Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 63 089
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честит ти Момчил, Кукла! Невероятна е снимката от изписването.

И у нас за св. Валентин не се говори, нито се празнува. Нещо не го разбирам тоз празник. Като студенти го празнувахме, ама то тогава си търсех само повод. Но пък Трифон Зарезан си го уважаваме. Тази година сме горди винопроизводители, участвахме във винарски конкурс на местна почва и от около 50 вина от вид, имаме второ място и за бяло, и за червено. За съжаление, вече няма от бялото, изпихме го  Mr. Green

Аз една седмица вече съм на работа, свиквам бавно, отново търся общ език с учениците, мисля засега успешно. Ангел се адаптира доста добре на яслата, в петък дори не плака. Мартина готвят също програма за 8 март, но ще е обединено първомартенско-осмомартенско-първопролетно тържество, тя ще е пеперудка.

Имам обаче друга голяма новина около Марти. Падна й първото зъбче. Малко е рано наистина, но това е- започна да сменя млечните зъби. Ето и снимка. Странно ми е, порасва момиченцето ми.

# 196
  • Мнения: 9 903
виж ти, интересно. Отива й Simple Smile и изглежда по-голяма. Какво казва зъболекарят?
изобщо добри новини край тебе....да вземем да наминем за червеното, докато не сте го изпили?

# 197
  • Мнения: 1 541
Другарчета мили- Честит Св. Валентин на почитащите този господин   bouquet А на другите, включае нас, честит празник на виното и наздраве за довечера   bouquet

Днес също така е и прошка! да не забравите да поискате прошка от старейшините и да дадете на младите  Wink

микки, невероятно е направо кога минава времето. От снощи само ти с твоята кукла сте ми в главата- някак много ми е невероятно, че дойде и това време, пък дори да уж малко рано....Честито на порасналата млада госпожица! Много е сладка с тази дупка в усмивката  Laughing Hug А сега нещо фея на зъбките ще пробутваш ли или ще си карате без тези екстри?
Браво и на теб, че влизаш в крачка с работата- все по - добре ще ти става предполагам.

Днес съм работна домакиня- отивам да правя закуски, че довечера агнета ще пека, питки ще въртя...сама на себе си не мога да се нарадвам.....Вчера отметнах десертите, един от който е Соц. детство мое, т.е. домашен течен шоколад...ммм....това е опасно за кантара чудо, ама гребах с голямата лъжица вчера без срам  Whistling

# 198
  • Измир
  • Мнения: 644
Кукла, честИт тИ първИ сИн  Laughing!

Да е много здрав И усмИхнат МомчИл И да радва какИте И вас!

ЧестИт вИ св ВалентИн!!

МИккИ, наИстИна пораснаха децата. И в групата на СевИ Има детенце с паднало зъбче.
МИлейдИ, как е БИанка? ТИ звучИш супер.

СевИма усИлено учИ думИ за 8_мИ март. Вече гИ снИмаха за картИчкИ дорИ.
Да не чуе дявола, но след операцИята не е боледувала каката. ДалИя наскоро бе подула слИвИцИте пак обаче. Май И с нея ще се ИзмъчИм до 3 год възраст.

Анеле, като оздравеете защо не пробваш с вИтамИнИ някаквИ да подсИлИш Роската? Много вИ се събра тазИ зИма  Sad. Аз давам Саностол сИроп.

# 199
  • Мнения: 11 818
микки, и мен много ме изненада падналото зъбче на Марти, браво! Пожелавам й белички и здрави постоянни зъбки и още по-чаровна усмивка!
Кукла, много сет хубави!
Милейди, звучиш чудничко, само така! Hug

Ние днес ходихме в Тумба тан - http://www.tumbatan.com/ импулсивно. Пийнахме винце (подарък от заведението) и хапнахме био пици, прелестно, спокойно местенце, атмосфера, обстановка, питиета, храна, всичко!! Препоръчвам горещо за хапване с деца, разбира се и не се пуши никъде.  Peace Определено ставаме редовни посетители и поръчващи за вкъщи, много ме радват такива нови начинания в това трудно време, дано собствениците оцелеят, би било добре, ако направят верига.
 
Утре пътуваме за вилата на сняг, ски и всякакви приключения.. оборудвах и Влади с бебешка шейна за бутане и сме в пълна готовност. Георги засега остава тук да изкарва парички.
До скоро! Hug

# 200
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тити, зъбчето е паднало в градината и аз разбрах в петък следобяд. Обиколихме града, работеш зъболекар не се намери. Имам приятел стоматолог в Пловдив, чухме се по тел и каза, че не е невъзможно, макар и твърде рано. Утре ще ходя да й взема час при една конкретна зъболекарка, която била внимателна с деца. Защото покрай постоянното взиране за ново зъбче, открих, че има малка дупчица на единия кътник и вероятно ще правим пломба. Въобще, на дневен ред са ни зъбите.
Милейди, ще пробутвам аз разни традиции, но с второто зъбче ще е. Първото го няма, паднало е докато е спяла в градината, може и да го е глътнала, знам ли. Като прочетох за готварските ти планове, утре ще гледам да спретна едни боровинкови бисквити за колегите. И за децада, разбира се, Мартина ги обожава, а и бързо стават.

Ние пък бяхме на кукерски празник в едно село до Карлово. Мъжът ми има роднини там и после им гостувахме за обяд. Като си тръгвахме, беше невероятно, някакво супер спокойствие, децата тичаха по улиците необезспокоявани от коли, тук таме само животински тор  Mr. Green имаше.
Ох, пише ми се още, а ме чакат две контролни да измислям  ooooh!
До скоро!

# 201
  • Мнения: 811
кукла, новината е страхотна!!! да ви е честит малкия принц, да е с добра душа като Малкия принц на Екзюпери, да е здрав и обичан! Между другото почти е уцелил моя рожден ден, аз празнувах на 4 февруари  Grinning Heart Eyes

микки, честито първо паднало зъбче на Марти! Наистина времето лети много бързо .....

Ние в събота направихме разходка до Велико Търново. Беше страхотен слънчев ден, за разлика от днешния.

Искрено се възхищавам на всички, които имат време и най-вече желание да творят сладки и  да бъркат засукани манджи! Аз съм станала голям мързел в това отношение ....  Embarassed Евала, момичета  Hug

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Росен днес е на градина, други пък на работа Mr. Green Детето сподели, че имали две момиченца с паднали зъбчета опред - долу и сега се е затюхкал кога ще му падне и на него ooooh!
Олгарита, преди да се разболеее пробвахме марсианците имунактив; не знам азли си втълпявам, но за втори път ми се случва като започна да давам нещо като витамини или и от типа на имунобор, веднага се разболява; прекратих вече; сега давам заради АБ витамин Ц на ампули
Сиси, завиждам Wink

# 203
  • Мнения: 9 903
не знам азли си втълпявам, но за втори път ми се случва като започна да давам нещо като витамини или и от типа на имунобор, веднага се разболява;

това на мен ми се случваше винаги; също не мога да си го обясня, но спрях да приемам всякакви комбинирани витамини.

# 204
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте момичета,
Честит Момчил на Кукла! Да е жив и здрав и много да радва мама и татко, както и каките!
Честито паднало зъбче на Мартина! Наистина невероятно е кога порастнаха дечицата ни!
не знам азли си втълпявам, но за втори път ми се случва като започна да давам нещо като витамини или и от типа на имунобор, веднага се разболява;

това на мен ми се случваше винаги; също не мога да си го обясня, но спрях да приемам всякакви комбинирани витамини.
Аз също давам марсианци имунактив цяла зима вече и съм доволна. Не знам от тях или и от другите неща, които ежедневно му давам(рибено масло,клеева тинктура и сребърна вода), но до момента тази зима Калоян е боледувал само веднъж и то доста по леко от обичайното - без антибиотик и нурофен дори. За сравнение миналата зима беше 4 пъти с гнойна ангина и с антибиотици.Чак не смея да се похваля
Малко снежни снимки и от нас :
http://www.facebook.com/album.php?aid=8907&id=10000031375669 … &l=969aa484b0
Хубав ден ви желая!

# 205
  • Мнения: 453
Благодаря ви отново!  bouquet

Дюдю, страхотни снежни снимки!

микки, нищо чудно да е паднало зъбчето. знам и за други такива случаи при 4-годишни.
Дано и Мини скоро ги смени, та да мирясаме!

Мини разучава някакви стихчета и песни за мама, дори ми ги каза веднъж, но после се сконфузи, щото се сети, че е тайна. Simple Smile

Ето снимки на моето циганче, снимано от една страхотна фотографка - муцуна от фотографски форум:
http://www.flickr.com/photos/mucuna/4362186425/
http://www.flickr.com/photos/mucuna/4362968252/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/mucuna/4363487212/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/mucuna/4362981393/in/photostream/

# 206
  • Мнения: 506
Здравейте! bye
Не съм се отчитала мнооооого отдавна и днес/сега ми се отдава тази възможност!Не мога да кажа, че всичко върви по план, защото такъв нямах! Rolling EyesНО, продължаваме си все на пред и все към по-добро  Grinning ! Намалихме с един приема на лекарството, което й давам, а към юни-юли, ако ЕЕГ-то й е чисто може и да го спрем!
 Задействаха се с пълна пара и нещата с ресурсния център!Криста има вече ресурсен учител, а през седмицата по веднъж ще посещаваме логопед и психолог за да работят с нея..Очаквам до две седмици да до изготвим програмата!
Няма думи с които да опиша как се чувствам, тъй както няма уред с който да измеря "борбеност' и "лекотата" с които  Криста минава през всичко това.Факт е обаче, че се подобрява от ден на ден - все повече и повече и ако преди 5 месеца, заключенията на специалистите са клонили към песимистичното, то днес същите специалисти са очаровани от постиженията й!
Надявам се скоро да имам възможност и да почета, защото със сигурност съм изпуснала доста!      bouquet    

# 207
  • София
  • Мнения: 830
За снимките на Чико мога да кажа само: ААХХХХХХХХХХХ!
За Криста едно голямо БРАВО.
На Мартина, честито и първо паднало зъбче.
Роската бързо да оздравява и заяква.


За развеселяване една случка от сутринта: Боян гледа хокеен мач Русия - Латвия. Хокеистите се сбиват и Калина дълбокомислено пита: Боянчо, кой им е дал пръчки на тези, те и без тях се бият?! Разбирай: хокейните стикове.

# 208
  • Мнения: 3 089
чудесно за добрие новини за криста!

зъбчето на марти ме впечатли, т.е. липсата му  Wink

разбира се, снимките на бебо са чудесни!

за мен - считано от началото на януари, работя енергично и вманиачено. то и няма как другояче впрочем - като има поръчки, значи има, и следователно трябва да се копа усилено. приходите идват с по-голяма скорост, отколкото се надявах, така че ще покрия половината от дефицита по кредитната карта, който дефицит беше натрупан по намаленията в ларедут и майтойс. за инфо, най-впечатляващата поръчка, която вече пристигна, са 2 джагита - едното за нас, за подарък на камен за РД: мащабна работа!, а другото е подарък за близки. та, да се върна на дефицита. надявам се скоро да изляза на дебитна, вместо на кредтина основа, с което ще поставя началото на усиленото мислена каква искам да е стаята на на камен. в тая връзка искам да кажа, че вчера се влюбих в едно резбовано антикварно легло, както и в шкафа/гардероба, подходящ за него, които всячески се опитвах да наместя в малкото пространство на стаята на камен, но просто не намерих начин. та ако някой иска да си купи легло (и шкаф) от 1890 г., реставрирано (почти всъщност), с огромните размери 135/190, да сигнализира - ще кажа къде е. та от вчера насам страдам по това легло, въпреки че осъзнавам, че наистина не е за нашия габарит стаи  Rolling Eyes
друго кво да кажа - здрави сме, обаче не ходихме на ски, защото децата бяха болни предходние 3 седмици. скъсаха ми нервите, само това мога да споделя по отношение на болестите им - супер гнусно е да гледаш деца и да спазваш срокове в същото време. много се напрягам, много викам и климатът у дома става лош.
във връзка с диетата ми - килата спряха да падат (но аз и много криввам от правия път), но пък обиколните се топят. дрехи, които винаги са ми били добре, сега ми хлопат, а такива, в които открай време не съм успявала да вляза, сега ми стават. това е не-лош компромисен вариант, така че изобщо не се и оплаквам от развоя.
и сега отивам да пия кафе, за да се разсъня (нещо не мистига съня напоследък. о така? нали уж остарява...) и после се хващам за работа.

# 209
  • Мнения: 506
         Кукла да ти е честит новия член на семейството!Много здраве и да се разбират с каките! Hug

Общи условия

Активация на акаунт