СЕПТЕМВРИ'09 тема 9

  • 18 415
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Стефи, и аз бих искала да ми изпратиш схемата Simple Smile

# 706
  • Мнения: 279
Стефи мерси мила! Утре ще я разгледам по подробно.
И ние сме изцяло на кърма,нито вода иска,нито чай.То по принцип от шише не иска / а имам кърма във фризера и няма какво да я правя,ще бъде по нататък с пюренцата/. В началото пиеше много вода, но му е било малко млякото.От както се кърмим не лизва.
А за захранването мисля поне още месец да изчакам,стига да има кърма де.Ще видим със какво. В този ред на мисли - я кажете според вас сенната хрема наследствена ли е? т.е. нали пише че ако има в сем. алергични да се изчака със захранването и да се започне с оризова каша.Трябва да питам педито  Rolling Eyes
Отивам да хапна нещо и ще ви изчитам че нямах време тези дни!
а Наздраве !

# 707
  • Мнения: 314
Брех,че ми стана любопитна тази схема.Ако може и аз да и хвърля едно око.А защо е нужно първо да се дава чисто пюрето пък след няколко дни да се смесва? newsm78Какъв е смисъла,да се запознае детето с вкуса на различните храни или?То нали затова се захранва с различни от мляко храни.Не може ли първо пюре после АМ.Аз давах първо пюре,после кърмех,няма да се цедя че да ги смесвам я!
Нещо ми убягва. newsm78Първо се започва с 2-3 лъжички,после с 4-6 и т.н,като след това се дава мляко,като ядене не се замества по някой схеми дори до годинката.Или дори и да се замести ще трябва поне месец-два да минат,докато се стигне до няколко въведени храни и по едно бурканче  на ядене.По това което пишете оставам с друго впечатление Thinking

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 21:03 от arllina

# 708
  • Мнения: 277
Ми аз още нищо не съм давала, освен чай храносмилателен (който е за след 1-я месец). Тя не го пие много-много, гледам да давам само ако иска да яде много по-рано и нямам кърма, и вместо тя да се изнервя и да плаче или да се изкуша да й дам АМ, давам чай и така минавт 30 мин и идва време за храненето...  Crazy Абе за цяла седмица едва ли й се събира 100 мл вода, даже ми се струва много...
Но смятам да дам сок от морковче към края на месеца  Crossing Arms. По-нататък смятам и аз да си правя пюренца, и купени да давам - и на Ганчев, и на Хип, и на всички други - всички са различни и като комбинации, и като вкус, така че... Ина я отгледах с домашни пюрета, захранена не знам точно, но съвсем бебе беше, пак със сокче от морков и ябълка... Така ги пиеше тия сокове, че... После и плодовите пюрета...

# 709
  • Мнения: 70
Арлина, едва ли пък да се цедиш и да ги смесваш, може ако ти е останала във фризера и няма какво да я правиш да я слагаш в пюретата които приготвяш. Поне аз така си го представям  newsm78 Офф, хич не ми се учи вече, а малчо си играе сам в кошарата а на мен така ми се иска да се присъединя... смотан изпит  Shocked

# 710
  • Мнения: 116
Ето това е много полезно за захранването:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
И аз не давам вод,с което съм възмутила цялото семейство до 9-то коляно!

# 711
  • Мнения: 314
Gaci_mama страхотно е това,което си пуснала.Съвпада почти с моите методи на въвеждане и захранване.
А писанията на д-р Радка Масларска от Розали,дето ги постнахте хич не ми се вързаха,най-вече това:
Цитат
- През 5-ия месец /20-ата седмица/-млечно-плодово-брашнена каша и ¼ твърдо сварен жълтък.Пюрето и кашата може да разменят местата си.
  Shocked

# 712
  • Варна
  • Мнения: 153
Горби  Hug добре,че всичко е на ред.Представям си какъв ужас е било.

Момичета има ли още някой ,който не е давал сок на бебето си(като мен)?


И аз не съм, ще изчакам да стане поне на 4 м, а може и повече... newsm78

# 713
  • Мнения: 91
Здравейте  Hug
Аз най-накрая съм вкъщи вече и ще имам повечко време за форума.
Завиждам на всички които са прекарали добре на нова година. При нас се случиха неприятни неща. Бяхме 3 дена на една вила на приятел от компанията. Всичко беше ОК, но към 1 часа на нова година един приятел падна навън и си разби главата в къщата. Беше много зле и неможеше да мине без спешна помощ. Разкъса си челото и му висеше полвината кожа над едната вежда. От там с моя бате го метнахме в една кола и зор да намерим спешна помощ. Бяхме в Земен което е след Радомир. Нито на едното място нито на другото можаха да му помогнат. Нямало да го зашият както трябва и щял да остане обезбразен. От там отидохме в Перник и там също ги мързеше. Стана към 3 часа а ние оставихме бебето с приятелите уж набързо, но се забавихме и аз останах сама посред нощ пред спешното в Радомир да ги чакам да дойде някой да ме вземе. Такъв страх не съм брала непомня от кога. След 1.30мин ме взеха а бате с приятеля се върнаха чак към 7часа. Обиколили 3 болници в София докат се навият някъде да го приемат да го зашият. За щастие е само външно разкъсване, няма щети на черепа  Praynig . Добре че е с доста мемесести вежди тва го е спасило.....
Ади милата и тя не усети нищо от цялата история нито от нова година. Както я сложих в 21ч. да спи така стана в 6сутринта да хапне и пак спа до 10ч.
Горби направо изтръпнах от изторията ти. Радвам се че само с уплаха сте се разминали.
 Аз също не съм давала още сок и не мисля скоро да давам. Андреа вода или чай ми отказва от както се е родила, рядко е пила та сигурно за 3 месеца и се събират максимум 100мл. За захранването съм решила да почна с оризова каша но ще поговоря с педиатърката преди да стигнем до този момент. На 15 сме на консултация и ще ни сложат 3ти пнтаксим. Дано мине добре както и с предните.
Връщам се назад да чета. Целувам ви  Peace

# 714
  • Мнения: 277
Ето това е много полезно за захранването:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
И аз не давам вод,с което съм възмутила цялото семейство до 9-то коляно!
Ей тия т.нар. Йогурти не ги разбирам... Кой го измисли тва чудо йогурта, откъде се взе...  Нишесте с изкуствено мляко. Туй като Данониното ли ще да е? По-голяма боза от това няма!
И въпрос: като се казва от 5-я месец, какво се има предвид: при навършени 4 цели месеца в началото на 5-я или след навършени 5 мес и започнат 6-ти?

# 715
  • Мнения: 68
И аз не давам вод,с което съм възмутила цялото семейство до 9-то коляно!

и ракия да видим дали ще се възмутят и на това smile3532

# 716
  • София
  • Мнения: 461
Ето това е много полезно за захранването:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
И аз не давам вод,с което съм възмутила цялото семейство до 9-то коляно!
Ей тия т.нар. Йогурти не ги разбирам... Кой го измисли тва чудо йогурта, откъде се взе...  Нишесте с изкуствено мляко. Туй като Данониното ли ще да е? По-голяма боза от това няма!
И въпрос: като се казва от 5-я месец, какво се има предвид: при навършени 4 цели месеца в началото на 5-я или след навършени 5 мес и започнат 6-ти?

Оф, и аз все това се чудя. Логично е като кажат началото на петия да се разбира на четири навършени месеца, ама на някои места като чета не излиза баш така.
Аз друго да ви питам: тези, които нямате домашни заленчуци и плодове, какво мислите за био храните? Аз мисля да пробвам с пюре от био картофи, че такова в чист вид няма готово на пазара newsm78.

# 717
  • Мнения: 14
Добро утро!
 Отивам да ви чета... Hug

# 718
  • Мнения: 16
добро утро  Hug
маминия бонбон спинка и аз ще направя гимнастика на пръстите  Simple Smile
по темите - захранването го подкарахме преди седмица, но сме на плодовите пюрета на ганчев. първо пюренце, после кърма. явно обаче му идва като разядка, защото после суче като за световно. стасито беше на пюретата на хип и бях доволна, но сега емо няма да е. сок не съм давала и няма скоро да започна.
и моят бебо отказва да бие от шише. и така нито вода, нито чай, само кърма.
 за болничните, хм, не съм вземала от ноември вкл. дундито, не знаех, че е така в цялата държава. ти къде звъня  Embarassed да ми подскажеш  Simple Smile
 горби, слава богу, че с малка беля се  е разминало.
анитка, оздравявайте  Hug
 Heart Eyes приятен ден от мен и бебо  Heart Eyes

# 719
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Добро утро,
тази нощ какви бяха пак тези мои сънища,ужас.То не бяха наводнения,то не бяха умрели.Направо вече не смея да си легна. ooooh!
За захранването-при ранното захранване жълтъка се въвежда към средата на 6м.Аз така направих с Алекс и сега пак така ще действам.А за плодовете не разбирам защо бананите и цитрусите са накрая.Тук първите пюрета(от 4м) са точно от банан,ябълка и мандарини.Портокалите са от първите плодове ,които се въвеждат.Спомням си,че педито каза ако аз си правя плодовите пюрета,да ги разреждам с портокалов сок,ако са много гъсти. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт