Подсъзнанието може всичко 20 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 125 319
  • 725
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • Мнения: 1 422

Благодаря и аз за молитвите. Откакто ги прочетох снощи, ми се иска да ви питам по нещо, по което си мисля. Как разбирате, дали едни отношения си струва да се "поправят" отново и отново или просто да ги пуснем на свобода и да се помолим за нови?

# 242
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
... Как разбирате, дали едни отношения си струва да се "поправят" отново и отново или просто да ги пуснем на свобода и да се помолим за нови?

Вслушвам се в интуицията си. Тя ми е най- добрият съветник и винаги ми подсказва правилно.

# 243
  • Мнения: 1 422
Вслушвам се в интуицията си. Тя ми е най- добрият съветник и винаги ми подсказва правилно.

Оооооооооооо, очаквах аз, че нещо такова ще ми кажетееееее. Ама трябва да ми стиска, за да я слушам нали....  Embarassed

# 244
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Триумфатор, не зная как е при теб, но аз, колкото пъти не съм я послушала, толкова пъти съм грешала и съм си мислела "Знаех, си, аз, че не трябваше да постъпвам така...." Затова сега просто я следвам.   Горчивият опит учи. Mr. Green

# 245
# 246
  • Мнения: 1 422
Като ме хване страх от усещането на интуицията ми, си запалвам арома-лампа с масло тамян и някакси нещата си идват на местата. Ама много разклаща вътрешните пластове. първо усещане за пълно щастие, а после емоционален катаклизъм. Така беше първият път при мен. Вторият вече бързо осъзнаване и вътрешен баланс.

# 247
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Триумфатор, относно интуицията - най- практично е да се остави човек по течението, а не да му се противопоставя. Ако редовно се вслушваш в гласа на интуицията си, умението ти да я "чуваш", ще се усъвършенства и няма да изпитваш дискомфорт при разпознаване на гласа и.

lenny_pld, за писмото  Hug

# 248
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря ти, Лени! Достатъчно ли е само четене? Embarassed

Енита, може  да бъдат и в свободен текст, важното е искреността в казването/четеното - нали знаеш да вибрираш на правилната честота Peace
Пробвай и с "Отче наш" - http://www.pravoslavieto.com/molitvoslov/molitvi/gospodnja.htm Hug

Триумфатор, поискай от Вселената идеалните за теб отношения /опиши ги и завърши с думите - "това, или нещо по-добро, получавам в подходящия за мен момент по-най-лесния за мен начин, без вреда за никого"/- ако това са тези, които са в момента, ще ги получиш, ако са нови - не бива да съжаляваш за старите - Вселената ти поднася най-доброто      bouquet
И, още нещо, Жан Спилър описваше желания , които касаят други хора, но в контекст - да се промени твоето отношение към тях:
"Искам да мога да предприема действията, които ще ме накарат да се чувствам обичана по щастлив и пълноценен начин"
"Искам пълна яснота във връзката ми с ....., което ще ме накара да предприема стъпки, водещи до голямо щастие и любов между нас"
"Искам да мога лесно да контактувам с романтичния си партньор по начин, който поддържа любовта между нас жива"

# 249
  • Мнения: 1 568
Толкова ми харесват всичките тези неща,кога обаче ги правите?
Аз не намирам веме и място да остана сама със себе си и да се съсредоточа ooooh!

# 250
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Маргало,  Hug американците казват: “Който иска – намира начин, който не иска – намира оправдание.”  Ето една хубава статия по въпроса  Wink

Целеполагане - Ана Вълева - http://www.inspirelearning.net/2009/02/celepolagane-celepostigane/

След Нова година чух много хора около мен да казват какво искат да получат, да направят или да постигнат тази година. Спомних си, че същите хора ми бяха казали, че искат разни неща миналата година, както и по-миналата, предходната - също. Този път не се впечатлих. Вместо това се зачудих: защо не ги постигат?


Ако желанията бяха риби, ние всички щяхме да седим с въдици.  
~ Дъг Хоторн





Първият етап от сбъдването на една мечта или съвсем простичка цел е желанието. Когато откриеш в себе си копнеж и жажда за нещо, нужно е веднага да го уловиш и да го запечаташ в съзнанието си и на лист в позитивна форма. Непрекъснато чувам хора, които казват какво НЕ искат: “Не искам да съм зле платен”, “Не искам да съм сама”, “Не искам да съм дебел”. Уловката е, че нашето подсъзнание приема нещата буквално и в него не съществува отрицание. И поради тази причина то веднага се хваща на работа, за да те направи зле платен, сам и дебел. Ако за вас това не е ценност, препоръчвам ви да го кажете, както го искате: добре платен (колко точно?), във връзка (каква по-конкретно?), със зашеметяваща фигура (ммм, това е лесно, нали?)
Първата стъпка е позитивно формулирано желание.


Изборите, които правим говорят много повече за същността ни, отколкото нашите способности.
~ Джоан Роулинг


Вторият етап е решение. Често хората остават на етапа на желанието и спират в очакване то да се сбъдне като в американски филм, разчитайки на закона за привличането повече отколкото на себе си. Въпреки могъществото на този закон, дори той не може да накара големите ви житейски проекти да се сбъднат без вашето участие. Думата решавам (decide) на латински е decidere и буквалният й превод означава “унищожавам всички други алтернативи“. Втората стъпка е да вземем решение да постигнем целта си или да изпълним мечтата си. Решението предполага да правим избори на базата на това желание. Нека да си представим за момент, че вие искате да имате успешен бизнес, но едновременно с това сутрин ви се иска да спите до 10ч.   Е, кое искате – успешен бизнес или да спите до 10ч.? Вероятно има начини да имате и двете, но поставени пред този избор, единственото, което може да ви накара да изберете в полза на успешния бизнес е отговора на въпроса “Защо искам това?”. Чувала съм много цели, които не са подкрепени от автентично желание и силен, неоспорим, вътрешно мотивиран отговор на въпроса “защо?”. Повечето от тях са останали непостигнати, защото притежателите им не са имали енергия да вървят към тях. Енергията идва от силата на отговора на въпроса “Защо искам това?”. Колкото повече чувство е заключено в отговора, толкова повече хъс ще имате да се събуждате и да преследвате целта си.
Втората стъпка е решение, базирано на силен, неоспорим, вътрешно мотивиран отговор на въпроса “защо искам това?”.


Вярвам, че животът постоянно проверява нашата отдаденост. Най-големите награди са запазени за онези, които проявяват безкрайна отдаденост да действат докато постигнат желаното.
~ Антъни Робинс


Третият етап е решаващ за успеха или неуспеха на вашето пътешествие към целта, защото тук се проверява нашата отдаденост. “Готов ли съм да се посветя на това мое желание?”. Възможните отговори са само Да или Не. Няма пространство за “може би”, “обаче”, “ами ако”. Както при цифровия код - нули и единици. Никакви други опции. Най-много цели загиват тук. На стените на много мои познати висят зрелищни vision boards, имат разписани подробни листове с неща, които да постигнат преди да се пенсионират… Но когато се стигне до практическото действие, казват “Да, на диета съм, но ще хапна 2 бисквитки и ще изпия 1 кола, диетична, разбира се…”, “Да искам да отслабна, но ще ида да тичам друг път…”, “Искам успешен бизнес, но снощи си легнах късно, заслужавам да спя до обяд…” Отдадеността означава да се посветиш безусловно на реализацията на своя проект или мечта. Това се изразява в готовност да правиш каквото е необходимо за постигането на целта, колкото дълго е нужно.



Един от най-фините методи за избягване на посвещаването е отлагането. Казваме си, че нямаме нужните ресурси – били те знания, време, контакти, пари… И ще се захванем с реализацията на идеите си, когато попълним липсите си. Истината е, че всяка наша мечта, цел или желание може да бъде реализирана с ресурсите, с които разполагаме сега. Достатъчно е да започнем да действаме, утилизирайки ги в максимална степен.
Третата стъпка е отдаденост на постигането на вашата мечта, вършейки каквото е нужно, когато е нужно, колкото дълго е нужно, започвайки сега.


Всичко, което искате, е на 3 крачки от вас:
 thumbsup Желание
 thumbsup Решение
 thumbsup Отдаденост

 newsm26 Но вие сте единствените, които могат да ги извървят.



*****************************************


Мотивацията идва отвътре - Шест принципа за мотивация

  BulbПозитивното отношение мотивира. Кои са условията, които мотивират? Спомнете си ваш учител, приятел или родителите, които са ви подкрепили да се справите успешно с нещо, само като са ви окуражавали, че ще успеете. Това е пример за първия принцип – положителното отношение мотивира.
  BulbУдоволствието мотивира. Със сигурност сте имали моменти на истинска наслада от нещо, което сте правили сам или с приятели. Спомняте ли си, колко силно мотивирани сте били за успеха и сте го постигнали? – Радостта мотивира.
  BulbДа се чувстваш значим мотивира. Ако се замислите и поразровите в паметта си, ще успеете да намерите моменти, когато вашето мнение е било много ценно. Вашите идеи са били смислени и важни. Хората са се вслушвали във вас. Бяхте ли мотивиран? Обзалагам се, че сте били! Това е пример на третия принцип – да се чувстваш значим, мотивира.
  BulbУспехът мотивира. Много хора се мотивират, когато успеят да направят нещо добре. Чувствате, че усилията, които полагате си струват и искате да постигнете успешен резултат. Това е четвъртия принцип – успехът мотивира.
  BulbЛичната полза мотивира. Всеки човек се интересува: “Какво ще спечеля от това?”. Когато служителите, участниците в курс на обучение или който и да е друг, види какви са личните му ползи, се мотивира.
  BulbЯснотата мотивира. Шестия и последен принцип най-лесно би бил разбран, ако се замислите за ситуация, в която не сте били мотивирани. Има голяма вероятност, просто да не сте били достатъчно наясно със задачата, която трябва да извършите. Инструкциите са били доста двусмислени. Обърнете тази илюстрация и ще получите шестия принцип – яснотата мотивира.


Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 16:10 от lenny_pld

# 251
  • Мнения: 957
Здравейте момичета ,да ви питам и вас,сънувах змии,по скоро малки змийчета които буквално се излюпваха от една стена.Беше ме страх,но въпреки това ми бяха симпатични,наблюдавах ги само не съм ги пипала.Знае ли някои какво може да значи това?Благодаря ви предварително  bouquet
В интернет намерих само това:

Цитат
Сънува ли жена змия, скоро ще зачене.
Цитат
Сънуваш ли малки змийчета, близък или колега ще се отннася злобно към тебе.

# 252
  • Мнения: 17
Hug на всички весели душички!
Като прочетох поста на Барбарона реших да споделя моя опит с утвържденията.Само да кажа че този опит няма нищо общо с тази книга не съм я чела,просто мое мнение  Crazy
Когато става въпрос за утвърждения в които ама наистина,никак не вярваме можем да почнем с това на път съм,в процес съм.Това да засили нашата вяра в нашите възможности и след това като получим тласъка да почнем с аз съм,аз вярвам,аз мога .Защото ако правим утвърждения към които само се стремим ,може да останем винаги стремящи се ,винаги по пътищата.......винаги....но никога там където искаме да бъдем.Една притча много скоро Дани Аврамова публикува от Жени Тодорова.(Невероятна е  Hug Дани много ти благодаря.)Това е според мен отговора."Но аз ти казвам, че ти си пътника и пътя, водача и целта!''

И за килограмите да споделя.Като родих исках много да отслабна правих диети,упражнения,утвърждения но резултата все ми бягаше с много усилия много по малко отслабвах.Накрая споделих това с моята учителка и тя ми каза: 'Вселената,бог,източника винаги прави най доброто за теб,кг много често ни предпазват,предимно слабите физически и емоционално хора са пълни,тези които са загубили вярата в себе си ,вярата в другите и вярата в бог.Затова и не можеш да отслабнеш.Промени утвържденията.Аз съм с най добрите за мен килограми.Моя метаболизъм е в най добрата ми форма в най краткия възможен срок.Аз съм прекрасна.Моето тяло е божествено,съвършено или там каквото си решиш."И така аз отслабнах и съм в най добрата си форма!Но разбира се нали не мислите че оставих всичко да върши вселената,не аз пак спазвах диети, пак тренирах пак полагах усилия ,но вече имаше резултат защото и аз почнах да желая най доброто за себе си Heart EyesВажното е всички да се научим да работим на една честота с бога,а тя е любовта! Hug
Мила Шаро ще се оправи  Praynig ,важното е ти да не се притесняваш защото така му пречиш.Притеснението е отрицателна енергия и когато го изпитваме към най обичани за нас същества то ние ги атакуваме с тази енергия.Затова или правиш нещо за него ,за да не се притесняваш или като изпиташ това чувство просто си казваш ПРИТЕСНЕНИЕТО МИ СЕ ПРЕВРЪЩА В ЛЮБОВ!или ОБГРЪЩАМ ШАРО С МНОГО ЛЮБОВ!
Маргало  човек винаги намира време ако наистина вярва че това е начина да върви напред.Аз имам две деца,къща,куче,коте,градина,работя и  не на последно място мъж.И даже този форум който отнема време  Hug но и дава много любов.И въпреки всичко намирам време да правя йога,да се моля,да си давам рейки и да давам рейки и да помагам и на други когато ,и с каквото мога. Не казвам че е лесно,не е ,но е прекрасно.Може би този момент при тебе узрява,но когато узрее всичко се подрежда.Повярвай ми винаги има време за ЛЮБОВ!
ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА ВЪВ ВАШИТЕ СЪРЦА!

# 253
  • София
  • Мнения: 84
Понякога е нужна дори само една единствена книга, един филм, за да те насочи и да разбереш. Понякога изчиташ много неща, а от тях не прилагаш нито едно. Толкова много автори и всичко се свежда до нашата мисъл- за това, че можем всеки миг да творим своя ден, час или минута- защото сме просто един магнит, който привлича според мисълта.
А, какво прилагаме?  smile3506

Толкова е вярно това Дани, на моята сестра й беше достатъчно да изгледа филма " Излекувай живота си" и се промени толкова осезаемо, стана толкова позитивна, започна да контролира нещата от живота си и твърди, че е "проледнала". Аз за съжаление изчетох толкова книги, теми, изгледах филми и не мога да повярвам в себе си...зациклила съм като много други, които пишат тук, че нещата им тръгват наопаки и зарязват техниките.
Стана доста объркано, но наистина съм застанала на едно място и не мога да помръдна...

# 254
  • Мнения: 1 568
Аз понеже съм зодия овен и не мога наведнъж да изчета всичките ви писания,искам да ви питам,има ли измежду вас такива,на които желанията да са се сбъднали?

Общи условия

Активация на акаунт