СЕПТЕМВРИ'09 тема 9

  • 18 419
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 186
Горби  Hug добре,че всичко е на ред.Представям си какъв ужас е било.

Момичета има ли още някой ,който не е давал сок на бебето си(като мен)?



Аз не съм давала, и не смятам да давам скоро.
не съм самаааа  Whistling

# 691
  • София
  • Мнения: 2 141
И аз не съм му давала сокове. Предпочитам да му дам вода или чай да пие, ако му е толкова мерак за нещо различно от млякото.

# 692
  • Мнения: 186
И аз не съм му давала сокове. Предпочитам да му дам вода или чай да пие, ако му е толкова мерак за нещо различно от млякото.
Ама аз и вода и чай не давам.Вода не иска,а чай не съм и предлагала.Само кърма.

# 693
  • Мнения: 141
Леле Горби, настръхнах като прочетох какво сте преживяли. Добре, че всичко е отминало вече и слава Богу, че се е случило през деня... Ужас...

По отношение на захранването, аз смятам да почвам от другата седмица. Мисля, че Невена вече е готова. И аз се чудя с какво да започна. На 7-ми сме на консултация, та ще питам педиатърката за съвет. Не мисля да давам сокове, а директно с пюре от тиква... Засега мисля така, ама дали ще е това- незнам още...

# 694
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми аз и вода не съм му давала.. Sunglasses
Само капки за колики Mr. Green
Дундито Кати я захранвах с пюрета на Хип, Гербер и Семпер. На Ганчев не съм давала никога, макар че знам, че доста ги хапват бебоците, защото в тях  има и захар и сол и доста нещица.
Горби  Hug

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 18:23 от EmiR

# 695
  • Мнения: 70


Момичета има ли още някой ,който не е давал сок на бебето си(като мен)?



аз също не съм давала и не смятам да давам скоро

# 696
  • Мнения: 70
Ивилда, мерси за пожеланието миличка, и дано Алекс по-бързо влезе в час, че с това разнасяне е ужас. Ние нали сме при свекито и голямо глезене го глези и нашия Алекс, разнася го, люлее го, абее като остана сама ще видя зор  ooooh! ама нямам сили да се боря и да слушам ревящо бебе и с нея да се разправям и да уча  Tired Малко кофти се получи поста.. сори. За справка и аз не давам ни вода, ни чай, вода предложих два пъти заради хълцане но ми я отказа и не съм го мъчила, само на кърма е засега  Party

# 697
  • Мнения: 76
     Здравейте, момичета! За много години, да сме здрави и ние и всички близки около нас и леки и безпроблемни дни и нощи с малките ни слънца!

     И аз не давам сокове. Ние бяхме със зверски колики и аз реших да захранвам късно. Консултирах се и с педиатърката ни и тя ни посъветва също за късно захранване!
     А с кърмата сме вече финиш. Изведнъж както имах , така и намаля и както и намаля и няма и седмица и вече едва събирам 80 мл. Ама поне до 4 месеца се кърмихме, та минах по-лесно психологическата граница за АМ. В интерес на истината детето даже го предпочита, че последно кърмата ми беше и водниста. Наддали сме само 600 гр и 3 см, но си влязохме в нормите, че се движихме едрички.
    Миналата година на този ден видях тъй дълго очакваните 2 чертички. Сега като се върна назад и направо ми потреперва корема.
    Та това е от нас за сега!

# 698
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз не съм му давала сокове. Предпочитам да му дам вода или чай да пие, ако му е толкова мерак за нещо различно от млякото.
Ама аз и вода и чай не давам.Вода не иска,а чай не съм и предлагала.Само кърма.
И аз вода даже не предлагам, а чай ще пие като стане поне на годинка, за да слагам мед Grinning

# 699
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз готови пюрета рядко купувах и то на Nestle или Hero.А в БГ давах на Ганчев и то само плодовите.Зеленчуковите предпочитам аз да си ги правя.Алекс пък не искаше да ги яде без подправки и малко сол. Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Стефи, може ли и на мен да  изпратиш схемата? Благодаря предварително  bouquet

Ако знаете колко ме е яд, че мъжа ми е с голямата кола във Варна/в нея ни е количката на Кали/ иначе днес щахме да се разходим с каката и с бебока. Много обичам да се разхождам докато вали сняг.
Аз пробвах да дам сок от морков и ябълка....,но първо една лъжичка и после това ми изяде ушите. през около 1.30-2.00 часа глааааад. Иначе отказва вода/пълни си устета и плюе/ не мога да я накарам да пие въобще нищо от шише. Затова реших към след седмица-две да пробвам направо със зеленчуково пюре ама още не съм го доизмислила.

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 19:18 от glezundra

# 701
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Ние сме на консултация на 12 и ще искам препоръка с кое е по добре - зеленчуково пюре или каша . Сок не съм давала ,но чай и вода пие .Сам си иска т.е. има моменти когато не иска кърма и търси вода . Не ми се дават плодови пюрета понеже ме е страх да не отхвърли зеленчуковите след това .
Може ли и на мен схемичката за захранване .

# 702
  • Мнения: 141
Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крака Simple Smile Та в този ред на мисли... Стефи, и аз искам схемата Simple Smile

# 703
  • Мнения: 243
Стефи тенкю, но може ли да ми подскажеш какво значи "пасира се 2 – 3 седмици след като се въведе може да се добави кърма или АМ" значи първо даваме натюрел, а след 2 седмици разреждаме с мляко ли  newsm78

# 704
  • Мнения: 82
Аз съжалявам, че схемата не е много подробна и някои моменти убягват /като например въвеждането на масло, зехтин и т.н./, но съм записвала схематично каквото се коментира.
Относно:
Стефи тенкю, но може ли да ми подскажеш какво значи "пасира се 2 – 3 седмици след като се въведе може да се добави кърма или АМ" значи първо даваме натюрел, а след 2 седмици разреждаме с мляко ли  newsm78
Аз така го разбирам - въвежда се като чист вкус, а по-късно се добавя и АМ или кърма.

Общи условия

Активация на акаунт