Брюксел - Брюж - Гент

  • 36 182
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 914
О, да , страшно много ми харесва! Всъщност този град ми хареса най-много от всички, които посетихме. След малко ще кача снимки и от там.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 603
За мен от цялата Белгия, дето съм била, това е най-якия град. Моите снимки за жалост са на хартия само. Бих ти препоръчала да гледаш това - Оригинално заглавие: In Bruges
Език: английски
Превод: с български субтитри, с английски субтитри
Жанр: драма, комедия
Великобритания, 2008, 107'
Режисьор и сценарист: Мартин Макдона
С: Колин Фарел, Брендън Глийсън, Рейф Файнс, Клеманс Поези, Жереми Рение
Отлична крими комедия с неочаквани обрати, малко любов, едно джудже и много ирландски лафове на фона на готически катедрали.
Филмът е сниман в Брюж, сюжета е откачен, но като си ходила, някак съпреживяваш.

# 77
  • Мнения: 914
Ти откъде мислиш, че ми е дошла идеята да посетя този град  Laughing ? Естествено, че от филма, гледах го още миналата година, още един път малко преди да тръгнем и сега задължително пак ще го гледам!

# 78
  • Мнения: 914

В Брюж пристигнахме към 6 часа вечерта, беше започнало да вали. Имахме малко перипетии с откриването на апартамента, който бяхме наели, но се справихме в крайна сметка. Естествено излезнахме да разгледаме центъра, направо наистина се чувствах все едно съм се върнала няколко века назад. Между другото ми направи впечатление, че има доста заведения, в които се пуши..Не и в ресторантите разбира се. За цените – бях се настроила, че ще е скъпо, но всъщност има доста места. на които да хапнеш на нормални пари. Последната вечер ядохме в заведение точно на площада  срещу кулата и естествено не беше никак евтино. За две основни яденета и бутилка вино – 60 евро, но гледката си заслужаваше. Между другото доста заведения предлагат менюта от 15-20 евро, включващи три яденета, което мисля, че не е чак толкова скъпо.
На другия ден разгледахме Брюж по-обстойно. Качихме се на кулата Белфорт – 8 евро е билета, който не обича да катери много стълби, може спокойно да пропусне това мероприятие. Гледката е хубава иначе, но по стълбите наистина е много тясно.
Времето се мени поне 10 пъти,  ту ни валя , ту грееше слънце, да не забравяме и вятъра естествено. . Издебнахме момент, когато не валеше и се качихме да се возим на лодка по каналите. Наистина страхотно изживяване, само срещу 8 евро за половин час.  По време на разходката ни обясняваха кое какво е  първо на фламандски, след това слава богу на английски! Ходихме и до парка Миноутър, където са лебедите. След това се разхождахме из града и се наслаждавахме на атмосферата, влизахме в десетки магазини за шоколадови бонбони, ядохме гофрети, а да не казвам колко пъти пихме бира  Simple Smile. Направо беше страхотно, вече имам още един любим град  Heart Eyes! Може би Брюж е по-подходящо да се посети през пролетта или лятото, но да ви кажа и през зимата града си има своя чар. Както казах  според мен на Белгия и отива дори мъглата.

 снимки от Брюж

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 603
Супер, много яко. Значи няма промени от 2002, когато бях там. В моя случай беше през юли. Освен бонбони, ядохме следолед, на големия площад, дето е в по-новата част. Тази година ми се отваря възможност за там по същото време, така че може да направя като теб в наопаки вариант - Брюж, филм, Брюж.  Wink

# 80
  • Мнения: 914
Супер, много яко. Значи няма промени от 2002, когато бях там. В моя случай беше през юли. Освен бонбони, ядохме следолед, на големия площад, дето е в по-новата част. Тази година ми се отваря възможност за там по същото време, така че може да направя като теб в наопаки вариант - Брюж, филм, Брюж.  Wink
Завиждам ти, още не са минали и два дни откакто се върнахме , а пак ми се ходи, дори пак да е студено!
Между другото незнам откъде е този мит, че в Белгия са най-вкусните пържени картофи  newsm78! Ядох няколко пъти пържени картофи, ами според мен навсякъде си бяха обикновени бланширани картофи! Иначе останалите неща - бирата, шоколада и гофретите са наистина върховни  Heart Eyes!

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 603
Абе да ти кажа, в зора си да ги опитам възможно най-много видове бира тогава, ми докара такава камбанария в главата, че посещението в катедралата на следващата сутрин беше излишно за мен. Основно пиехме червен Маес и една готина мътилка, като успяхме даже на няколко места да си изкрънчим за спомен чашите, в които ни ги бяха сервирали. От картофите въобще нямам спомен. Но бонбоните....
Моята обиколка беше по-скромна - Турут - там спахме, Остенде, Де Пан/или както там го наричат/, Брюж/Брюге, както знаеш/ и още две места, на които вече не помня имената. До Брюксер и Антврес не стигнахме, но този път може и да стане  Praynig
Знаеш ли, запали ме на темата, ще взема да потърся от аверите снимки на диск  newsm78

# 82
  • Мнения: 10 630
zozinia,
ще се ходи пак лятно време, нали Wink! Как бяха цените на хотелите? Може и на лични.
Ако сте теглили Брюж от Замунда, пуснете малко сийд, че вече 2 седмици не мога да го дръпна. Hug
Toку-що го изтеглих Simple Smile.
 

Последна редакция: пн, 01 мар 2010, 22:10 от zigizagi

# 83
  • Мнения: 914
zigizagi  , ще се ходи и в по-хубаво време със сигурност! А за цените на хотелите много варират, значи за три нощувки можеш да намериш и за 150 евро, а може и за 600. Лично аз много харесвам  този хотел. От сайта му може да се резервира за 106 евро на вечер със закуска, намира се на центъра точно до площад Burg. Ние щяхме да спим в него, но в последния момент се отказахме и решихме да резервираме апартамент!
 

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 00:35 от zozinia

# 84
  • Мнения: 914
А от Гент имах много големи очаквания, но за съжаление е все още в ремонт както беше писала zigizagi. Абсолютно целия център е разкопан, ама просто няма неразкопана улица! Направо беше нереално - тези стари катедрали и между тях щъкат работници и багери! Това малко ми развали усещането от града, ако не беше този ремонт щеше страшно много да ми хареса. В Гент ходихме и в замъка Gravensteen, входа беше 8 евро (май всичко в Белгия струва 8 евро), естествено пихме бира в едно много приятно заведение. Изобщо повечето заведения в Белгия са ми много уютни, независимо дали са ресторанти или пъбове.
снимки от Гент
Последния ден заминахме за Брюксел, разучих разписанието на шатълите за следващия ден - тръгват на всеки половин час. Брюксел беше града от който очаквах най-малко и честно казано ако полета ни беше някъде следобяд, сигурно изобщо нямаше да го разглеждаме.
Понеже пристигнахме на обяд, решихме, че ще се ограничим само с разглеждането на центъра, без да ходим до Атомиума. Центъра му е много компактен и се разглежда лесно, особено ако имаш набелязано какво искаш да видиш. Може да се ориентира човек дори и без карта - навсякъде има сложени табели, които те упътват коя забележителност накъде е. Най-много естествено ми хареса Grand place. Точно от Grand place започва една мрежа от улички, които са само с ресторанти, които не са никак скъпи. Имат менюта за 12-18 евро, включващи предястие, основно и десерт, при това менютата не важаха само за обяд. Ние вечеряхме в едно от тези заведения и храната беше хубава, а порциите съвсем нормални, цените на напитките също не са много високи. И все пак още не мога да разбера каква е логиката една порция миди отделно да струва 18 евро, а ако си я поръчаш в меню с предястие и десерт, всичко това да ти струва 12 евро например  newsm78. Улицата на която се намират тези заведения, ако някой се интересува се казва Rue des Boucheres или казват още Ilot Sаcre на този район.  

снимки от Брюксел

# 85
  • Мнения: 1 464
След като четох тук колко ви е харесал Брюж,вчера реших да си направим една разходка до там.Обаче останах много разочарована.Може би заради разказите ви очаквах твърде много,а видях един площад(този в Брюксел е къде къде по-красив),един парк и една кула в ремонт.Всичко това го обиколихме точно за 2 часа и обратно към вкъщи.

# 86
  • Мнения: 10 630
Всеки си има вкус, зависи с какви очаквания си тръгнала и т.н. Има много хора, които не харесват Брюксел, чела съм описания,че бил най-тъпата столица в Европа и т.н.
Имам позната, която казва същото за Рим. Grinning
Ти кои други градове посети (освен Брюксел и Брюж)?

# 87
  • Мнения: 1 464
Ами аз живея в Брюксел и точно от това ме хвана срам-викам си хората от къде идват за Брюж,аз съм на 1 час път от него и не съм ходила.Та затова споделих мнение,иначе несъмнено всеки си има вкус.За мен Брюксел си остава най-красивия белгийски град.

# 88
  • Мнения: 2 849
Ирина, ти си като дъщеря ми  Laughing Тя не харесва Брюж, с изключение на търговската улица с магазините, там е неудържима и неуморима  Wink и много харесва Брюксел. В Брюксел сме я водили винаги само по хубави места и квартали  Wink. Също така много харесва Гент, вкл. и за живеене.

Може би трябва да повториш Брюж в по-топло време  Simple Smile Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 1 464
zon,точно заради тази тема,следващата спирка ми е Гент.После ще разкажа впечатления и от там.А за по-топлото време ще пробвам,само защото не се качихме на лодка вчера.Беше много хубаво слънце,обаче тоя вятър  cold

Общи условия

Активация на акаунт