Сатурновите дупки, новите години, равносметките и депресията

  • 3 874
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не съм в дупка или депресия, годината, на фона на всеобщото положение, дори мога да си я отчета като добра.
В момента обаче съм бясна, защото поради кофти стечение на обстоятелствата и хорско тесногръдие прекарвам голяма част от днешната т.нар. празнична вечер сама. Което, дори при по-горе споменатите положителности, просто ми помрачава всичко.
Допълнително ми налива масло и фактът, че имаше реална възможност сега да съм някъде на 2000 км оттук и да си спестя тия нерви, но ми минаха снежни бури път.
Shit, но и merde Confused. И това ще мине.

Мацка, казват, че най-тъмно било преди разсъмване, склонна съм до известна степен да се съглася.
Във всеки случай ти желая една много хубава и успешна следваща година   bouquet

# 16
  • Мнения: 12 033
На мен тези, всеобщите празници нещо не ми се получават.Колкото и да се старая.Или може би не се старая достатъчно.

# 17
  • Мнения: 4 586
Да бе, имало и такава депресия - предпразнична, празнична и следпразнична, тая вечер проф. Вихра Миланова спомена.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм в клуба на депресираните. А на 1-ви януари влизам в Сатурнова дупка- за още по-наситени емоции Twisted Evil
Остава ни... Wine Glass newsm24

# 19
  • Мнения: 1 317
Много зле ми понася цялата еуфория покрай Коледа и всички подобни празници. Това търчане, пазаруване, превъзнасяне на празника, харчене на безумни пари, мисълта, че Бъдни вечер е най-важното нещо на света  Tired Защо  Thinking Наистина не го разбирам.

# 20
  • Мнения: 13 512
На мен тези, всеобщите празници нещо не ми се получават.Колкото и да се старая.Или може би не се старая достатъчно.
i az  съм така. Все повече с всяка изминала година. Ама май и изобщо не искам да се старая.

# 21
  • Мнения: 1 159
CTramell ,това за разсъмването ми хареса!Ще се опитам да си го повторя още няколко пъти,пък дано ми отминат черните мисли....
Довечера ще се постарая,може и да ми се получи настроението Wine Glass!
Току-що по БТВ Емил Чолаков пожела:"Една безкрайна Коледа!"Не я искам,пък!

# 22
  • Мнения: 9 814
От дупката, в която съм изпаднала не съм излизала цяла година. Не знам сатурнова ли е, каква е.  Confused
Нямам търпение да свърши тази година, все се надявам следващата да е по-успешна, но от сега виждам и нейния провал.
Мразя тези колективни празници. И на мен не ми се получава забавлението, когато се изисква от всички.

Весела Коледа!

# 23
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Момичета, отворете хубава бутилка вино, направете си гирлянда от собственоръчно набрани шишарки, прочете любимите си стихове или най- добре марш в темата за любими мисли и цитати  Grinning Радвайте се не на празника, а на себе си!

http://www.youtube.com/watch?v=Ie78VtBtwBI

Sometimes the river flows but nothing breathes.
A train arrives but never leaves.
It’s a shame.
Oh life - like love that walks out of the door,
Of being rich or being poor.
Such a shame.
But it’s then, then that faith arrives
To make you feel at least alive.
And that’s why you should keep on aiming high,
Just seek yourself and you will shine.

You’ve go to search for the hero inside yourself,
Search for the secrets you hide.
Search for the hero inside yourself
Until you find the key to your life.

In this life, long and hard though it may seem,
Live it as you’d live a dream.
Aim so high.
Just keep the flame of truth burning bright.
The missing treasure you must find
Because you and only you alone
Can build a bridge across the stream.
Weave your spell in life’s rich tapestry -
Your passport to a feel supreme.

Search inside yourself.

You’ve got to.

Search.

# 24
  • Мнения: 197
Значи не съм била единствена?  Mr. Green Мислех си, че само аз се сдухвам по празниците! Mr. Green
Мисля, че това се получава донякъде , защото всички очакваме " чудеса по Коледа" и Бог знае какво, тръгваме с голямата кошница, пък то си е ден като ден, нощ като нощ.... Всеки един ден или нощ могат да станат незабравими, независимо дали е 7 октомври или 15 април, и най - често именно , когато не ги очакваме се случват хубавите неща  Grinning
С повече оптимизъм смятам , че човек може да се справи с това състояние, да, изминала е още година, ама колко много време има пред нас! Само си помислете? Време да постигнем мечтите си, да бъдем себе си и да бъдем обичани и да обичаме... За това никога, ама никога не е късно, а и едва ли някой от тук присъстващите в темата е над 70 - годишен , че така да се кахъри...
Има само едно непоправимо нещо на този свят - смъртта, всичко друго е поправимо и за всяко нещо има време под небето  Wink

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
Много зле ми понася цялата еуфория покрай Коледа и всички подобни празници. Това търчане, пазаруване, превъзнасяне на празника, харчене на безумни пари, мисълта, че Бъдни вечер е най-важното нещо на света  Tired Защо  Thinking Наистина не го разбирам.


Тюх и аз тъй. А в магазините направо нервата ме хваща, затуй съм решила да не си подам навън носа тия дни.
Вчера си "прослушах" приятелите - насилена работа тоя празник... И даже на несемейните май им е по-добре - семейните се изпокарвали или пък стискали зъби в мечти за "други" хора по празниците...
И кому е нужно всичко туй, направо не знам...

Абе и туй ще мине...


# 26
  • Мнения: X
Ако се хвана за зодиите, не би трябвало никога  да съм в Сатурнова дупка, или изобщо не излизам от нея. Опако нещо е Козирогът, планета - Сатурн, талисман - Черна Котка... изобщо много мрачна и много хард история. Равносметки баш по Коледа гледам да не правя, защото така или иначе все съм със забито в земята копито и ровя ли ровя. Нямам нужда от специален ден за размисли. На рождения ден ми е тъпо, защото винаги се пада или първия работен ден след празниците, или последният почивен, общо взето няма къде да се отиде и всички се опитват да изтрезнеят от Новогодишното опиянение и опиянчване. Усещам някаква несправедливост във въздуха и ме надува на рев, не се чувствам одъртяла, нито помъдряла, само знам, че ми е криво. Ах Ийори, Ийори, ти приятелю мой...

# 27
  • Мнения: 197
Айде излизайте от дупките и на купон! Laughing

# 28
  • Мнения: 11 747
Проблема е в тефтера! Докато пишеш и отмяташ там, живота си тече. За какво ти е да си поставяш толкова конкретни задачи, да следиш как се развиваш и после да се депресираш, че до никъде не си?! По- добре мечтай, гледай на нещата по- абстрактно.  Изобщо какви са тия изисквания към себе си - дай го по- леко  Simple Smile

И, ако това ще те успокои - моя списък беше не за годината, а за двайсетилетието, ама от всичко 5-6 пункта, ни един не съм осъществила. И няма да съм само аз така  Simple Smile

# 29
  • у дома
  • Мнения: 967
Аз пък в такива моменти се сещам за една жена, която посетих служебно - мъжа и беше починал от рак, сина и беше неизличимо болен, а тя ми каза, борейки се той се да замине за Москва, за да опитат лечение там - "И зад най-тъмните облаци, грее слънцето". Това си мисля аз... Весели празници и наздраве, въпреки Сатурн, Марс, Венера етс...

Общи условия

Активация на акаунт