За празниците и свекърите !

  • 9 391
  • 161
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 32

В цялата история,не разбрах какво е виновно детето,та да бъде лишено от баба си и дядо си?
Бабата и дядото са виновни,че не го искаха да се ражда.И не ме погледнаха девет месеца от яд,че нося дете от сина им.
Защо сега да им го давам?Трябва да си избият от главата,че ще ме игнорират от живота на детето ми,а и не могат,но аз тях мога.

За каква поносимост да говорим като ми влизат в къщата,пипат ми детето,въпреки че не им е разрешен контакт и ме гледат на кръв?!Длъжна ли бях да им отворя при това положение?!Не заслужавам ли поне едно извинение,че са сбъркали като не са искали това дете.За детето да се извинят,не за обидите им към мен.Или то каквото било-било,искаме пък сега да сме баба и дядо.Ще си играем на иди си-ела си. #Cussing out
На никой не пожелавам да минава през този ад вече десет години.Такъв психически тормоз над семейството ни толкова години не се заличава току така.А и те не желаят контакт с мен,а с детето.Мене отдавна ме отписаха,сега борбата е за детето.Аз събрках,че като родих им млъкнах,а те си идват и си правят каквото си искат.Млъкнах,защото сили не ми останаха да се карам с тях.Просто ми съсипаха младостта,а не виждат,че смачкаха и живота на сина си.

Последна редакция: нд, 03 яну 2010, 12:20 от Захарно петле

# 106
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Захарно петле, а ти как разбра, че те не искат да раждаш детето и че се надяват да абортираш?
Казаха ли ти го, ти ли го дочу от техните уста или така си си втълпила?

# 107
  • Мнения: 32
Захарно петле, а ти как разбра, че те не искат да раждаш детето и че се надяват да абортираш?
Казаха ли ти го, ти ли го дочу от техните уста или така си си втълпила?
Мъжът ми ми казаваше,а и след раждането на детето ми писаха писмо,че за мен и сина им не е било най-подходящото време за деца,защото сме финансово нестабилни и е трябвало първо кариера да градим.
Девет месеца нямаха контакти с нас,защото бяха сърдити,че им казваме при свършен факт за детето.А в същото време майка му обзавежда в тях стая без да има контакти с мен,защото искала тя да ми гледа детето. Crazy Как може да се надяваш да гледаш това дете като си против тази бременност,снахата и се сърдиш,че е бременна?!
А и като забременях и отидохме до тах да им кажем,че ще имаме дете,те ни погледнаха сякаш им казваме,че някой е умрял.Нямаше и капка радост.И после девет месеца телефонен тормоз на мъжа ми как е могъл да ме забременее,той за кондоми не бил ли чувал?!

# 108
  • Мнения: 59
Забранила си им да пипат детето? newsm78
За мен ти наистина не си добре,прекалено си зла.
Те не искат теб/и май са били прави/
Това,че в началото не са те харесали е разбираемо,но това,че ти и до ден днешен се опитваш да им доказваш,че не са сбъркали..........
Ето това,не го разбирам.

# 109
  • Мнения: 32
Забранила си им да пипат детето? newsm78

Ти май наистина не четеш.Точно това написах,че не ги спирам като идват да пипат детето и да играят !!!Дори аз не стоя в тази стая да не се дразним взаимно с присъствието си.
А те,защото са по-малко зли пращат картичка и пакет за Коледа на мое име,а вътре само за сина и детето им.Това явно за теб като една бъдеща свекърва е нормално.Ако и ти един ден си такава тежко и горко на момичето,което ще ти влезе в къщата.Но нали знаеш поговорката всеки си сърба попарата рано или късно.

# 110
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен огорчението ти е породено не толкова от проявите на неуважение от страна на свекърите ти, колкото от нерешителното поведение на съпруга ти. Той е този, който в случая трябва да има по-ясна позиция и по категоричен начин да покаже на родителите си, че няма да толерира подобно отношение към съпругата и майката на детето си. Поговори с него, обясни му как се чувстваш и какви очаквания имаш към него. Моята свекърва също не изпитва добри чувства към мен и е виждала внучка си /на 1 г. и 5 м./ веднъж, но по никакъв начин не представлява фактор в живота ми, защото мъжът ми ясно е показал кои са важните за него хора.

# 111
  • Мнения: 59
За каква поносимост да говорим като ми влизат в къщата,пипат ми детето,въпреки че не им е разрешен контакт и ме гледат на кръв?!


Това ли не съм прочела правилно?

# 112
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Захарно петле, според мен в теб има много злоба, която струи.
Няма как да не отблъснеш хората.
Прочетох и другите ти публикации във форума и смея да твърдя, че част от написаното ти в тази тема се разминава с публикуваните ти други мнения, по други теми. При това коренно се разминава, което лично мен ме навява на мисли, относно искреността ти.
Също така, според мен, изопачаваш много ситуацията.
Пиша ти всичко това, не за да се заяждам с теб, а от най-добри чувства.
Ако продължаваш с тази злоба ще си развалиш семейството.
В тази ситуация, според мен твоята цел е тотално да откъснеш детето и мъжът ти от родителите му. И се опитваш да постигнеш това с подли и злобни номера.

# 113
  • Мнения: 32
За каква поносимост да говорим като ми влизат в къщата,пипат ми детето,въпреки че не им е разрешен контакт и ме гледат на кръв?!


Това ли не съм прочела правилно?
Нямат контакт с нас,детето и се появяват на вратата за рожден ден,а бях ли лдъжна да им отворя?! за всичките им приказки нима заслужават да играят с нея и да са гости на този личен празник?! Не мисля.Това исках да напиша,че не ги спрях да се радват на детето и да стоят колкото си пожелаят,а в замяна какво получих?! Пълна игнорация,че и претенции следващият път "оная" да я няма да са си сами с детето,в МОЯ дом !

# 114
  • Мнения: 4 916
Нямат контакт, защото ти си го прекъснала. Използваш детето си за твоето отмъщение. Сега е малко, но я си помисли когато започне разбира  Wink Защо лишаваш детето си от щастливи преживявания и обичта на баба му, за да постигнеш твоето жалко лично отмъщение ли?

# 115
  • Мнения: 240
Захарно петле, напълно, ама наистина те разбирам защото съм в почти същата ситуация и ни най-малко не считам че си злобна, и т.н. Не може след като някой се е правил, че не съществуваш и 9 месеца се е правил на луд после изведнъж ''ох на баба най сладкото''. Как не #Cussing out
На мен ми казваха то детето си е наше ама снахата е чужда. Да има да взима. Е, искам не искам ми се налага да се понасям с някои хора единствено защото не искам разправии с мъжа ми.
И аз постъпвам като теб седя си в другата стая с тази разлика, че ми се налага да го правя почти всеки ден ooooh!

# 116
  • Мнения: 32
Гери,приемам всяко мнение да ! И наистина ми е много болно.Явно наистина има в мене вече и злоба,което е разбираемо при всичко това.Благодаря ви все пак.Наистина най-добре да не връщам нищо.Няма смисъл от задълбаване в ситуацията.
Гери, промених просто годините на детето ми,защото имам доста приятелки,които четат тук и не исках да ме познаят.Тематиката и проблемите за които пиша са си все същите.И повярвай ми,няма за какво да пиша ако не съм искрена.Вие сте ми единственият отдушник и благодаря за това.

# 117
  • Мнения: 171
Не съм изчела цялата тема обаче, все едно за мен се пише...Факт някой хора не могат да се понасят помежду си....Не съм се примирявала ...отделих децата да не ги виждат .....връщам подараците и не говоря с тях ... Mr. Greenмойте чувства  и те ги знаят... #2gunfireВойната си е война

# 118
  • Мнения: 59
Захарно петле,
ще се радвам найстина ако премислиш.
В такива войни, никой не печели.
Просто се опитай да забравиш и не се тормози повече.
След време и те ще сторят същото.

# 119
  • Мнения: 32
Veritax ,май наистина си права.Всичко е и от двете страни и никой не желае да направи опит за сдобряване.Наистина и аз на какви подаръци се надявам?!Но поне да няма такива излишни демонстрации,че само на сина и детето си пожелават весела коледа.наистина ми стана много болно и от есемесите им.Ох,не знам.Трябва да се науча да не си го слагам.Както казва мъжа ми,защо те интересува кой какво казал.Нали ти си знаеш как е?! Sad
Благодаря ви,че ме изслушахте.Олекна ми поне.Не си заслужава да си троша повече нервите.

arween44 ,благодаря и на теб.Ценя мнението ти като по-голям от мен човек,вече майка на голямо дете.Със сигурност разсъждаваш с главата си,а не под влияние на емоциите си.Явно трябва да надрастна и това,и да си гледам детето и мъжа и всичко друго да игноритам като рекли-казали.
Желая и на теб една уважителна снаха,но и ти да си уважителна свекърва и да успееш да запазиш хармонията в семейството си.Това само една умна свекърва го може. Wink Пак да не си харесва снахата,но с такт да я уважава заради сина си.Де да можеха всички. Grinning

Прави сте обаче,че никой не печели от всичко това.Виждам го и аз.Явно не сме готови за търпимост и то поне привидна.А дали някога ще се получи?!

Общи условия

Активация на акаунт