Отговори
# 705
  • Мнения: 88
мноооооооого сладко джудженце! Simple Smile заглавието  е супер забавно,браво,Бръмби  bouquet

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Бръмби и мен ме кефи заглавието,също и сладкото коледно бебче,което е най-отпред !  smile3525
Кате,аз съм съгласна утре в 11 и 30 ,другите бургаски момичета да кажат за утре ,че да се знае...  Peace

# 707
  • Мнения: 219
Бръмби, супер е всичко Peace
Пухче, какъв спирт ти каза? Той не изсушава ли повече кожата?  newsm78 След спирта с какво ще се мажеш?

# 708
  • Мнения: 40
Моята лична лекарка е педиатър и днес говорих с нея. Каза след като ни изпишат да се обадя, тя ще дойде на домашно посещение, което е платено- 30 лв за прегледа и 1 лв. за папка и картон май... newsm78 Оттам-нататък, след като излезе актът за раждане на бебка и ЕГН-то, прегледите не се плащат.

# 709
  • Мнения: 7
Исках да вкарам някакви по-шантави шрифтове, ама не става. Sad

# 710
  • София
  • Мнения: 6 011
Пухич, навлизам в задочен спор с твоя личен, ама педиатър да дойде вкъщи си е много важно. Не просто за да го прегледа, което е редно, щом ще го поема за пациент новия човек, но и да даде насоки на майката.
На нас тези посещения ни бяха безценни, иначе още щях да завивам сина ми с вълено одеало, сгънато на 4 при температура 25 градуса.  Crazy
Дават съвети за кърменето, за коликите, за обличането, за водата за къпане, за мястото за спане, за завивките, за дрешките, за почистването на очите, нослето, обработката на пъпа, за излизането, за мазането след баня, за наддаването, за температурата на стаята и спалнята и т.н.
Ясно е, че всичко го има по форумите, но все пак...
Аз вече се уговорих с педиатърката ни, дума да не става да не прегледа бебока след раждането - тя слуша гърдичките, гледа в устата за дефекти /къси юздички например/, преценява цялостното му физически състояние /обръща го по корем и го подбутва да пълзи  Laughing/.

# 711
  • Мнения: 526
Виждам, че има и други като мен - неспящи Simple Smile!

Докторката каза, че бебко се обърнас вече с главичката надолу и много се зарадвах. Много ме беше шубе от секциото, ама то и от нормалното раждане ме е страх, но докторката каза, че второто раждане протича по-бързо от първото. Има ли някои с такъв опит да сподели?

Целувки на всички!

# 712
  • York
  • Мнения: 826
Кви са пак тия еднократни чаршафи (подложки)?   newsm78

# 713
  • Мнения: 112
Много е сладка страничката, браво Бръмби   bouquet
Даже си имаме и вестителски номер - на кого е? Ние преди доста теми май бяхме определили вестителки, ама така и не съм запомнила кои бяха  Blush

Аз сега се сещам, че преди няколко дена сънувах, че съм родила, обаче детето ми е голямо и подозрително много прилича на племенника ми, който е на 12г. Майка ми не знам защо се е грижила за него, докато стане такъв голям и аз тръгвам нещо да му мисля за ядене, а той ми обяснява в какви количества да съм му забъркала адаптирано мляко  #Crazy

# 714
  • Мнения: 88
и мен ме е шубе от секциото,и от нормалното също,не знам бебо вече накъде е,струва ми се че не е главично,ама вече се примирих,както ще да е,нали е влязло там,трябва и да излезе Grinning

# 715
  • Мнения: 40
Кви са пак тия еднократни чаршафи (подложки)?   newsm78

Има ги по аптеките, миличка. Аз моите ги взех от магазин "Бебчо".

# 716
  • София
  • Мнения: 6 011
Бръмби, и мен ме кефи новата тема. Не мога да повярвам, ама май наистина наближава, леле, колко бързо мина този път!  Crazy

# 717
  • Мнения: 72
Мемо,честито,дълъг и щастлив семеен живот!
Ника мерси за инфото,ще ги потърся тези бодита,туко що разбрах че ще раждам секцио,така каза очната лекарка,притеснявах се че няма да сме готови със прегледа преди 45 дневния болничен,но сега вече съм спокойна!Сега ще попълня анкетата докато не сме влезли в новата тема,не се карайте много на мъжовете,освен ако не си го просят Mr. Green

# 718
  • Мнения: 7
Смених и малко цветовете, доколкото можеше. Нещо не стават всички варианти на откачени цветове.
Вестителския номер е на прима картата на щерката, която е в мен. Имаше още някой желаещ, но не си спомням кой. Да каже и да го сложа отпред.

Все пак, наистина страшно много неща искат в тая болница. Що за чудо е това? Първо 10-те памперса за какво ще стигнат..? Но от там нататък като почнем, само дето и магарето не са искали да си донесете от вкъщи. Дрехи за бебето и завивки..? Нощници? Да им имам стерилността! Термометри обаче не са споменали. Сигурно ще ползвате общи? Тия хора не са с акъла си, излагат се.


Ихаааа! Какъв цвят! Twisted Evil

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Бръмби, новата тема е супер!   bouquet
Заглавието е много готино, ама не е ли малко рано, а?  Laughing

Мемо,   bouquet  Много да се обичате и уважате, взаимно да се радвате и изненадвате дълги години!

Аз днес по обед излязох малко, уж за портокали и ябълки, а се върнах и с други неща  Laughing
Иначе, времето е хубаво, не е студено, само дето има заледени участъци и човек трябва да си гледа в краката и да внимава къде стъпва.



За бургаската среща - значи... утре, в 11.30ч., на Часовника.

Общи условия

Активация на акаунт