АВГУСТ месец е прекрасен и ще чуя гласец ясен!

  • 19 552
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 835
misleto, честито сърчице! И стига си чела лоши неща, аз като видя такива теми ги избягвам, че предния път имам чувството, че точно така предизвиках съдбата.
Моли, не мисля, че е чак толкова фатално, нали си го спряла преди закъснение, доколкото съм чела не би трябвало да се отрази. Слушай лекарите, те все пак най-добре знаят.

# 61
  • Мнения: 101
И АЗ ТАКА се настроих да вярвам на моята лекарка,но тези които пишат статиите нали и те уж са лекари....Абе започнеш ли да се замисляш за всяко нещо което си правил преди и след това влизаш във филма и става лошо..Аз затова съм готова да правя всички изследвания ,които са по желание

# 62
  • Мнения: 32
Привет и от мен.  Simple Smile И ние днес ходихме за сърчице, не го чухме но го видяхме как тупти.  newsm44. Взеха ми и първите кръвни изследвания. И регуляранта цитонамазка и микробиология. Трябвало по 1 през бременността. Изследванията слава богу са перфектни. Според моя лекар на този етап всичко си е в границите. Засега си оствам с термин 14.08. Иначе като цяло гаденето си продължава, мъчи ме и няма спасение, нито бисквити нито солети, нищо. Мисля, че е от витамините, които ми предписа. Казах днес на докторката и тя каза спри ги засега. Леко съм и изнервена и крещя по милото, ама той душата търпи.  Heart Eyes. Това е засега. Прегръщам Ви всички и се пазете много  love001.

# 63
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 400
За какво са биохимичния скрининг и фетална морфология?
Как се правят?
Дайте повече инфо, особено мами раждали скоро.

# 64
  • Мнения: 13
Здравейте на всички ви. Първо честито на всички чули и видели сърчица.  Simple Smile На мен тази седмица нещо не ми е по реда си. На работа нещо много се ядосвам, има притеснения, ама така е като си оставям нещата за последния момент. Малкия ми племенник (3г.) взе че се разболя от шарка. Шашнах се много, защото бях с него. Взех да си търся детския картон и там пише че съм я карала, до иизвестна степен се успокоих. Днес говорих и с личната, каза че нямало проблем в такъв случай. И така взе, че ми улекна. Сега точно пък като се прибрах и гледам милото тръшнал се на леглото с температура. Вече се чудя къде да се навра. Ама айде стига съм ви занимавала с моите работи. При доки трябва да ходя на 7 и чакам с нетърпение (дано каже много неща  Simple Smile и все хубави да са). Лека вечер от мен.  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 498
Здравейте!
На всички чули сърчица честито.
Боихимичен скрийнинг няма да правя.
Фетална морфология задължително, само да стигнем до там, проблема е че в Бургас, не знам къде има свестен специалист, чух че има един приходящ, ще разпитам.

# 66
  • Мнения: 109
Запис и от мен.
Днес и при нас има добри резултати. Ембрионче в 7-8 г.с. нормална сърдечна дейност и термин 12.08.
Аз ще правя обаче биохимичния скрининг и при лоши резултати фетална морфология.
Аз също се притеснявам ако около мен някой се разболее от шарка, защото аз не съм я карала. Малкия ходи на градина и не се знае какво може милия да лепне от там.
Аз все още не съм казала в работата че съм бременна и доста ме смущава как ще приемат новината, защото съм по заместване. Нямам постоянно място от където спокойно да излезна в болничен и после майчинство.
И от мен поздрав към тупкащите сърчица и техните мами!  newsm51

# 67
  • Мнения: 271
Честито на всичките чули сърчица!!!!  Kissing Heart newsm51  Kissing Heart Дано останем в пълен състав до края newsm17


ИМА ЛИ МАЙЧЕТА ОТ ВАРНА??? Ориентирали ли сте се кой да ви води ЖК?
Тъй като моята лекарка е от Майчин дом,но не работи по здравна каса,се чудя за д-р Георгиев, също от Майчин дом newsm78 Имате ли отзиви за него?Трябва да съм решила до около 18-20-ти януари Rolling Eyes

Здравей, аз съм от Варна също.  Нямам отзиви за д-р Георгиев от Майчин дом, май само съм го виждала няколко пъти. Той работи ли със здравната каса? Аз също си мислех да избера някой лекар от М.Д., че живея наблизо и ми е удобно, ама като не ги знам кой кой е. Знам само д-р Халачева, Юдова и Атанасова, ама те са от ин витро екипа и мисля че не водят ж.к.  Thinking  А знаете ли кога е най-удачно да се запишем за ж.к., в коя седмица? Кога се пускат кръвните изследвания?

Честито на всички нови бъдещи мамчета и на всички видяли/чули сърчице. Честито   bouquet

# 68
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен отново! Моята док каза, че за ЖК към 11-12 седмица и тогава ще ми пуска изследвания! А за М.Д. имам и добри, и лоши отзиви! Аз ще се запиша при док. Желязкова от клиниката на док.Цветкова - обяснява много подробно, а и съм си свикнала при нея!

# 69
  • Мнения: 76
В четвъртък съм при д-р Георгиева от окръжна. Препоръчаха ми я.  За ФМ задължително при д-р Балев. Там записването беше по- сложно, но ще видим като му  дойде времето. А за раждане със сигурност при д-р Георгиев в АГ.

# 70
  • Мнения: 151
Да се запиша и аз в новата темичка.

Първо да ви честитя новата година и да ви пожелая всички да се радвате на здрави и хубави бебета през август!!!

Честито на всички видели и чули  Two Hearts
И аз съм в размисъл за избор на лекар, който да ми води ЖК. Имам още време да си избера. Гади ми се почти непрекъснато, но се надявам до седмица-две да изчезне.
БХС няма да правя, защото при многоплодна бременност резултата не е достоверен. Ще наблегна на феталните морфологии и на прегледите при досегашния ми гинеколог, който доста стриктно ме следеше и през предната бременност.

Лека вечер на всички!!!

# 71
  • Мнения: 20
За какво са биохимичния скрининг и фетална морфология?
Как се правят?
Дайте повече инфо, особено мами раждали скоро.

Тези процедури не са болезнени. биохимичен скрининг е взимане на кръв и се изследва евентуалния процент за синдром на Даун. Ако излезе по- висок процен (не поня колко) ти се предлага изследване за амниоцентеза ( това е взимане на околоплодни води- болезнено). А фетална Морфология е един нормален преглед на ехограф, на който доктора обстойно оглежда всяка костица, крайник, орган на бебето, дали се развива нормално. Това е в общи линии.  Hug  Hug  Hug В тази връзка аз ще отида на Фетална Морфология в София при д-р Марков. Препоръчвам го с две ръце, занимава се основно с този вид прегледи.

# 72
  • Мнения: 10
Ами четох,че е добре да се направят 3 изслевания фетална морфология през бременността. В този сайт четох ,а и на други места.http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100 Сиси,сега като разгледах сайта и вероятно ти си ходила  в този мед.център.
Нещо не ми се ще чак до София да ходя,по-сколонна съм да отида до Пловдив,четох,че там също има няколко добри специалисти,които правят това изследване.Има време до тогава ще решим,а за биохимичния скрийнинг съм по-скоро против да го правя,защото дава ориентировъчен резултат и самия стрес при съмнения би ми навредил доста.Така си мисля.

# 73
  • Мнения: 20
Лунен сън, точно за този медицински център става въпрос. Силно казано е медицински център понеже представлява чакалня, кабинет на доктора и кабинет на секретарката му- всичко това е в апартамент на първия етаж. Доктора е много внимателен,млад и обеснява разбираемо, показва, снима, както и прави запис на диск. Аз ходих при него 2 пъти, не помня обаче в кои седмици  newsm78 Но първия път ми каза, че е рано и макар точката да беше станала малко човече доктора ми препоръча да ида в 7-ми месец. Аз малко закъснях и ми каза, че е трябвало по- рано  Joy Е, не можах да му угодя.  Joy Както и да е, всичко си  беше наред.  Praynig Но и той ми беше казал, че щом няма причини за притеснения от прегледа няма нужда да се ходи повторно. Мен всъщност ме извика втори път, защото устичката на бебо не беше оформена, а искаше да погледне за образуване на заешка уста. всеки път попълва една таблица с органите, които е проверил, а тези които не успява да види или са недоразвити препоръчва втора визитация. Ами това е в общи линии.

# 74
  • Мнения: 10
Мерси за полезното инфо!

Общи условия

Активация на акаунт