За празниците и свекърите !

  • 9 394
  • 161
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Захарно Петле,бях писала в началото на темата,че и моето семейство имаше подобен проблем само че от страна на моите родители и аз бях тази ,която реши проблема.Мъжът ти е този ,който трябва да реши вашия проблем,те са негови родители .Ти не се самонавивай , колко лоши са те ,как са купили на детето пързалка за да иска да ходи при тях.И мойте са го правили,и други го правят.Явно е някъкво глупаво съревнование,а децата от материално не разбират,на тях им трябва обич.Моят син е вече голям,на 12г. е,и въпреки че получава от баби и дядовци има нужда от нас и повече от една вечер не иска да остане при тях.Така че не се притеснявай,че искат да купят обичта на детето,тя с материални неща не се купува.

# 91
  • Мнения: 1 335
А повярвайте ми,те знаят как да го направят-с много пари,а едно дете се впечатлява от такива неща.

Това изречение е достатъчно за да стане ясно за какво става въпрос. Те просто не те приемат като равноправен член на семейството. Извинявай, но мъжа ти е този който трябва да застане на позиция с която да преустанови всичките тези малоумия. Говори с него, и му постави въпроса ребром, какво означава, иска да е добър с всички, няма такъв филм , ако държи на теб.

Апартамента в който живеете да не е техен?

Следващият път като дойдат, облечи детето и им кажи да го разходят в парка за 2 часа.

# 92
  • Мнения: 5 370
И аз не съм родом от София, родителите ми също не са богаташи, но свекърва ми ми викаше "снаха ми" на втория месец от съвместното ни живеене с нейния син.Не съм по чистенето и подреждането, жена ми оправя къщата, аз работя и печеля, тя това го цени.
Понякога съм си мислила, че ако някога се разведа с мъжа ми, с нея ще продължа да се разбирам.

Петленце, не знам, наистина, какво да те посъветвам.Горе главата, дано пък се поизбистрят нещата при вас.  bouquet

# 93
  • Мнения: 4 569
Петленце мисля че мъжа ти трябва да говори с родителит си и да постави ясна граница между тях и теб.Не може той да гледа и да чака нещата да се оправят.
А ти не им позволявай да видят че ти причиняват болка.Не се показвай слаба пред тях.Те това искат-да те смачкат без и те да знаят защо.Колкото и да е трудно дай си вид че не ти пука.Бъди силна! Hug

# 94
  • Мнения: 379
Наистина мъжът е този,който трябва да тропне по масата. Важно е обаче родителите му да го приемат за голям мъж и да му обърнат внимание,че тропа,а не да си мислят,че подчуква щото си играе. Мъжът ми многократно тропа по масата,но свекито си мисли,че той не разбира за какво иде реч и не му обръща внимание.Затова се наложи аз да тропам.И хич не ме интересува дали ме приема на сериозно,защото домът в който живеем е наследство от родителите ми и тя в него няма да стъпи ако аз не й позволя.
Купила съм й подарък /по молба на мъжът ми/ и нямам нищо против той да й го занесе утре,но ние с детето няма да отидем. Той й е син и я обича все още макар и да вижда колко не е права, но да си заравям главата в пясъка и да й ходя на гости само защото е празник и да се правя,че изминалите 8-9 години ги няма няма да стане. Първо ще получа извинение и тогава.
Петленце, не йм се ядосвай точно днес.Спретни една хубава трапеза за семейството си и си изкарайте най-хубавия празник  Hug Аз така ще направя. Peace

# 95
  • Мнения: 32
Моите като разбрали,че синът им няма да заведе детето при тях за Коледа си организирали почивка в Доминиканската република за празниците и вече са там.Голям мехлем за раните ми. Grinning
Но за Новата Година ще има пак голям натиск да виждат детето.Аз също заявих,че трябва да ми се извинят,ако искат да я видят,но според тях аз съм тази която трябва да се извини.Да се извиня,че се влюби в мен,че се ожени за мен и има семейство с мен. ooooh!
Някой попита по-горе за апартамента.Живеем на квартира.Опитахме първата половин година да живеем с тях,но не стана работата.Отделихме се на квартира,която си плащаме ние.И влизат в дома ми - да,но със страшна злоба.Все едно аз там какво правя,да съм се махнала,че не могат да ме гледат. ooooh!

# 96
  • Мнения: 114
Петленце,нямам твоите проблеми,но искрено ти съчувствам.Един ден,всеки ще си получи заслуженото.Пожелавам ти,весели празници.

# 97
  • Мнения: 32
Здравейте,момичета !

За много години ! Да сте здрави и щастливи !
От мен до тук с оптимизма.
Нуждая се от съвет.Вече не ми издържат нервите,цяла нощ снощи ревах и май не знам за какво си хабя нервите като на никой не му пука.Последно нали ви писах,че моите "любимци" са на екскурзия по празниците.Мъжът ми ден преди да отидат отиде до тях и уж ми обеща,че ще върне подаръците на детето и неговите с думите,че той си има жена,а детето и майка,и щом няма за всички няма да приеме нашето семейство подаръците.Взе ги той,тръгна,после се върна,увери ми,че ги е върнал и така.До снощната вечер,в която му прочетох есемесите в телефона.Не мога да повярвам на очите си.Поздравява ги за нова година от трима ни и благодари от мое име за коледните подаръци,а нямаше абсолютно нищо за мен. ooooh! Като връщане на есемеса е и на вас честита нова године сине и мило мишенце,надяваме се,че якенцето е харесало и става на нашето малко пате.Нямаме търпение да се приберем на родна земя и да си видим нашето малко съкровищя,а ти вземи и я отпарти през това време оная някъде,че да си видим детето на спокойствие. #Crazy Просто нямам думи за какво нахалство става дума.Заговорих мъжа ми и той рипна защо чета чужд телефон.Поисках му обяснение защо ме е излъгал,отърва се пак с коренния отговор,защото не исках да се карам с тях.Знаех си,че щом я видяха сега след над година са решили така да си идват без да им пука искам или не.
Толкова съм бясна,че ми идва да им изпратя една мнооого дълга новогодишна картичка и да им кажа някои неща в писмен вид,но какв от това?! Сама срещу всички.. Cry

# 98
  • Мнения: 32
Искам да им върна подаръците за детето и ще го направя.Намразих ги вече.За тях наистина е най-добрата стратегия да си мълчим един друг и те да си правят каквото си поискат,но няма да я бъде.

# 99
  • Мнения: 682
Наистина, ужасна ситуация! Мъжът ти е  този, който трябва да застане до теб и да защити семейството си. Не мога да си представя как родителите ми ще демонстрират такова открито неуважение към половинката ми, а аз ще се правя все едно нищо не се случва. Тия хора не заслужават грам толеранс.

# 100
  • Мнения: 320
Наистина, ужасна ситуация! Мъжът ти е  този, който трябва да застане до теб и да защити семейството си. Не мога да си представя как родителите ми ще демонстрират такова открито неуважение към половинката ми, а аз ще се правя все едно нищо не се случва. Тия хора не заслужават грам толеранс.


Подкрепям това мнение!Чудя ви се от къде тия нерви да ги търпите...тия хора?Моята свекърва е една гад безподобна ама грам не и мълча,и мъжа ми също!

# 101
  • София
  • Мнения: 10 493
Вземи я отпрати оная... Shocked
Леле, тези са направо ужасни, но истината е, че синът им е не по-добър от тях.
Петленце, не знам как да ти помогна, истината е, че и да настояваш, той ако сам не реши няма да застане до теб. Освен да говорите и говорите...оф, късмет. Хич и не се занимавай да връщаш подаръците, изхвърли ги ония от съзнанието си, все едно не съществуват. Не се обяснявай, че са те обидили. Просто ги няма вече за тебе.

# 102
  • Мнения: 32
Мацки,благодаря ви за отговорите.Просто ще им драсна два реда да им кажа,че не са желани в дома ни и да не притесняват повече мен и дъщеря ми с присъствието си.Тък като детето ми си има всичко им връщам нещата.Има си майка,която му купува и дрехи и играчки.То бива бива наглост,но чак пък така?! ooooh! Аз да ви кажа,че съм повече от втрещена.

# 103
  • Мнения: 59
Хората сме различни,не можем да харесваме всички........
Аз също не храня симпатия към последната приятелка на синът ми./признавам си/ Mr. Green
Но и на нея още от сега не и пука какво впечатление прави.Ако ми стане снаха,дали ще се сети какво поведение е имала,когато не е била?
В цялата история,не разбрах какво е виновно детето,та да бъде лишено от баба си и дядо си?
Това,че те не те харесват,не значи,че няма да обичат малката,повече от собственият си син.
Монетата винаги има две страни.
Недей да причиняваш това на детето си,а и сигурна съм,че и на мъжът ти не му е лесно.
Трябва да намериш някакво решение и да промениш този ад в който живеете всички.
Те са по възрастни и сигурно по голями инати от теб,смени тактиката и забрави миналото,опитай по мекият начин.
На него трудно се устоява.
Било,каквото било,гледайте напред с повече добри чувства.

# 104
  • Мнения: 21
Когато няма добри чувства към нея, как тя би могла да ги изпитва към тях?
Аз пък мисля, че не трябва да отстъпва по никакъв начин, а да преустанови всякакъв контакт с тези хора...а за детето както тя като майка прецени - така да бъде. Детето ще е губещо винаги при такива отношения и не тя го лишава от обичта на баба и дядо. И за каква обич говорим изобщо...щом тези хора искат да го лишат от това да израсне в нормално семейство с обичащи се мама и татко?

Общи условия

Активация на акаунт