Детските добавки- размисли и страсти

  • 29 149
  • 463
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 332
Спирането детските за неизвинени отсъствия се отнася и за българите и е наистина добра мярка.
А какво ще кажете за тези родители българи които през седмица се осведомяват от класната за кои дни да вземат бележка за детето си за да не им спрат тези доходи,а не правят нищо по въпроса да го накарат да започне да посещава редовно училище(а не е болно),може би трябва да се променят отново правилата newsm78
Е това вече се казва българси  манталитет. #Crazy

# 271
  • Мнения: 1 428
Чесно казано не разчитаме на тях.В повечето случаи купувам някаква играчка на Даная.

# 272
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Като гледам другата тема, този месец се отсрамиха социалните  Laughing Почти навсякъде са преведени детските.

# 273
  • Мнения: 3 715
Имам питане по въпроса с детските добавки, дано някой успее да ми отговори. През ноември родих и сега се чудя ако подам документи за детски, доходите през миналата година, на броя на членовете на семейството през миналата година ли ще се делят или през тази.

# 274
  • Мнения: 8 242
Имам питане по въпроса с детските добавки, дано някой успее да ми отговори. През ноември родих и сега се чудя ако подам документи за детски, доходите през миналата година, на броя на членовете на семейството през миналата година ли ще се делят или през тази.
Броя на членовете към момента на подаване на документите Simple Smile

# 275
  • Мнения: 3 715
Ей, страшна си, благодаря за експресния отговор  Hug

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ей, страшна си, благодаря за експресния отговор  Hug


Но ще получиш детски от датата на подаване на документите.За миналите месеци няма да има.

# 277
  • Мнения: 4
Момичета искам да Ви питам: към днешна дата има ли промяна в дохода според който може да се получават детските добавки или си е до 350лв.на човек?
Четох размислите и страстите по темата,само ще добавя нещо за самотните майки(ей как я "обичам" само тая тема ,да знаете ):
това че не се проверяват по един и същи начин всички е факт и то неоспорим поне за мен,работила съм в СГи знам за какво става въпрос а именно за това :
Именно защото познавам самотни майки(ама не от тези дето си живеят с мъж,а се пишат самотни),които са на квартира,няма кой да им помага финансово и едва кретат.Та въпроса ми е защо да се хрантутят децата на малцинствата,а самотните майки да гладуват за да хранят детето си?Когато лежах в АГ-то много от ромките казаха,че децата им нарочно се водят на тях,а не на бащата за да се водят самотни майки.И още нещо,ако една българка отиде в социалните и каже,че е самотна майка имате ли идея за какви проверки става въпрос докато й отпуснат помощите-та разпитват съседи,та се изтърсват изненадващо в дома й,ровят навсякъде за ''доказателства'' дали не живее с мъж и т.н.,а при ромите такива проверки няма.
...и в крайна сметка все намират нещо да изровят та въпросната самотна майка да не получи нищо,и на това ако се казва равни начала Stop

# 278
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
350 е доходът на член от семейството все още.

# 279
  • Мнения: 4
Благодаря Ви за бързия отговор,значи моето дете няма да получава вече заветните 35 лв Sad

# 280
  • Мнения: 364
Ще подавам документи за детски и имам няколко въпроса. В службата бяха много нелюбезни и с мрънкащото бебе нямаше как да чакам ред за да си задам въпросите. Sad
Миналата година имам само два работни месеца, после до август бях в болнични, а от средата на август излязох в болнични за бременност и майчинство. Интересуваме като Брутен доход на семейството какво трябва да включа от моите доходи? Трябва ли да прибавя сумата, която съм получила като обезщетение за болест и в последствие за майчинство ? Еднократната сума, която съм получила за детето трябва ли да се включи?

# 281
  • Мнения: 9 814
Ще подавам документи за детски и имам няколко въпроса. В службата бяха много нелюбезни и с мрънкащото бебе нямаше как да чакам ред за да си задам въпросите. Sad
Миналата година имам само два работни месеца, после до август бях в болнични, а от средата на август излязох в болнични за бременност и майчинство. Интересуваме като Брутен доход на семейството какво трябва да включа от моите доходи? Трябва ли да прибавя сумата, която съм получила като обезщетение за болест и в последствие за майчинство ? Еднократната сума, която съм получила за детето трябва ли да се включи?

Трябва да включиш абсолютно всички доходи, които си получила през изминалите 12 месеца, в това число и майчинството и болничните.
Еднократната помощ за жино родено дете не влиза в тези доходи.

# 282
  • Мнения: 364
Франческа Салиери, благодаря за бързия отговор!  bouquet

# 283
  • Мнения: 1 489
Момичета,да ви попитам детските надбавки месецза месец ли ги превеждат или за предходния,защото на мен нещо ми се губят.Значи ситуацията е следната-накрая на декември подадох документите за детски надбавки,в началото на януари отидох да подам и за второто дете и ми казаха ,че от януари ще получавам второто,но онзи ден проверих и ми бяха преведени само 35+600 еднократна помощ за раждане

# 284
  • Мнения: 1 817
Изплащат се за предходния месец. Платили са ти само за едното дете. На база подадените документи през декември.
Следващия месец трябва да получиш и за двете деца.

Общи условия

Активация на акаунт