Секцио - каква упойка бихте избрали ?

  • 17 996
  • 162
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539
Първото раждане ми беше с местна упойка,предстои ми второ след 4-ри месеца и не знам каква да избера.Нямах проблеми с упойката,но е малко стресиращо(поне за мен)че си свидетел и ако си с по богато въображение да си представяш какво се случва,ужаса е пълен.А ме е страх и от пълната упойка Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 090
Първото ми секцио беше с пълна,второто-със спинална упойка.
Първото раждане....влязох в операционната,приспаха ме,събудих се...няма корем,няма бебе,странно се чувствах...видях го след няколко часа Rolling Eyes.
Второто раждане беше незабравимо-видях си бебчето секунди след като го извадиха,чух го как изплака,докоснах го.... Heart Eyes,няма по-хубави емоции...

Наистина съжалявам че нямах избор първият път.Аз лично предпочитах(м) да присъствам на раждането,ако мога така да се изразя.
Въпреки че винаги съм била шаш-паника и голямо шубе Blush

# 17
  • Мнения: 37
Епидурална+спинална! Peace

# 18
  • Мнения: 1 054
МОето секцио беше със спинална... никой не ме пита каква искам, аз попитах каква са преценили.. Ако ме бяха питали пак такава щях да избера. Като му дойде времето за още едно секцио пак така ще искам /ако някой ме пита де Wink /

# 19
  • Мнения: 116
Родих с пълна,събудих се като от сън,не съм имала гадене или главоболие,нито каквата и да е било неразположеност свързана с упойката Peace

# 20
  • Мнения: 65
Първото раждане ми беше с местна упойка,предстои ми второ след 4-ри месеца и не знам каква да избера.Нямах проблеми с упойката,но е малко стресиращо(поне за мен)че си свидетел и ако си с по богато въображение да си представяш какво се случва,ужаса е пълен.А ме е страх и от пълната упойка Rolling Eyes
Епидурална  newsm10
Аз и без въображение си станах свидетел, над операционната маса в Шейново  на тавана има едно черно полукълбо, което после докато ме шиеха ми казаха, че е камера, но от осветлението се беше получил огледален ефект и верно с малко въображение си виждах. Почнах да се пазаря да ми дадат засиса, но ми отказаха.  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 539
Роси много си смела мила ShockedИзобщо не бих искала да гледам,дори и да има запис #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз бях със спинална. За нищо не света не бих заменила усещането да съм в съзнание при първия плач на детенцето ми. Друг е въпросът, че и таткото присъстваше и през цялото време ми говореше, шегувахме се с докторите и се смеехме. Даже имам видео от операцията и там през цялото време съм ухилена като тиква  Laughing Операцията изобщо не е страшна, а и бебчето го изваждат толкова бързо (не повече от 5 - 10 минути след началото на операцията), че не ти остава време да се притесниш или изнервиш.

# 23
  • Мнения: 1 629
Моето секцио беше с епидурална и с райски газ Mr. Green морфеин и какво ли още не ми бутнаха. Това се случи, защото трябваше бързо да вадят бебето. Боля ме много в началото,усещах как ме кълцат, разтягат, дърпат, за това ми сложиха райския газ да заспя. Събудих се докато ме шиеха и им казах, че съм сънувала прекрасен сън - как пием бира с докторите на една поляна. Питах три пъти дали детето е живо и дали е нормално. После нямам спомени за нищо. Повърнах на другия ден, защото бях яла вечерта доста, не знаех, че ще раждам сега гладна ли да стоя Mr. Green, имах главоболие 6 месеца след това, а болки в кръста имам и до сега, но вече по-рядко. И следващия път бих родила с епидурална упойка, защото до колкото знам няма някоя, която да не се бие в гръбнака за секцио Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592

Спинална.

# 25
  • Мнения: 399
Хм,вярно,че цапнах две ракиики...ама затова ли не схващам последното изречение на предпоследния пост?  newsm78 Embarassed

# 26
  • Мнения: 793
Преди да родя съм мислила ако се наложи секцио ,с каква упойка да протече.  newsm78 Бях се спряла на епидурална ( не се наложи секцио) ,родих нормално. По време на раждането бях и с епидурална и с пълна упойка (когато се наложи шиене след епизиотомиа). Аз казах че предпочитам да ме шият без пълна упойка ,но започнах да губя много кръв и лекарката ме посъветва за пълна. След упойката нямах проблеми,не ме болеше главата и други такива реакции. Но за сметка на това епизиотомиата се погрижи добре за дискомфорта ми. #Crazy

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 296
Хм,вярно,че цапнах две ракиики...ама затова ли не схващам последното изречение на предпоследния пост?  newsm78 Embarassed
Joy хаха, аз не съм цапнала нищо, но също не го схванах...
По темата... раждах с пълна упойка, защото екипът предпочитал така. Колко им се тръшках, че искам да съм в съзнание по време на операцията, но едва ли не насила ме вързаха и приспаха.  #Cussing out Пропуснах да чуя първия плач на детето си, освен това виех от болки след като се събудих. Само се успокоявам, че може би е било за добро, като си помисля за момичето до мен в реанимацията, което беше със спинална или епидурална не знам точно, но имаше ужасно главоболие дни наред.

# 28
  • Мнения: 4 615
Бях с пълна упойка. Тя не е за предпочитане, но понякога е налага. Колкото и пречистени да  са упойките в днешно време рискове винаги има, а пълната засяга и бебето. При спиналната не е така. Ако ми се случи да имам друго детенце ще искам да присъствам  на раждането. И мен първият път ме беше страх, а освен това съм твърде емоционална и анестезиолога предпочете да не се пречкам в работата на опериращите. Mr. Green Успех и бързо възстановяване.
rujanero, в Бургас  ли вързаха и теб?  Mr. Green
Това с главоболието не е от упойката, макар че обичат така да лъжат. Просто е случила на кофти доктор.

# 29
  • София
  • Мнения: 599
Не че са ме питали каква искам, но бях със спинална упойка и планирано секцио. Моите доктори бяха много дискретни и колкото и да се ослушвах за подробности по време на операцията нищо конкретно не се разбираше. Иначе момента с проплакването на детето е незаменим.
Само към края ме учудиха с едно броене до 9 или 10, за което си мислех че си броят инструментите преди да приключат, но май не е това. Ако има някой по-осведомен да сподели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт