита лекарка и тя вика,изпитано средство е анасоновата водичка.И много ще помогне. Peace
А пък не пречи и аз да го пия.Нали съм с колит. GrinningЕдна лъжичка на бебка,една лъжичка на мама. hahaha
Онли,обади се на педиатъра на бебчо,ако не си го направила вече де. Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 16:03 от Анонимен

# 734
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Момичета ,разплакахте ме Hug Heart Eyes,много ви благодаря за хубавите пожелания,да ви се върнат стократно!!!
Мама Тони,не съм чувала добри отзиви за Тео бебе,аз пера със  Surcare/течен/ и Сано на прах и определено съм много доволна .
Исках още да пиша,ама малката мишка ревна.Лека и спокойна вечер Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт