Машина за хляб-23 част

  • 49 694
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 658
аз да докладвам за баницата, за снимка не остана  Grinning Явно наистина с баклавата голямата ми грешка беше, че забравих олиото за тестото. Сега като направих всичко, както трябва, стана супер. Много са крехки корите, направо се топи в устата. Peace

# 706
  • Мнения: 9 776
polin_a да много съжалявам сега докато ти си ми писала си коригирах линк надявам се да ти се отвори сега.Че не мога да разбера как ги качвате тези снимки на тези прекрасни неща,мъчих се дирекно от компа да къча снимка но ми казаха че не става.

Е това е друго нещо Laughing. Супер ти е хляба Peace.
А иначе за качването - ти си избрала сайта вече, там би трябвало да ти излизат два-три кода. Единият би трябвало да е за директно изображение. Аз качвам в album.bg и там е така. Ако искаш пробвай.

# 707
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Max-mama, днешното ми хлебче е изцяло от грахам.За брашното казват, че е еднократно смляно от цяло зърно.Както писах по рано е по рецептата за домашен робот която е отпечатана на пакета.На основна програма, аз имам същата като твоята машина.

Благодаря за разяснението,ще пробвам утре,обаче днес купих пълнозърнесто брашно на гр.Камено от диетичния магазин.До Кауфланд ще отида през следващите дни.Та,утре с това,което съм купила ще действам.Ще видим какво ще измайсторя.

Петя,браво.Значи мога спокойно да действам с рецептата.

# 708
  • Мнения: 161
polin_a благодаря за обяснението много сте мили ще пробвам и по тази начин Hug

# 709
  • Мнения: 959
Отново да се похваля ...  Blush
... хлебчето стана страхотно (явно здраво сте стискали палци ...  Laughing  Hug ) ... чак се ядосах, че направих малко, вместо по голямо хлебче ... на гостите им хареса, а, аз направо съм във възторг, от първия си успешен опит ...  Party
... сега ще пробвам отложения старт, и се надявам утре като станем да си хапнем топло и добре опечено хлебче ...  Crazy
отивам да ровя във рецептите и тези дни ще спретна и нещо по така ...   chef

... леле, каква еуфория ме е обзела, направо не мога да се позная   Crazy

# 710
  • Добрич
  • Мнения: 5 496
Чудесни питки и хлебчета показвате! Явно успявате да отделите време за кухнята. Благородно ви завиждам.

Искам да ви попитам по каква рецепта правите хляб с типово брашно? До сега редовно съм ползвала само бяло, пълнозърнесто и грахам. В книжката на Мулинекс пълнозърнестия хляб е с около 1/3 бяло брашно. А как е при типовото? На времето много харесвах вкуса на типовия хляб. И моля ви кажете ми на коя програма печете хляба с типово брашно.  Praynig

И аз видях промоцията във вестника  на Кауфланд на брашното и мислех да купя първо пакет, за да го пробвам, но след като прочетох мненията ви мисля да купя направо по-голямо количество. hrisko, благодаря!

А някой пробвал ли е ръженото брашно на същата мелница Арчар? Какви са отзивите за него?

# 711
  • Мнения: 9 776
Хлябът, който показах, го правя за втори път последните дни, но все на око. Слагам си продуктите в контейнера, отроре сипвам бялото брашно, маята, и като почне да се меси и има нужда да добавям, насипвам типово, ама наистина на око. Че и триците и те са така - 2-3 лъжици сигурно. И честно казано се учудвам, че се надува толкова Thinking. Пека го пак на основната си програма, която е 3 часа.

Сега отидох да си погледна пакета с типовото брашно, и то се оказа, че е .....ръжено Laughing. Тип 1750, но не видях фирма Rolling Eyes. Та така. На око добавям и затова не съм обърнала внимание, че даже не е типово hahaha

# 712
  • Мнения: 427
За бързо влизам само да се похваля с поредната питка с едно втасване по рецепта на max-mamma  bouquetТази вечер си почерпих гостите с нея и  задушено глиганче. LaughingПитката се изяде по-бързо от месото Wink

# 713
  • Мнения: 9 776
Кой ти е мислил навремето, че с тез машинки всички ще се хванем да правим пити Crazy? Аз поне не съм си и помисляла Wink. Пък гледай сега каква краста ни хвана всички - от всички теми имам чувството, че само пити ме гледат Hug.

danip,, чудесна е Peace. Както и всички, които не съм споменала поради невъзможност  bouquet! Всеки хляб, и всяка питка са със своята уникалност Hug!

# 714
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
аз да докладвам за баницата, за снимка не остана  Grinning Явно наистина с баклавата голямата ми грешка беше, че забравих олиото за тестото. Сега като направих всичко, както трябва, стана супер. Много са крехки корите, направо се топи в устата. Peace
Петя, колко горе-долу брашно използва за тестото? Има ли значение с каква точилка се точи - дълга и тънка или дебела и къса?
Момичета наистина страхотни красоти сте поазали последните страници  Hug

# 715
  • Разград
  • Мнения: 3 110
danip,разкошна е  Peace   bouquet .

# 716
  • Мнения: 5 001
И аз в момента пека едно хлебче....Да го видим какво ще излезе накрая Mr. Green


Ето го,опече се

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 09:53 от TheNMaster

# 717
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мастерче,направо е красив хлябът ти.  bouquet
И аз в момента правя пълнозърнесто хлебче и никак не ми вдъхва доверие.Правя го на бързата,за да мога да реагирам ако видя проблем.Сложих му и трици.Досега провал с хляб не съм имала,но никога не е късно,това може да ми е първият.

# 718
  • Мнения: 5 001
Мерси Макс-мама..... Hug
Аз моЙто хлебче съм го правила на бързата програма.Къде ще чакам аз 3 часа и кусур....Включвам,след 10 мин изключвам и включвам отново програмата.Става перфектен хляб.Удължава се месенето само с 10 минутки.

# 719
  • Мнения: 161
Днес и аз направих едно хлебче на бързата програма но нещо не се надигна като друг път .Незнам дали причината е в това че маята която ползвах ми беше отворена от предният ден

Общи условия

Активация на акаунт