В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27

  • 35 343
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
А ДОБРА ВЕЧЕР И ОТ МЕН В ТАЗИ СНЕЖНА,УЮТНА ТЕМА.

НАЛЕГНАХА МЕ КОЛЕДНИ МЕЧТИ С ТОЗ СНЯГ.НИЩО,ЧЕ ОЩЕ НЕ Е СЪВСЕМ СНЯГ Laughing

АМА КАКЪВ СЦЕНАРИЙ СИ ИМАМЕ.ЩЕ УБИЕМЕ РИБАТА Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ПРОДЪЛЖЕНИЕТО

# 16
  • София
  • Мнения: 7 876
Цитат
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници

                                                                                                                                                                         smile3532 smile3532 smile3532                   

Щом и зелника намесихме значи ще стане работата !  smile3521
На кое му се викаше ашуре, че ми изскочи от акъла.

# 17
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
любимото ми , едно такова кремче от жито : http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.549.html

# 18
  • Мнения: 418
Dedko , Анжито е турнала link  , HO 3а сега го оставям ashure-To в заглавието ; а към края на януари ще напиша и историята на/за ашурето ...любим, любим десерт  Whistling  chef ... Мистик да се изкаже за миналогодишния първи (HO ycneшeH!) опит за ашуре-производство  а ла BZ ... щото с.м скромна,  та да не са хваля  Crazy Laughing






А за зелника .... еeee, аз вече си познавам стоката, т.е. фOрOмO  Joy Mr. Green, и усещам кога, какво и защо ... Я-aaaa като идвате насам, ако може да турнето и нЕколко зелника до зелките  Whistling Crazy... така де, ако и така и така ще се мъкнат дисаги  Whistling Joy

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 19:13 от bz

# 19
  • София
  • Мнения: 7 876
Ааааа сетих се. Те май и арменците и французите имат такива десерти.

# 20
  • Мнения: 418
Даaaa, ашурето е много известно .. правят го в рaзлични краuщa на света   chef  от хора с различна религия/традиция/kултура ... ама стой с'я де  Mr. Green ... то си има и ден/месец на ашурето в TR ... Тогава ще дам подробности  Wink Peace

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 19:22 от bz

# 21
  • София
  • Мнения: 7 876
Даaaa, ашурето е много известно .. правят го в рaзлични краuщ на света , от хора с различна религия/традиция/kултура ... ама стой с'я де  Mr. Green ... то си има и ден/месец на ашурето в TR ... Тогава ще дам подробности  Wink Peace


Ще стоя аз къде да ходя. То аз зеле през моста на Станбул пренесох, баклава ядох по специален начин, що пък и за едно ашуре да не почакам.  Laughing

# 22
  • Мнения: 418
Я докато чакаш януари(а то я къде е ... както сам каза все празници до тогава ... Игнaжден иде, Коледа, Нова Година, Иванов ден, Васильов ... докато се усетим и Ашурев ден е тук) гаврътни един домашен точен зелник , па тУрни тука една снимка,може и 2, да се жалваме как и такова чудо искаме  Crazy Laughing ( a3 вече си казах , че искам , де ... мен не ме е срам oT Bac Mr. Green ... a аз обещаBaM разходки, късър, ашуре в замяна .. Да се знае предварително, кой какво как ... нали така. Чисти сметки с две думи  hahaha Joy Mr. Green)

# 23
  • Варна
  • Мнения: 924
Анжи, както сте екипирани,готови сте за северния полюс ! Студено ли е ? Аз пък си мислех , че при вас не падат много
температурите ...

А относно виното и постите - по време на Коледните пости виното не само е разрешено , ами е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !
Моля ви се ! Питайте кака си ! ... Аз съм се подготвила теоретично , чела съм специална литература по въпроса  bowuu ...

Дядо хаджия,метни рецептата за погачата с извара ! Нахъсала съм се за коледните празници да се прая на
образцова домакиня , та правя проекто- менюта ... Да видим ко шъ скУпосъм  Mr. Green ...

bz , на теб майтап ти се струва , обаче тука положението е , както казва Делтичка - "мамата си джейс" ...
Тъй че , приготви снегоходките , че нищо чудно утре и вие да бъдете сюрпризирани с първи сняг ...
Вчера тук беше един  типично есенен ден , а тази сутрин ... voila !  

Щом ти харесват тези емотикони - ето още :     Grinning
http://smiles.33b.ru/
http://www.doodoo.ru/smiles/index.html


Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 19:35 от Lora-Di

# 24
  • Мнения: 418
Lora'cim - А бе аз ви вярвам (къде ша ида  Mr. Green), ама не мислех ,че ше навали толкоз много ... то леда е по-проблемен . Аз затова не обичам снега, з/о винаги се оказвам на задите си части  Whistling Confused . Моля се наистина , ако ще идват снежинките къмто нази, да е след др. петък ... пък после каквото ще да става ... Mr. Green



Благодарско и за тези емотикончета ... страшни са  Hug Crazy Wink (глей ко стана в послеDните постове --> слагам по 10 картинки ... кефя се като малко дете Party Crazy ... k'Bo му трЕбе на човек .... весели емотикони, зеле или зелник, чай/kahve и раздумка ... ех, пей сърце  Mr. Green Laughing)


Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 21:33 от bz

# 25
  • София
  • Мнения: 7 876
Я докато чакаш януари(а то я къде е ... както сам каза все празници до тогава ... Игнaжден иде, Коледа, Нова Година, Иванов ден, Васильов ... докато се усетим и Ашурев ден е тук) гаврътни един домашен точен зелник , па тУрни тука една снимка,може и 2, да се жалваме как и такова чудо искаме  ...

Остава само да уточним какво разбираме под зелник, защото в оригиналното му тълкуване бабите понякога разбират баница със зеленина (спанак, лапад, коприва и т.н.), а иначе някъде е прието и като баница със зеле. Иначе трябва да проверя нашето зеле до каква готовност е и моа врътна една по голямшка.

# 26
  • Мнения: 418
Ами по наший край, или поне това, к/о баба ми ми прави, е c праз(макар 4e по принцип хич не обuчам/'anBaM праз  Whistling ) - слага се в средата и около него се върти и усуква баницата, така де корите, поръсени с малко сирене и c MHOгo, горещо , домашно мАсло); ама аз съм навита на всякакъв вариант ... Oбичам да пробвам, експериментирам и дегустирам , тъй че каквото и да предложите , ще се яде  bowuu Whistling Crazy



** редактирам : малка поправка --> деняT на ашурето е в края на Декември таз година (okolo 26-27)... значи, хептен си няма време за точене на зелникO  Mr. Green

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 20:18 от bz

# 27
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Здрасти ,народе HugАбе то и тука хавата мирише на сняг cold cold cold,пътя Шумен=Бургаз =силен снеговалеж,във Варна бури #Crazy #Crazy
За зелник аз приемам пряко думата ,имахме съседка =арнаути=албанци,те приготвят баница с кисело зеле ,обаче това е нещо уникално вкусно.Ако се увлечеш току си нагънал цялата тава Mr. Green Heart Eyes.
А за ашурето не бързайте StopТо си е табиетлия работа,както казваше баба ми ,Можеш и везир да станеш ,а може и за резиллл #Crazy #CrazyИма си тънкости при приготвянето.Предлагам да си заформим уорк=шоп'нг=тъй ли се казваше newsm78=показно за правене на ашуре =ако има желаещи.Ще препаша престилка заедно с кака БЗ Mr. Green Heart EyesЕ и мойто ашуре се ядва=умря циганката Mr. Green Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 7 876
...
А за ашурето не бързайте StopТо си е табиетлия работа,както казваше баба ми ,Можеш и везир да станеш ,а може и за резиллл #Crazy #CrazyИма си тънкости при приготвянето.Предлагам да си заформим уорк=шоп'нг=тъй ли се казваше newsm78=показно за правене на ашуре =ако има желаещи.Ще препаша престилка заедно с кака БЗ Mr. Green Heart EyesЕ и мойто ашуре се ядва=умря циганката Mr. Green Mr. Green

Хаскев ние разбира се не подценяваме нищо при приготвянето на някое ястие. Както се видя цял ритуал изпълнихме за да стане баклавата хубава, та няма никакъв проблем и за ашурето да спретнем един.  Laughing

# 29
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Тъй ,тъй Дедко.За да стане една гозба вкусна трябва да и се бае ,да и се говори,да се облече с любов.Тогава и обикновеното ядене се превръща в шедьовър

Общи условия

Активация на акаунт