Отговори
# 60
  • Мнения: 572
Да почерпя и за нашата втора месечинка


# 61
  • Мнения: 189
ЧЕСТИТА НОВА 2010 ГОДИНА!!! Желая на всички много здраве и късмет, останалото се купува с пари Simple Smile

Я споделяйте кой къде беше и как изкара? Hug

# 62
  • Мнения: 7 420
Я споделяйте кой къде беше и как изкара? Hug
   Бяхме си вкъщи.Изкарахме много тихо и спокойно. Simple Smile
   А вие? Grinning

# 63
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И ние бяхме вкъщи. Имахме гости.  Confused Аз никого не исках, ама на, кой ме пита мене! Та така - опушиха ми къщата и животеца!  Laughing Догодина по-добре!

# 64
  • Мнения: 572
Я споделяйте кой къде беше и как изкара? Hug

Какато се вижда от снимките ние си бяхме в къщи.
Весело изкарахме JoyМалко ми беше тъжно че тати беше на работа
нощна смяна smile3518
Нищо надявам се за напред по празници да сме си заедно Praynig
Все пак не бяхме съмички само с Мики. Мама ,кака и нейния мъж с децата ....
Абе беше весело newsm68

Ние колики вече нямамеnewsm68(поне зе сега)Praynig
Малката като яде в 22.00ч и после чак в 07.00ч newsm03
Много рядко се буди през ноща Grinning
На 12.01 сме консултация и ще видим дали наддаваме добре при този режим
Иначе си папкаме на 3 часа горе долу.

Друго............ааааа да ви се оплача :
майка ми оня ден дала на малката една лъжичка сок от портокал #Crazy
И аз в паника се обаждам на педито.
Тя ми каза че ако има някаква алергична реакция то ще се изрине по дупето.
Даже каза че ако и няма нищо до следващия ден можем да продължим със захранването
с портокал . Grinning
И така на малката нищо и нямаше нищо и сега вече осве кърма и вода пием портокал smile3521

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 17:32 от СРАМЕЖЛИВКА

# 65
  • Мнения: 7 420

И така на малката нищо и нямаше нищо и сега вече осве кърма и вода пием портокал smile3521

    Малката не беше ли само на 2 месеца?
    Води се,че преди да са се появили първите зъбки на бебето,стомахчето му не е готово да приема други неща освен кърма....Дано не ви се върнат коликите. Rolling Eyes
    Но разбира се,всяка майка сама си преценява. Simple Smile Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 3 581
Срамежливке, чувала съм,че цитруси не се дават до 1 годинка. Но ти си знаеш

Ние също си бяхме в къщи и си изкарахме добре. Малката не се събуди въобще от гърмежите навън, противно на очакванията ми

# 67
  • Мнения: 572
Цитат
Портокалов сок. Когато бебето стане на няколко месеца, лекарят вероятно ще ви посъветва да започнете да давате портокалов сок. Той може да бъде пресен, замразен или консервиран. Портокаловият сок обикновено се размесва с равно количество преварена вода, за да не бъде много силен на вкус. Можете да започнете с една чаена лъжичка портокалов сок и една чаена лъжичка вода. Следващия ден дайте две чаени лъжички портокалов сок с две чаени лъжички вода. На третия ден по три чаени лъжички. И така, докато стигнете до 30 г. от всяко. След това постепенно намалете водата и увеличете портокаловия сок до 60 г. Прецеждайте сока, за да не се запуши биберонът. Обикновено до 5 - 6-ия месец бебето го пие с биберон, а след това от чаша.
Портокаловия сок често се дава преди къпане, защото тогава бебето е будно около един час преди следващото хранене. Сокът трябва да бъде със стайна температура или леко затоплен. Не го сгорещявайте, защото топлината разлага витамин C
.

Източник : http://www.mamaibebe.com/?id=184

# 68
  • София
  • Мнения: 3 581
Цитат
При непоносимост към храни и реакции от храни, имунната система на човек не участва, често даже храни, които са предизвикали реакция, са били приемани съвсем нормално друг път.Добър пример за това са цитрусовите плодове.Цитрусите могат да предизвикат реакция или непоносимост при бебетата поради високата киселинност в плода.Бебето по-скоро реагира с гастроентерологично разстройство или кожни реакции.Много често бебета, които са хранени с портокали преди навършването на 1 година, могат да получат кожни обриви в областта на устните и задните части, а има вероятност и за стомашни болки и спазми.
Mr. Green
http://www.mamaibebe.com/?id=268

# 69
  • Мнения: 7 420
Цитат
Портокалов сок. Когато бебето стане на няколко месеца, лекарят вероятно ще ви посъветва да започнете да давате портокалов сок. Той може да бъде пресен, замразен или консервиран. Портокаловият сок обикновено се размесва с равно количество преварена вода, за да не бъде много силен на вкус. Можете да започнете с една чаена лъжичка портокалов сок и една чаена лъжичка вода. Следващия ден дайте две чаени лъжички портокалов сок с две чаени лъжички вода. На третия ден по три чаени лъжички. И така, докато стигнете до 30 г. от всяко. След това постепенно намалете водата и увеличете портокаловия сок до 60 г. Прецеждайте сока, за да не се запуши биберонът. Обикновено до 5 - 6-ия месец бебето го пие с биберон, а след това от чаша.
Портокаловия сок често се дава преди къпане, защото тогава бебето е будно около един час преди следващото хранене. Сокът трябва да бъде със стайна температура или леко затоплен. Не го сгорещявайте, защото топлината разлага витамин C
.

Източник : http://www.mamaibebe.com/?id=184
  Кой знае колко е остаряла тази информация! ooooh!
  Става ми тъжно,колко много може да се объркват майките с подобни статии Sad
  А и педиатрите....Къде ли гледат те? #Crazy

# 70
  • София
  • Мнения: 3 581
Ани, ако си се обидила, че постнах другото мнение, се извинявам. Всеки си гледа детето както намери за добре, просто споделям какво знам аз и да го имаш предвид, а пък ти си решаваш в крайна сметка какво ще правиш Peace

# 71
  • Мнения: 572
Не съм сърддита Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 222
Момичета, благодаря ви за пожеланията!
Ние с малката сме добре, ядем и спим  Wink С кърменето за сега се справяме учудващо добре, дано и занапред да е така Simple Smile

Пожелавам честита нова година на всички, да донесе много усмивки на детските личица, за да бъдат мамите им щастливи и спокойни!
Ние я изкарахме вкъщи тримата, но с бебе на седмица няма как  Wink Но пък така ни се получи много мило и приятно, аз не съжалявам изобщо. А малката не обърна никакво внимание на гърмежите, та успяхме и на тях да се порадваме Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 1 163
Ири ти май не си се мяркала досега в темата, честито бебче, моята дъщеря си има адашка в темата вече.

# 74
  • Мнения: 189
Ние пък на Нова година бяхме на вила с приятели и то без деца,доста се позабавлявахме  Mr. Green И тази седмица ще сме без дете, Лъчи така  е подивял да играе с племенника, че не иска да се прибира в София. Много ми е пусто в къщи без него... Но една седмица още като младоженци и после и да искам - няма Simple Smile

Хубава вечер на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт