АПРИЛки коледен подарък имат вече - те знаят пола на малкото човече! - 13

  • 22 458
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
Е да Вяраа напълно си права, опитвам се да не се изкушавам много по кантарите, достатъчно ми е като се погледана в огледалото че изглеждам като пуканка  Shocked пък и мъжа ми не спира да отбелязва че всеки ден ставам все по кръгла, като кеглаааааааааа :'С уффффф тез нашите хич не се съобразяват ooooh! апък тои миличкия си е слабичък и до девети месец ще съм по тежка от него :') Вчера, бубо мърдаше и риташе като луд и тай като си бях легнала до него му викам "Мило Мило виж как мърда Денис", пък тои горкия направо му се стъжни, видях как му се промениха очите сякаш го достраша, че и шоуто включваше прокарване на лакетче или краче от единия край на корема до другия...много му е странно и все още не може да свикне с тия помръдвания и деформации на коремами :')Вашите мъже как са госпожици????
А що се отнася до седмиците Аркси като ходих на ФМ през ноември, Томова ми каза че вървя със седмица назад, апък моята доки продължава да настоява че си отговаряло на седмиците...незнам какво да ти кажа, ама не смятам че има място за притеснение, в крайна сметка може да закъснееш с термина и това е...

# 706
  • Мнения: 38
Tansu ,4eстит имен ден,мили4ка!нека най-хубавият ти подарък да е след около 2-3 месеца  Hug  
моми4ета,и аз добре се движа с килцата  Mr. Green  ве4е така съм се закръглила!  Laughing  днес ще се притегля пак,но бях + 8 преди 2 седмици..сега най-малко ще съм +9,10 кг... И моя мъж си се шегува с мен,4е стъпвам тежко тежко и познавал по стъпките като идвам от другата стая  Mr. Green   

# 707
  • София
  • Мнения: 1 621
Здрасти на всички! Hug
АSITA5, честит рожден ден! Да си жива и здрава, обичана и щастлива и живо и здраво бебче на пролет!   bouquet
аnni2002, честита годишнина, и много да се обичате!   bouquet
Честит имен ден на всички именници!   bouquet

Гледам списъци за родилното обсъждате и покупките- все хубави работи.
За шишетата- миналия път използвах на Авент и Чико. От първите бях много доволна и пак такива ще си взема.
За гърдите-мазах се с Гармастан от 8 месец нататък, ама пак имах доста проблеми със зърната в началото. Уж се омекотиха, ама пак се нацепиха. Та, много е индивидуално...Сега ще си взема Лансинох, чувам, че по-ефикасен бил.
За Шейново-преди искаха 20 бр памперси + мокри кърпички само. Но някой да даде по-актуална информация. По-нататък и аз ще питам. Спомням си, че ръкавички не носех, ама те и бяха сложили, че се беше издрала.Задължително е нещо разхлабващо да си вземете, за да няма проблеми с шевовете след раждането.zar4e, аз ще раждам в Шейново.
За гаденето- и на мен от 2-3 дни нещо не ми понасят някои храни.Ужас, дано не започне пак гадене и повръщане както първите 4 месеца.
За килограмите- ами аз преди качих най-много в 9 месец, та сега много внимавам, ама каквото е такова.

Мен от раждането не ме е страх, по-скоро ме е страх дали всичко ще е наред с бебето.И още се чудя за упойката. Ама има време ще реша.Абокати, игли и подобни работи не съм забелязала да ме тревожат, не съм и обръщала внимание.Абе, важното е всичко да мине добре. Не се страхувайте момичета, не е чак толкова страшно. Има и упойки. Peace

При мен бебето само се мести и прави издатинки по корема ми постоянно се върти и рита, но ми се струва, че вече му е тясна къщата. Коремът ми заема странни пози понякога, особено забавно за дъщеря ми. Mr. Green

Някой да е виждал някъде да се продават най-обикновени памучни пеленки? От каката имах някъде, ама не мога да ги намеря. Спомням си, че ми вършеха страхотна работа почти за всичко. В Айко гледах последно, ама бяха тензухени, а аз искам плътни.

Хубав ден! Grinning

# 708
  • Мнения: 71
nefer,първото ти дете е горе долу колкото дъщеря ми и втората брем.си като мен аз съм в 28 г.с. ти къде мислиш да раждаш и кой те следи

# 709
  • Мнения: 5
Привет на всички коремчета,
всички напредваме - браво на нас - пожелавам така до края.
Честито на всички празнуващи - кой рожден ден , кой имен ден - МНОГО ЩАСТИЕ , ЗДРАВЕ  - МЪЖЕТЕ И ДЕЦАТА ДА ВИ СЛУШАТ
vesi_mesi - нещо липсва от скоро време - някой да знае нещо ???
мен си ме е страх май от всичко - и покупки , и раждане , и клизма , и абонат и ВСИЧКО и как ще разбера че са ми изтекли водите - ами ако се случи докато съм в банята  и се къпя  Embarassed????
за таткото - мисля да не го травмирам горкия - сигурно е от полза да ми държи ръката, но мисля да му го спестя
за болницата: само аз ли съм в Правителствена ????
за количката:след 6 месечно проучване се бях спряла на ABC Design и BABY COMFORT , като ги показах на таткото той на бързо ми изтъкна доста недостатъци и харесахме http://www.ciao.co.uk/Jane_Slalom_Pro_Formula_Travel_System__7395585  - някой да я е ползвал и да има представа за плюсове и минуси към нея.Само разбрах че вместо да купуваме кошче за кола от тези от 0-13кг може да ползвам зимният кош в който има колани и му се вдига гръбчето за да се изправи бебчо, а има и пълно легнало положение.
за мебелите - сама си ги изпроектирах както всички мебели в къщи - това си ми е специалността и ще ми ги направи фирма.
за пелените :в mothercare - видях че има - по 5 или 6 броя в пакет - бели на цвят.

прегръдки - съжалявам за дългият пост   smile3525

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 15:26 от ioanna_e

# 710
  • София
  • Мнения: 1 621
ioanna_e , уверявам те, че и в банята да си, няма да сбъркаш, че са ти изтекли водите. Количеството им не е малко. Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 313
АSITA5, честит рожден ден!  Букет от нежни пожелания дарявам ти с две ръце и радост, щастие, любов желая ти от все сърце.

аnni2002, честита годишнина! Пожелавам ви любов, която да устои на всичко и дълъг семеен живот!

Tansu и всички именички, честит имен ден! Да ви е живо и здраво както името, така и тялото, и да ви носят все хубави неща (имам предвид малки, сладки бебета)


nefer, бели бархетни пелени видях във Вис Виталис, но не запомних цени... щото все се каня да си ги ушия сама....

# 712
  • Мнения: 1 990
tansu, много поводи за усмивки и щастливи дни!
nefer, и в "Кауфланд" при детските дрешки гледах комплекти 2 бархетни и 2 тензухени.
Килограмите - 7 и 1/2...растат бързо, бързо, но c'est la vie!

# 713
  • София
  • Мнения: 1 621
Мерси момичета. Hug Аз още не съм обикаляла магазините, но ще се разходя в края на месеца до магазините, които вие препоръчвате. Кауфланд поне ми е наблизо Peace

# 714
  • Мнения: 3
Здравейте миличкииииииии!!!
Посипвам си главата с пепел  и се извинявам че не съм писала от толкова време! За сметка на това обаче не съм изтървала нито един пост!!! Laughing
Първо......Честит рожден ден АSITA 5!!! Желая ти мноооого здраве , щастие, и един прекрасен подарък през април!!!
Честита годишнина на anni 2002!!! Миличка желая ви дълъг, дълъг и щастлив семеен живот!!! И разбира се ....щастливото ви семейство да се увеличи с поне още един здрав и прекрасен член този април!!!Много специални  Hug
Честит имен ден tansu!!! Мноооого здраве , щастие и любов и найпрекрасния подарък за днешния празник да получиш напролет!!! Целувки!!!
Иначе момичета при мен всичко е наред...поне се надявам да е  така, понеже ме притесява едно воднисто течение за което видях че пишат и други мами. Притеснява ме понеже четох за някои случаи при които мехура се пука съвсем лекичко не там където трябва и водите изтичат бавно и неусетно.....та...притеснява ме да не и при мен да е нещо такова....непрекъснато ми е влажно.....там долу. Ползвам и ежедневни превръзчици та да мога да следя цвят и мирис. Ще си позволя да опиша.....получава се малко жълто на цвят петънце по средата на превръзчицата, а около петънццето има по голямо влажно петно. Нямам сърбеж и мирис. Та....надявам се всичко да си ми е ок и да нямам повод за притеснение. На ЖК съм чак след седмица и....нямам търпение. Иначе вече съм +14-15 килца....а тумбака расте ли расте...(позволих си да кача някоя друга снимка при коремите)бебчо рита все по силноо и корема ми непрекъснато се деформира заради странните пози които заема бебчо. Та...нека спра да пиша за сега...обещавам да пиша по-често ....за не се налага да ви тормозя с дълги постове! И....ако някой има съвет за въпросните течения ще се радвам ако ми отговори!!!
Целувам ви и ви пожелавам прекрасен деееееееееен!!! newsm51

# 715
  • Мнения: 71
ейййййййййй дайте ми парола да видя коремите ви Wink

# 716
  • Мнения: 157
vesi_mesi и мойто е същото течение, не мие постоянно мокро но го имам същото. Вчера като бях при док го питах и той каза че е нормално, питах да го изследваме каза -няма нужда  Thinking

# 717
  • Мнения: 5
vesi_mesi точно преди 30мин питах за теб къде се загуби
и моето течение е същото както ти го описваш с мнооого голямо влажно петно  Embarassed , но съм чак на 23 на ЖК и тогава ще питам.

# 718
  • Мнения: 19
Честит празник на Таня и Асита!
За количката – тази на Hauck /летен кош, кош за новородено и кошница за кола/ струва около 560, което ми се видя доста ниска сума на фона на останалите. Притеснява ме това, че летния кош е широк 30 см, а четох, че е добре да е по-широк. Иначе тежи 11 кг., което я класира някъде по средата. За Jane Slalom Pro четох изключително добри отзиви, но е и доста скъпа.
За килограмите – следващите 3 месеца не е много добре да не се наддава, защото само бебето ще порасне с около 2 кг., предполагам, че матка, плацента, околоплодни води, гърди и кръв също ще се увеличат. Т.е. ако майката не качи нито един кг., тя на практика ще е отслабнала с 2-3 кг. за 3 месеца, което не е никак хубаво за бебето – тъй като отровите, които не успяваме да изхвърлим от организма и се складират в мазнините, при отслабване се освобождават и са опасни за бебчо. Не знам дали го обяснявам както трябва, но по-добре още 3-4 кг. Отгоре, отколкото да се рискува Simple Smile. Аз за момента съм +5.5 кг., което ме радва и изненадва – склонна съм към напълняване и мислех, че вече ще приличам на поничка...но още не е късно  Blush.
За болницата (вероятно ТК) освен споменатото и:
При постъпване: самобръсначка /ако решат, че не съм се справила добре сама/, шапка и ръкавички за бебето, защото се надявам да го оставят при мен поне за малко веднага след раждането, а тогава много лесно се охлаждат през главата, малка бутилка минерална вода.
След като ни настанят в стаята: балсам за устни, масло за тяло /няколко мами ми споделиха, че са се нацепили точно в болницата/, силиконови зърна, памперси и влажни кърпи, ако трябва бебето да се сменя преди тоалета, отвара от смрадлика, пасирано киви /за разхлабване/, 2-3 тензухени пелени.
За пелените – в Чиполино имаше комплект от 2 бархетени и 2 тензухени, мисля че струваха 16 или 18 лв., не си спомням. И аз ще си ги права...да видим кога  Blush.

Варианта да не разбереш, че раждането е започнало ми се вижда най-не страшен. Представяте ли си колко леко протича всичко Wink Изкушавам се да си го пожелая   Crazy!

Хубав ден!

# 719
  • Мнения: 3
Аман вече от течения!!!
Ами аз не го имам от скоро ...питала съм моя АГ и той ми изписва Полижинакс понеже било съвсем  щадящо и подходящо. Казва че е нормално...а по-нататък към 9-ти месец ще го лекуваме по-агресивно. Та ще видим какво ще каже другата седмица. Естествено ще пиша веднага щом получа отговор от АГ-то. Ако знам че е нормално....и че не са води.....не ми пречи изобщо!!! Даже ще му се радвам....ама пуста паника......
Успокоява ме това ....че  не е от скоро....отдавна съм си така...и все си мисля че ако бяха води до  сега да бяха свършили...нали?
Между другото сега се сещам че някой беше питал за нещо ефикасно за гърлобол.... С мойто мъж сме мноооого доволни от клеевата тинктура-имам предвид...като ме дразни гърлото напоявам тампонче с клеева тинктура и с него мажа сливиците и дъгичките в гърлото....Но все пак дано никой да не се оплаква вече от каквито и да е болежки!!!
ioanna_e милички специални прегръдки и целувки!!!
На мен пък ми се губи milli_vanilli . Някой да има информация за нея? newsm78

Мноооого ви целувам всички!!!
 newsm51

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 16:37 от vesi_mesi

Общи условия

Активация на акаунт