СЕПТЕМВРИ'09 тема 9

  • 18 432
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 116
Не мога да разбера дилемата на някои майки - да пият или не и колко точно на Нова Година(изобщо на празниците), че чак АМ да дават на бебето, за да може да се забавляват. Нищо няма да ви стане ако не пиете. Голяма работа, че е Нова Година. Прекалено егоистично ми се вижда. Не упреквам никой конкретно и разбирам, че все пак имаме нужда да разпуснем малко, но защо забавлението непременно се свързва с алкохол и цигари. Майчинството изисква жертви. Не казвам да се откажеш от личен живот, но някои неща не подлежат дори на коментар.  newsm08
Никой не е писал,че има дилема...Писах,че си правя запаси от кърма,защото ще пия и пуша.
Защо ли?Защото ще ходя на заведение,няма да гледам новогодишната програма с купа пуканки и да немога да се забавлявам на заведение,ако не пия.Не е голяма работа,че е Нова Година,но е повод да оставиш бебето на майка си примерно(оставиш,не изоставиш,както ще го издраматизираш) и в крайна сметка да починеш,ако не физически,то поне психически.И точно защото бебето е 100 процента на първо място,точно затова питах да го кърмя ли или не после,ако не ми пукаше нямаше да питам.Пишеш,че не обвиняваш никой,ама точно така правиш.Все едно аз да тръгна да се възмущавам,че някой се тъпче по цял ден със шоколад,всеки си има право на личен избор.Аз пък мисля,че вие преекспонирате непиенето и непушенето.Да за една вечер какво ще ти стане,ако не пушиш?Ами погледни го от другата страна,а какво ще стане,ако една вечер пушиш?

# 61
  • Мнения: 655
BebEshOnDeL, с коя помпа на Медела си ?
Някой ползвал ли е Мини електрик-а на Медела?Обмислям дали да си я взема,та търся отзиви  Thinking.



аз съм с тази помпа,страшно много  съм доволна Peace Peace Peace

# 62
  • Мнения: 141
Леле Емир, ти бая си си почакала.. Ужас.. направо ти съчувствам.. И ти си се изнервила, и бебко...
Ами нашата педиатърка преглежда болните и големите деца в една стая, а консултациите на бебоците са в друга стая. Детската консултация е в отделен вход и е разположена така, че не минаваш покрай болните.. отделена е някак си и се събират само майки с бебчета..
Досега не ни се е налагало да чакаме повече от 5-10 мин. Всяко бебче си има час за прегледа.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 504
Ние сме в 22 поликлиника...и консултацията на бебетата си е отделно... не висим с болните. Но голямо чакана пада, защото педи търчи от кабинета дето преглежда болните в детската консултация. Иначе тя е много свестна жена, но не записва часове и това чакане направо ме побърква. Днеска татко е гледал Кати, за да отида на консултация...съответно  като се прибрах, още не беше заспала...айде това не е болка, но винаги трябва да осигурявам човек за неопределено време....Мацки, благодаря ви...ще се пробвам при новото педи, поне с часове работи...
Gorska_Kitka кики въобще не се изнервих, направо се израдвах, защото минахме много бързо...отивам с настройката за висене/и с Кати съм била там/, накърмих го Ангел, та и той не беше изнервен...ама все повече ме дразни, защото трябва да мисля Кати на кой ще оставя...преди този проблем го нямах...висиш си, говориш си с майките, кърмиш си бебето, защото ми се е случвало и 3 часа да вися......

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 17:37 от EmiR

# 64
  • Мнения: 116
Явно повечето сме ЗА колажа,ако някой може да го направи и има желание,да пише Simple Smile

# 65
  • Мнения: 17
 Бу, мерси за темичката  Peace
 Аз съм малко болна, ближа си раните и ме мързи да пиша, то всичките кокалаци дет ги имам ме болят, знаете кво е...
 Разбира се, че са лоши майките, които не кърмят! Но тези, които не го правят щот сакън да не им се развалят циците.................... те и без тва хич ги няма, да не се затрият още повече  Joy Mr. Green Mr. Green Тва си е лоша майка, НО тва си е мойто мнение, камъни не ща, достатъчно казах ме боли всичко  Mr. Green Всеки има право на избор, пък в крайна сметка важно малките да са здрави, ако ще да папат кисело мляко и захранени с пиле на грил.
 Аааайде  Stop

# 66
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
ЕмиР, 22 не беше ли тая на Плиска newsm78 Мога да ти препоръчам мойта педка в Дружба, но май ти е далечко

# 67
  • Мнения: 66
 Да драсна и аз някой ред. Ха здравейте значи  Hug
  За кърменето - дохранвам си го още от 2 ден в къщи и хич не се кося. А по въпроса с алкохол и пушене по време на кърмене - никое бебе не е умряло от АМ, ако нямате силна воля това е по- добър вариант според мен.
 Емир, аз на консултация като ходя само се обаждам на док и отивам в специална стая да го чакам с бебо - не повече от 10-15мин.
  Аз също съм за този колаж  Peace
 А от както съм станала шофьор толко да мразя сняг  ooooh! То не е риене и чегъртане от колата, замръзнали ключалки, заледени улици и т.н. Резултата е - 3 коли пред нас, а аз не мога да ползвам нито една. Първата с летни гуми не може да излезе, втората не може да запали, третата замръзнали и четирите врати  #Cussing out

# 68
  • Мнения: 71
ще пия и пуша.
Защо ли?Защото ще ходя на заведение,няма да гледам новогодишната програма с купа пуканки и да немога да се забавлявам на заведение,ако не пия.
Коментара ми не беше насочен конкретно, защото доста въпроси имаше досега на тая тема към Бу.
Да оставим кърменето и бебетата на страна. За мен е странно човек да има нужда от алкохол за да се почувства добре, да се забавлява. Да не продължавам, че вероятно зчуча доста остро. Всеки си решава дали има нужда и какви компромиси да прави.
 П.С. Дразни ме и появилата се напоследък 'мода', всеки да се извинява преди да изкаже мнение, различно от това на масата. Аз няма да се извинявам. Не критикувам. Само се възмущавам  Confounded

# 69
  • Мнения: 56
Не мога да разбера дилемата на някои майки - да пият или не и колко точно на Нова Година(изобщо на празниците), че чак АМ да дават на бебето, за да може да се забавляват. ..... Не казвам да се откажеш от личен живот, но някои неща не подлежат дори на коментар.  newsm08
Никой не е писал,че има дилема...Писах,че си правя запаси от кърма,защото ще пия и пуша.
Защо ли?Защото ще ходя на заведение,няма да гледам новогодишната програма с купа пуканки и да немога да се забавлявам на заведение,ако не пия.Не е голяма работа,че е Нова Година,но е повод да оставиш бебето на майка си примерно(оставиш,не изоставиш,както ще го издраматизираш) и в крайна сметка да починеш,ако не физически,то поне психически........Аз пък мисля,че вие преекспонирате непиенето и непушенето.Да за една вечер какво ще ти стане,ако не пушиш?Ами погледни го от другата страна,а какво ще стане,ако една вечер пушиш?
Peace Peace Peace
и аз имам нужда от малко отпускане, баси! То няма да стане щото мойто не ще да яде от шише, ама иначе и аз бих се нафиркала (казвам нафиркала защото съм сигурна, че от 50 грама ще съм на черешата)!
И аз малко се дразня от това, че някой да ме изкарва супер долнопробна и безволева само защото искам да пийна едно! Еми искам си! Ама няма!

# 70
  • Мнения: 8
Здравейте, мамчета!
Аз малко извън всички теми да попитам - ако ползвате кухненски робот, посъветвайте ме какви функции да гледам, кое е най-полезно, марка да ми препоръчате?
Аз сега ще се ровя, но друго е от патило да попитам! Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 1 504
Цвета...да на Плиска е...ама Дружба ми е далечко...

# 72
  • Мнения: 116
За мен е странно човек да има нужда от алкохол за да се почувства добре, да се забавлява. Да не продължавам, че вероятно зчуча доста остро. Всеки си решава дали има нужда и какви компромиси да прави.
По- нормално е да се питаме една друга,а не да се възмущаваме една на друга. NaughtyНа мен също доста неща са ми супер странни,но не бих си позволила да се възмущавам писмено.Първо е невъзпитано,второ много хора биха се обидили,трето не е моя работа,пазя си възмущението за себе си и тн. и тн..А пък,ако си мислиш,че да се натъпчеш с един Макдоналдс примерно е по-полезно от това да изпиеш 2 чаши вино,много се лъжеш...Ама кажи,че не си го правила...не вярвам!:peace:

# 73
  • Мнения: 141
абе, я стига се втелясвайте.. Всеки има право да постъпва така, както смята за редно. Не е нужно да давате обяснение на който и да било за ваше желание или действие.
Всеки е различен, има различни нужди и различно мнение. Няма нищо лошо в това всеки да си изказва мнението, но без да напада другите, които мислят различно...
Разбира се, че бебето е на първо място, но и ние сме хора и ние си имаме определени нужди- като например да пийнем нещо, да се позабавляваме и тн...
Според последните психологически проучвания на майки, изпаднали в депресия е това, чеееееее тяхната всеотдайност спрямо детето е довела до това, че те са стигнали до етап, в който за тях не съществува нищо друго, освен детето... Дори са загубили своята същност... За да бъдем добри майки и да даряваме децата си с обич, щастие и внимание, ние също трябва да обръщаме внимание на себе си, защото когато дойде един момент, в коойто детето е отраснало и е поело своя път, ние ще сме само една бледа сянка на нашето дете, понеже сме изгубили нашата личност...
Мноооого объркано го казах... Но в тази публикация са дадени примери как майки, които постоянно правят излишни лишения, защото така смятат, че са добри майки в един момент започват да изпитват чувства на гняв към детето си, защото то ги е лишило от онова, което те са искали. Но в действителност, не детето е лишило майката, а майката сама си се е лишила. Това не значи, че трябва да се отдадем на безмислени гуляи и пълна незаинтересованост, но моля- всяко нещо с мярка...

# 74
  • Мнения: 277
уф, и аз съм с летни гуми, а мъжа ми е автомонтьор!!1  #2gunfire а трябва до Принцес да ида.....
И аз чакам понякога по час за доки... барабар с всички болни и неболни пред кабинетите в поликлиниката  Tired
За пиенето и забавляването - ми забавлявах се онзи ден, и си пих - чаша червено вино, и си
кърмих, и бебето си беше до мен през цялото време. Пушачите пушиха навън. Мисля, че биха го направили и без бебето да е с нас  Peace И Ина така си отгледах - винаги и навсякъде с нас. Никога не ми е пречила да се забавлявам, да си пийвам и т.н. Въпросът е да пийнеш за компания или да се натряскаш. Не се лишавам от нищо заради бебето, не лишавам бебето от нищо заради себе си.  Peace Не бих я оставила на майка ми, за да ида да се веселя. Нито дори за да свърша някаква работа. Така съм свикнала - винаги сама, т.е. аз и бебето де Heart Eyes
За много хора готиното изкарване е равно на нафиркване  Peace, особено за някои мъже. Стига сте се карали! Празници идат!
 Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт