СЕПТЕМВРИ'09 тема 9

  • 18 428
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 116
Еее Бу, направо сИ Се раздала с ез двете коледни клонки Joy
Ама аз пък искам да си направим колаж с бебетата и на който не му харесва,да не ги гледа и да не си слага детето там,иначе отивам да пиша в Октомври! Crossing Arms
Кой е за?

# 46
  • Мнения: 71
Не мога да разбера дилемата на някои майки - да пият или не и колко точно на Нова Година(изобщо на празниците), че чак АМ да дават на бебето, за да може да се забавляват. Нищо няма да ви стане ако не пиете. Голяма работа, че е Нова Година. Прекалено егоистично ми се вижда. Не упреквам никой конкретно и разбирам, че все пак имаме нужда да разпуснем малко, но защо забавлението непременно се свързва с алкохол и цигари. Майчинството изисква жертви. Не казвам да се откажеш от личен живот, но някои неща не подлежат дори на коментар.  newsm08

# 47
  • Мнения: 53
Еее Бу, направо сИ Се раздала с ез двете коледни клонки Joy
Ама аз пък искам да си направим колаж с бебетата и на който не му харесва,да не ги гледа и да не си слага детето там,иначе отивам да пиша в Октомври! Crossing Arms
Кой е за?
Аз съм ЗА Party
Не мога да разбера дилемата на някои майки - да пият или не и колко точно на Нова Година(изобщо на празниците), че чак АМ да дават на бебето, за да може да се забавляват. Нищо няма да ви стане ако не пиете. Голяма работа, че е Нова Година. Прекалено егоистично ми се вижда. Не упреквам никой конкретно и разбирам, че все пак имаме нужда да разпуснем малко, но защо забавлението непременно се свързва с алкохол и цигари. Майчинството изисква жертви. Не казвам да се откажеш от личен живот, но някои неща не подлежат дори на коментар.  newsm08

Споделям мнението ти, ама аз така или иначе не пия твърд алкохол, а само бяло винце - така, че по празниците ще пийна една чаша, колкото да си кажем наздраве и това е, и без това не съм пила от 100 години и изобщо не знам как ще ми се отрази една чаша, да не се окажа под масата Mr. Green

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 16:58 от vesita007

# 48
  • Мнения: 14
Бу,мерси за темичката! Peace
Емир,айде чакам те барабар с дружинката Hug
 Абе много хубави тия календари,дето сте сътворили-невероятни!! smile3501
 И аз съм от кърмещите майки,но не смятам,че ако не кърмиш,това те прави по-лоша.

Dani-ela честита годишнина!Да се обичате и разбирате още много години!
 Уиш,честита кухня!Айде,снимки!Много обичам да гледам такива работи и мечтая скоро и аз да си имам!
 Мама Гаци аз съм "ЗА"

# 49
  • Мнения: 2 776
BebEshOnDeL, с коя помпа на Медела си ?
Някой ползвал ли е Мини електрик-а на Медела?Обмислям дали да си я взема,та търся отзиви  Thinking.

Gala79 ,бърза си  Laughing,аз още не съм снимала  Embarassed....

# 50
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пия бира и кърмя, но и по-твърдо да пийна пак ще кърмя. Аз съм с малко по-екстремно мислене по темата, затва си трая Mr. Green
За колажа съм много за, стига да се навие някой да го направи Grinning Аз не умея да боравя с фотошопа
Габи стана чак сега Shocked Верно спят по-добре на студено

# 51
  • Мнения: 53

Много хубави снимки показвате всички, ама аз се влюбих в коледната снимка на Весита(или на криската беше Rolling Eyes) Фона е разкошен и направо все едно професионалист е снимал.
Валка, въпросния "фон" го купих за 6 лв. Някои му викат покривка за маса Mr. Green Mr. Green Mr. Green Въпроса е да имаш въображение Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 277
но защо забавлението непременно се свързва с алкохол и цигари. Майчинството изисква жертви. Не казвам да се откажеш от личен живот, но някои неща не подлежат дори на коментар.  newsm08
Подкрепям с две ръце, нищо че и  аз попийвам. И аз си мисля, че малко се преекспонира пиенето по време на празниците, особено новогодишните. Цигарите пък никога не съм ги разбирала, тях ен коментирам.
Колкото до децата - те 100% са най-важното, но не са 100% от живота - и аз имам нужда от време за себе си, и не само време, и от други неща  Peace
За колажа съм ама не мога да го направя аз  Thinking  Confused

# 53
  • София
  • Мнения: 1 504
Здравейте пак..
Хе хе Бу очаквах доста по-постна тема, ама то май няма как Уиш да се задмине..та на мен новата тема си ми харесва...семпличка и коледна...направо екстра   bouquet
Уиш ..и аз забелязах, че те няма...ама ти понякога само при февруарчета 2007 пишеш, та реших, че няма интересни теми и затова така Wink пък то чисто нова кухня...със здраве да си я ползвате...
Биха на Ангел втория пентаксим...плака по-малко. 900 гр и 1 см...като тоя път пак сестрата го мери и не го поопъна и очаквам др.месец см да са повече...както стана и предишния път. Като резултат 5800 кг и 57 см. Ами всяко бебе си е различно...600 гр хич не са малко си мисля, Надина май ти се притесняваше...
Днеска на прегледа Ангел се обърна от корем на гръб и ние с доки  ooooh! Досега не е правил никакви опити, та и мен ме изненада...но може би беше случайно...
Относно кърменето...еми всеки има право на избор, ...наистина би било глупаво кърменето да е  критерии за добра майка....
fifonka мен пък ми прилича на стачка newsm78
Искам да попитам по колко време висите в поликлиниката като ходите за ваксина ? Днес си отвисяхме само 1,5 ч направо прилично...обикновено е доста повече..И понеже ще сменявам педи точно поради тази причина, направо пък ми стана съвестно, защото днеска минахме сравнително бързо...Моля, сподете...
Честито на днеспразнуващите мами!
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора.
И аз съм ЗА колажа

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 17:21 от EmiR

# 54
  • София
  • Мнения: 2 145
Голямо писане днес Simple Smile
Бу, много ми харесва темата - изчистено и все пак празнично  bouquet
Много хубави календари сте спретнали, момичета. Аз до календари не стигнах, ще зарадваме бабите с по едно албумче със снимките от Калина. Днес ходих до Джъмбо да купя албумчета - ей луда станах Crazy Уж криза, безпаричие и т.н., а народът пазарува като луд... И то такава навалица в работен ден, не ходят ли на работа тия хора?!
Кърменето и на мен ми е болна тема... Така се бях наточила да кърмя, ама не стана Sad А колкото до стимулирането на лактацията вече съм се отказала - колкото има толкова. То не бяха чайове, пиене на феноменални количества течности, цедене по 8 пъти на ден, а вчера като си гледах записките се оказа, че и със стимулация, и без стимулация все едно и също количество си цедя. Tired Засега стигат ама като си вдигне още малко дажбата ще трябва да дохранвам.

   
Възникна следната грешка при публикуването на новото мнение:
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.
Shocked

# 55
  • София
  • Мнения: 2 145
Искам да попитам по колко време висите в поликлиниката като ходите за ваксина ? Днес си отвисяхме само 1,5 ч направо прилично...обикновено е доста повече..
Как 1,5 часа Shocked Не ви ли записват час предварително? Аз един единствен път чаках около 20 минути, ама имаше страшно много хора. Иначе максимум 5-10 минути, да не кажа, че повечето пъти направо си влизаме.

# 56
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
ЕмиР нашата педка на децата за контролен преглед и ваксина дава час. Има два часа на ден, в които приема само бебета с час от 12-14. Дава и други часове, останалите чакат, освен ако няма някой наистина спешен случай. Аз иначе не бих си завела бебето да вися я болните и да чакам  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 141
Mama Gaci и аз съм твърдо ЗА колажче. Да, ама кой може да го направи?  newsm78

# 58
  • където има любов
  • Мнения: 307
Айде и аз да се изкажа за кърменето.По принцип съм за,но вече дохранвам.Изживях го трудно,щото знаех ,че започна ли с дохранването,това ще е края на кърменето.Сега сме почти 50 на 50.Надявам се поне още месец два да има по малко да цоцка.
Не съм съгласна с това ,че кърмените бебета по не боледуват.А вярвах.Да ама от раждането до сега пием втори АБ,а кърмя Confusedдецата на мои приятелки,дето не знаят що е кърма са 100 пъти по-здрави от моите...
И въпреки всичко продължавам да съм ЗА КЪРМЕНЕТО.Пък и ако щете,само защото е пезплатно.,както Валката каза.

# 59
  • Мнения: 53

Искам да попитам по колко време висите в поликлиниката като ходите за ваксина ? Днес си отвисяхме само 1,5 ч направо прилично...обикновено е доста повече..И понеже ще сменявам педи точно поради тази причина, направо пък ми стана съвестно, защото днеска минахме сравнително бързо...Моля, сподете...

При нас бебетата имат отделна стая от децата(не знам на другите места как е) и в тази стая има място за 4 бебета наведнъж, та до сега съм чакала максимум 30 мин. да се освободи едно от 4-те места.

Общи условия

Активация на акаунт