За празниците и свекърите !

  • 9 379
  • 161
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 32
Не ми е ясно как можете да и давате такива съвети.
Повярвай ми,дори и да спечелиш тази война,мъжът ти никога няма да ти го прости.
Един ден,тези хора ще си отидат от този свят и него ще го боли и то много.
Послушай ме,не му го причинявай.

А защо все тоя неин "мъж" да бъде на предна позиция? Да не МУ го причинява? А той нея може да я мотае и да не му пука за мъката й? Господинчото няма за 5 пари кураж да удари по масата и да каже веднъж завинаги на злобната си майка, че или ще уважава жена му, която е родила детето му, или да забрави за внучка си?
Не го ли е срам поне малко да застава пред родителите й и да се радва на доброто им отношение към него, като знае, че неговите родители използват жена му за изтривалка, и то с мълчаливото му съгласие?
Лунна самодива,до болка си права,но няма какво да се направи.Не искам да го заставам,той си е такъв. Sad
Здравейте,момичета !

.До снощната вечер,в която му прочетох есемесите в телефона....


Е, само това изречение дава ясна представа за авторката на темата, мисля аз...
Така ли?!
А каква представа ще си направиш ако са писани тези есемеси и от твое име без твое знание?!
Мисля,че не е редно да му чета есемесите,но пък редно ли е да се пише нещо и от мое име,а аз да го науча чрез есемеса му?!
Мисля,че в сравение с лъжата не съм извършила нещо кой знае колко престъпно,а какво остава да съм го наранила?!

Както и да е.Той сам не реши ли да им тропне по масата,няма кой друг.И така и не може да осъзнае,че само с мълчание няма да промени нещата към добро.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 00:23 от Захарно петле

# 151
  • Мнения: 31
 newsm53 Мъжът ти е този ,който може да промени ситуацията.Да отиде да говори с тях ,да ги накара да разберат ,че ти си неговата избраница.Той е главата на семейството...и да се държи като такъв.
и да ревеш и да говориш-нищо независи от теб. newsm47 ами да се стегне и ....
и при мен имаше подобна история,но съпруга ми се оправяше.

# 152
  • Мнения: 924
Кофти ситуация  Whistling

# 153
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
И аз да се включа в темата.не се притеснявай за нищо,гледай само вие да сте добре.И аз се дразня много от моята свеки.Извинявам се че използвам темата но ще споделя.Когато се оженихме всичко започна добре.Купиха ни от двете страни апартамент в който живеем и до днес.С течение на обстоятелствата си  купихме и къща която изцяло ремонта и премина от моите родители.тя свеки нищо не видя от тая цялата работа която продължи цели 5 години.сега преди празниците бях изпратила детето при  нея на гости.тя започнала да изнудва сина си да и купувал гарсониера за да живеела близо до нас ,когато остареела д аима кой да я гледа.После говорела някакви работи пак на детето за моята майка,и тя го казва това.накрая стана скандал със съпруга ми и майка  ми .Той се държа доста просташки с нея.те се обидиха и заради  него не додйоха на именния ми ден.Одисва и на ъкъла,тя го лъже и манипулира а той не може да прогледне и се сърди на майка ми и накрая се оказва от постъпката му че е неблагодарен от всичко това дето са направили за нас.Сега аз много страдам и не зная какво да правя,той дори снощи заяви че не искал да вижда повече майка ми и кракът и да не стъпвал повече в нас.

# 154
  • Мнения: 31
какво става с ти я мъже!!!!

# 155
  • Мнения: 379
Сладка капка   Hug . Много неприятно се е получило,но гледай да не се задълбочаватнещата ако е възможно. Peace

# 156
  • Мнения: 850
   Момичета , за съжаление от родата от която и да е страна "умиране има , отърване няма " това е истината ! За съжаление и аз смятам , че мъжа в тази ситуация трябва на саме да постави въпроса пред родителите си , че за да виждат "любимата внучка" , която не са искали да се ражда , трябва да уважават майка й ! Това е мисля най-правилното решение , сигурна съм , че с инат няма да пускаш детенце с мъжа при тях и това може да продължи години , но имай предвид , че това в даден момент ще го подразни и заради този конфликт ще се карате и ще си развалите вашите отношения , затова работи в посока той да проведе сериозен разговор и го постави на дневен ред пред него !
  Всеки има проблеми с роднини  и нашето семейство не е изключение , но какво да се прави , аз оценявам мъжа си и той мен и винаги от кадето и да са идвали проблемите сме си казвали аз съм зад теб това е , нали затова сме семейство да се браним един друг ! Така с разговори с проблемната страна сме постигали резултат но винаги отваме заедно и искаме нормален диалог от страната иначе не става ! Ако в момента на конфлекта не ви се отрази , то с времето конфликта назрява и става още по голям , идва момент в които не знаете за какво сте се скарали , но неможете да се гледате ! Сигурна съм ,че си много обидена и има защо , но за да съхраниш хубавото си семейство са нужни компромиси , както от твоя страна , така и от към страна на съпруга ! Успех ти желая   bouquet

# 157
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
той дори снощи заяви че не искал да вижда повече майка ми и кракът и да не стъпвал повече в нас.

Постави същото условие за неговата майка.  Crossing Arms

# 158
  • Мнения: 937
Като дойдат пак неканени, просто излез с детето навън, ако е вечер иди в приятелка за час-два и само се обаждай на мъжа си да питаш дали са там "ония". Щом не те уважават теб и не те зачитат за човек не заслужават да се радват и на детето ти.
Не вярвам, че каквото и да направиш ще промениш отношението или мнението им за тебе така че не си прави труда. Със сина си да се виждат когато искат, когато получиш нещо което не желаеш от тях, НЕ карай мъжа ти да го връща, а го върни по пощата на другия ден не е нужно той да знае и да се занимава с това защото е ясно, че той няма да застане срещу тях ТЕ просто са му Родители и това никога няма да се промени, за да нямаш конфликти с него нека ходи и говори каквото си иска. Ти и детето няма да сте част от живота им!
Това е моето мнение! Не ходи там, не пускай детето там, ако дойдат излезте заедно с малката и това е!

Успех!

# 159
  • Мнения: 211
galiushana,много добре казано.

# 160
  • Мнения: 1 213
С такива роднини никак не е лесно.С добро при тях нищо не можеш да постигнеш-защото изобщо няма да се светнат,че компромисите са само от едната страна.Затова колкото по далеч,по добре/поне няма да ти е тежко и напрегнато след срещата/.Много добре те разбирам,защото и при мен е така,но малко по умерено,защото правя много компомиси и гледам да не си го вземам присърце,но и защото проблема идва само от свкър,но въпреки това ми е кофти след гостуване и ми тябват няколко дена да ми мине.
Но според мене децата трябва да се виждат с бабите и дядовците.Само ако забележиш,че влиаят зле на детето и го объркват и  го настройват срещу теб,тогава  имаш пълното право да спреш срещите.
Гадно е когато родителите започнат да се месят където не им е работата.
Пожелавам ти да намерите средния път .

# 161
  • Мнения: 2
Това не може да бъде!!! Но за съжаление се случва и е твоята действителност...
Не се отчайвай и не страдай, до колкото е възможно, разбира се!
Седни, поговори с мъжа ти. Кажи му всичко това, което пишеш тук. Убедена съм, че той ще те разбере и ще те подкрепи!
Кажи му, че искаш детето ти да познава баба си и дядо си, но не си съгласна с това, че те те пренебрегват! Опитай с добро! А ако не става, винаги можеш да заемеш отбранителна позиция! Успех и бъди силна!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт