дуфастон???

  • 9 680
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
А знаете ли колко е трудно да се улучи точния ден, когато може да се направи бебче? Някои казват да се прави по-често секс, други пък , че честото правене намалява качеството на спермата. Мнения различни. Ние като решихме да спрем предпазните мерки, миа повече от година преди да се получи нещо. След като спрях Дуфастона и стана. А да ви кажа, се отдавахме на любовни ласки един път в седмицата през почивните дни, защото през седмицата и двамата сме на работа, връщаме се уморени и т.нат. Е, оказа се, че едната неделя сме я улучили както трябва.

# 31
  • Мнения: 13
Незнам дали знаете, обаче в аптеките продават тестове за овулация!Те са за тези двойки, които да не се мъчат напразно с направата на бебенце, а направо да знаят деня, когато това е най-подходящо. Не са скъпи и струват около пет лв., като вътре има 5 бройки лентички. Вътре си има подробни указания как да се използват. Та подобно на тестовете за бременост, когато се покажат нужния брой чертички, това означа, че трябва да хванете любимия и да го прелъстите.
При мен това с тестовете не се получи. Незнам защо, но не доведе до резултат.
Според мен най-добрия начин за всички двойки е да спрат да мислят за бебе, когато се усамотят, а по-скоро да се отдадат изцяло един на друг, без да мислят ще стане ли този път, няма ли да стане. Аз така направих. След толкова много опити ми омръзна да се тормозя. То не бяха сълзи, то не беше рев. така си създадох хормоналните проблеми.
Затова спрете да се тормозите. Здрави и млади жени сте в разцвета на силите си.
За всичко си има време! newsm10

# 32
  • Мнения: 175
Бебо 82 леко бременеене и скоро едно здрави и хубаво бебче Hug

# 33
  • Мнения: 13
criska много мерси за пожеланията! И аз си го пожелавам! Joy

# 34
  • Мнения: 78
Бебо 82 браво на теб, направо ти завиждам Simple Smile Ама благородно Simple Smile И аз реших да спитам Дуфастона, май ме е прецакал този месец, нещо усещам симптони на цукъл, гърдите не ме болят... Ужас ако ми дойде пак ще рева  Cry

# 35
  • Мнения: 175
Jessika не се предавай мила, хубавите неща стават трудно. Пожелавам ти скорошни две чертички Hug

# 36
  • Мнения: 219
Момичета аз също бях на Дуфастон в продължение на 4 цикъла и в резултат на приема му цикъла ми от 28 се измести в началота на 30, а в последствие на 32 дни...когато посетих гинеколожката ми този месец, и й казах за проблема тя ми каза да продължа да го пия, но тъй като имам удължяване на мес. цикъл ме посъветва да започна да пия дуфастон по-рано с 2 дни т.е. при цикъл 28 дни го пиех от 14 ден,а при 30 дневен цикъл от 12 ден...аз се притесних, защото четох какви ли не коментари из форумите...че се пиел след уволация, че ако започне приема преди овулацията няма да успея да забременея, но тя ми каза, че говоря пълни глупости и, че Дуфастона удължавал овулацията....моля споделете и вие да сте чували подобно нещо

# 37
  • Мнения: 13
Във форумите наистина и аз четох, че трябвало след овулация да се пие. Никой лекар обаче не ми потвърди това становище. Смятам, че все пак лекарската дума тежи повече от приказките във форумите. Аз също бях с 30 дневен цикъл и започвах доколкото си спомням ги приемах заедно с витамин Е. Него почвах да  го пия от петия ден на цикъла и така в продължение на 10 дни. След което започвах дуфастона. Такъв график ми създаде лекарката. Но тя изрично ми подчерта, че дуфастона не пречи по никакъв начин на опитите за забременяване, независимо кога се пие. Така че най-добре си спазвайте графиците и не вземайте предвид казаното във форумите за дуфастона.
Успех на всички! newsm10

# 38
  • Мнения: 219
Здравейте, момичета аз продължавам да пия дуфастон...още 2 м...станаха вече 6м., но резултат няма....ходих при гинеколожката и я попитах да не не би да пия неправилно дуфастона...т.е от 12-13 ден, а не от 15 ...но тя ме увери, че дуфастона не подтиска ову...и че напротив подпомага функционирането но яйчниците и че  стимулира ову...
какво да правя не зная...а личната ми лекарка например забременя с трето си дете с дуфастон и ходи на контролен преглед при моята гинеколожка...без да мия е препоръчвала...просто случайно разбрах?!

# 39
  • София
  • Мнения: 36 174
galika
 Мери БТ и прави тестове за О.
Когато има О. - пиеш Дуфастон
Ако Дуфастона се пие 1-2 дни преди О. не е проблем, но ако се приема във ФФ може да подтисне О.
Колко дни ти е МЦ?

# 40
  • Мнения: 219
Denis, мила ако позволиш мога ли да попитам какво е ФФ?

Преди да започна да пия дуфастона цикъла ми беше 28 дни...и го пиех от 15-я ден
след като започнах цикъла ми се измести на 30-31 дни...след като споделих с гинеколожката тя ми каза да започна да го приемам на 13-ия. ooooh!

# 41
  • Мнения: 13
Това определно е преди овулацията, така че не се притеснявай

# 42
  • Мнения: 879
Аз също пих Дуфастон 3 месеца подред като моя гинеколог ме увер, че ще забременея. когато отидох при нея да и кажа, че още не съм, след прегледа тя многос е изненада и ми препоръча мъжа ми да се изследва. Той направи спермограма, която се оказа доста лоша и се оперира от варикоцеле, като доктора каза, че това е причината з алошата спермограма. Така, че и аз ти препоръчвам половинката да се изследва, ако още не сте го направили!

# 43
  • София
  • Мнения: 36 174
Denis, мила ако позволиш мога ли да попитам какво е ФФ?

Преди да започна да пия дуфастона цикъла ми беше 28 дни...и го пиех от 15-я ден
след като започнах цикъла ми се измести на 30-31 дни...след като споделих с гинеколожката тя ми каза да започна да го приемам на 13-ия. ooooh!
ФФ е Фоликулярна Фаза= фазата преди О.

За да си сигурна че не подтискаш О. с Дуфастон, направи така

дължина на МЦ - 14 = Деня на О.
Или
30-14=16
31-16=15
Дуфастона пиеш от 16 ден на М.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт