За празниците и свекърите !

  • 9 395
  • 161
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 59
Захарно петле,
радвам се,че си ме разбрала правилно.
Ще се постарая да бъда такава,лекинко добра свекърва Joy Joy Joy да не развалям традицията де.
А сега виж темата в клюкарника за лудата швейцарка и ми кажи дали ако ми е снаха няма да я ..........
а синът ми.........просто акъла не ми го побира.
После свекървите виновни,хайде де.... Mr. Green

# 121
  • Мнения: 171
моя брак е на14 год......вече и рожден ден , май не помнят, а за подараци... Laughing  не ща....имам чувството ,че ще ми внесат лоша енергия..връщам и толкоз.Просто настина нямаш техния начин на живот , техните ценности....разговори ...преговори се оказаха загубено време....Бъди твърда и отстоявай достойнството си

# 122
  • Мнения: 32

А сега виж темата в клюкарника за лудата швейцарка и ми кажи дали ако ми е снаха няма да я ..........

Благодаря ще погледна.Дано поне не е такава сълзива като моята тема,че не ми се реве вече. Wink
Може ли линк към темата,че не мога да я намеря нещо. Peace
моя брак е на14 год......вече и рожден ден , май не помнят, а за подараци... Laughing  не ща....имам чувството ,че ще ми внесат лоша енергия..връщам и толкоз.Просто настина нямаш техния начин на живот , техните ценности....разговори ...преговори се оказаха загубено време....Бъди твърда и отстоявай достойнството си

 hahaha Голям си,сладур ! Виж как си приличаме,че и аз имам същото чувство.Веднъж като дойдат и вече цяла година ще го мисля. Wink
Пооправих си поне настроението,че ми беше много кофти.Нали няма да облека нещата на детето,пък нека си мисли,че ги носи. Laughing
Нали аз съм майка на детето и съм си с него всеки ден.Но все пак си мисля,че им е гадно за положението в което са в момента,въпреки че по нищо не го показват.Явно гордостта и инатът им са над всичко.
И аз не отстъпвам и така.Освен така ще я караме,но само да се науча да не се връзвам на приказките им.
Ти как успя,Веритакс?Изобщо как успя да ги прокудиш от главата си?На мен толкова ми се е запечатало всичко,че мине се не мине и се ядосам,ама си го слагам на себе си.

# 123
  • Мнения: 171
Да внимаваш ,че тези Twisted Evil  могат и брак да развалят...гледам от високо на нещата имам много високо лично самоуважение.С една дума ..с годините губят внуци  ..губят и син ....резултат остават сами.
Ние не разчитаме на тях, не правят опити вече и на гости да идват.Внуците, не ги смятат за баба и дядо.АЗ СЪМ ИМ МАЙКА.

# 124
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Душата, ше ма извиняваш, ама мъжът ти или е интригант до мозъка на костите си или тъпа пу*ка. А може и двете, което е по вероятно. Толкоз да е тъп, че да не се усеща как ти пили нервите с "искреното"  докладване от мястото на събитието. И от къде си сигурна, че както носи вода на теб от извора, така не носи и на мама и тате. А той милия с измити ръце гледа жално отстрани. Жив да го оревеш завалията, щото между чука и наковалнята и иска да е мил и драг и с жената и с мамата. Горканчо.  Sick

# 125
  • Мнения: 1 085
Захарно петле, по - кофти вариант е ако изобщо не се сещат за внучето, вЕрвай ми!

# 126
  • Мнения: 379
Захарно петленце, не страдай че няма подарък за теб. Мъжът ми отиде с подарък на Коледа и тя съответно изпратила по 20лв за нас и подарък за детето. Е това с нищо не промени ситуацията. И пак питала - "ама защо не водиш детето?"
Аз не искам да лицемерничим - аз мога да забравя и да изпитвам нормални чувства към нея. Искам извинение за злобните думи,които изрече, за разделите които постоянно предвещава. Аз имам нужда от семейство - от мъжът ми и детето. И няма да върна и майка му - стига тя да покаже,че съжалява за начина по който се е отнесла към мен и да покаже,че приема,че аз съм нейната снаха и майка на внука й. Няма да я върна от вратата никога,нито ще й попреча да си вижда внучето,но не и при това й държане.
Изгубих много близки хора последните години и разбирам колко е важно семейството. Точно затова бих я приела ако се промени и точно затова няма да й позволя да развали семейството,което ми е останало.
Кураж и не отстъпвай. Вие с мъжът ти и детето сте семейство и ти не трябва да си хабиш нервите,заради свекърите ти. Повярвай ми изхабените нерви никога няма да ти се върнат. Hug

# 127
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ако мъж ти беше мъж на място, нямаше да позволи това. Но май той тъче на 2 стана, а и по смс става ясно, че родителите му си разиграват коня с негово знание. Я да се постави той в твоето положение, и твоите родители да се отнасят с него като с боклук, да видим дали ще му е приятно? Мъжът ти е за бой.

# 128
  • Мнения: 35
Всичко,което не си слагаме на сърце,ще ни доведе до доста годинки живот отгоре.Или това са още допълнителни мъкички?Не знам.
Захарно петле,най-добре при неизбежните срещи да се правиш на ни лук яла,ни лук мирисала,повярвай ми,ще ти е най-добре.Не си трови нервите,ще са ти нужни по-нататък.

# 129
  • Мнения: 171
 Peaceсъгласна съм ,мъжът трябва да вземе страна  ,иначе кошмара ще продължи.Ама найстина офицялно пред мама да те защити.

# 130
  • Мнения: 32
Аз не искам да лицемерничим - аз мога да забравя и да изпитвам нормални чувства към нея. Искам извинение за злобните думи,които изрече, за разделите които постоянно предвещава.
Mama na Krisko,това искам и аз,но до сега не ме е огряло и няма да ме огрее.Когато говорихме преди години казаха,че за каква съм се мислела,че съм центъра на света ли?! И съм една пикла за да им поставям правила само при какви условия щели да си виждат внучето.Поисках да се извинят поне за думите когато бях бременна с детето.
Еми пиклата спря да ходи там,детето и то.Мъжът ми ходи и си е в негово право,не го спирам и нямам право на това.А това,че не ме подкрепя,по-точно,че преде на два стана както каза една форумка е така.Кажете ми какво да направя?!Иска човекът да е добре и с тях,и с нас.И прехвърча от къща на къща само и само да угоди на двете страни и угодия няма.Първите години мъжът ми по ми казваше какви ги бълват роднините им по мой адрес,вече спря да казва,че да не се тормозя,но пак все се намира друга някоя роднина да ми каже какви ги говорят.
Mama na Krisko,не каза дали свекърва ти идва у вас да види детето и каква е ситуацията тогава. Hug

Какво ще ме посъветвате за в бъдеще при едно тяхно евентуално идване?!
Те много добре знаят,че "оная" си има име и е майка на детето.Просто извинение няма да видя,а мъжът ми винаги ще им отвори ако са пред вратата.Но поне за мен така не става да ми "гостуват" и да ме игнорират все едно съм невидима.
Обидно ми е от това отношение,ние сме все пак трима в този дом.Когато идва детето при мен да ми каже нещо,а те  да го завръщат да се върне в стаята,че да продължат на играят.Или мамо,нарисувай ми слон и да го прекъснат,дай на баба тя рисува много добре слон.Всяка една такава дума или фраза ми се забив в сърцето и стои там с години.Злопаметна ли съм,ревла ли съм,но плача от такива неща.Мъжът ми както винаги или не е чул,или не е видял или пък е чул,но не можел нищо да направи и да не си го слагам на сърцето,че са глупости.Явно така ще я караме цял живот.

Последна редакция: нд, 03 яну 2010, 22:44 от Захарно петле

# 131
  • Мнения: 1 085
Има една приказка: " С майка до море, с жена през море!" Кажи това на мъжа си. Очевидно е, че ти каквото и да направиш те ще продължават да създават напрежение и да ти висят като дамоклиев меч на врата. Ти нямаш вина за тази ситуация. Ужасно е да го кажа, но единственото решение е пълен игнор, иначе до 5 години ще си пациент в онкологията. Друго, детето ще порасне и вариантите са два: Или ще ги отсвири, заради отношението им към теб или ще го настроят срещу теб. Не вярвам последното да ти харесва.

# 132
  • Мнения: 487
Виж мъжът ти определено е прав, това са глупости, кой какво може да рисува и про4ие щуротий не им обращай внимание, хабиш си само нервите. На твое място не бих ги върнала от вратата, но и не бих стояла като невидима, бих показала, 4е присъствам в дома и не само  това, но и 4е съм майка и съпруга, независимо от тяхното мнение по въпросът. Бих се държала хладно любезно, така, 4е да се почустват неудобно да ме имат за невидима. И един съвет от мен, колкото и да те обича мъжът ти лека полека това лошо отношение между новото му и старото му семейство неминуемо ще окаже влияние върху вас като двойка, така че не допускай заради едни глупости да си съсипеш брака. Умният винаги прави отстъпка повярвай ми, наистина как виждаш, тези вече не съвсем млади хора да ти се извинят, според мен мисия невъзможна.

# 133
  • Мнения: 1 085
Тя дори и да отстъпи те няма да си променят отношението към нея. Този конфликт е в прекалено напреднала фаза и вече са нанесени дълбоки рани.

# 134
  • Мнения: 5 710
голямо мрънкане.

Общи условия

Активация на акаунт